ASCASO I-STEEL

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dinoo3 »

Vieš, ono teoretické poučky sa trochu líšia od praktického života, neplatí to len u kávy. Ja naozaj neviem povedať akú silu vyvíjam keď tampujem kávu, ja viem že ideál je 20kg ale jednoducho neviem povedať či tlačím 15, 18, 20 al 25 kg, ono je to úplne jedno pokiaľ káva tečie a chutná ako má. Čo sa týka kávy a jej doby od praženia, nikdy som nepísal že viem povedať ako je káva stará s presnosťou na 1 deň. Každý vie, že káva po 3 týždňoch od upraženia nie je to pravé orechové nech ju skladuješ v akejkoľvek forme nepomôžeš si ale kvalita ide rapídne dole. Ideál je 2 - 5 deň (Do 2 týždňov OK), preto som si začal kávu pražiť sám. Prvý deň je to také neupokojené, oxidy sa tlačia von. Ak by si pražil sám, vieš o čom hovorím. Ale nepražíš tak nemáš predstavu iba reči. Ale nevadí, časom to zistíš.
Ja ti nevnucujem svoj názor, každý si z toho vezme čo mu vyhovuje. Svet nie je rovnorodý, existujú rôzne názory a prúdy na akúkoľvek tému.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od elwoodblues »

No, nechám si zrovna od nich vypravovat o praktickém životě...
Nepísal jsi? Jak mám teda rozumět tomu: viem, ako káva chutí 1. 2. 3. 4. 5. den od pražení?
"Každý vie, že káva po 3 týždňoch od upraženia nie je to pravé orechové"... kulové. Já to třeba nevím. Já vím, že to je pitomost. Káva po měsíci v mrazáku je naprosto OK.
A nepleť se, ty svůj názor vnucuješ. Rozhodně nic jiného nerespektuješ, ale jen poučuješ. Kdybys na to měl, neřeknu ani ň. Jenže nemáš.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dinoo3 »

Keď začneš pražiť prídeš na iné veci okolo kávy, zatiaľ sa tu len nafukuješ a odsudzuješ a útočíš na iné názory. Mrazením klesá kvalita všetkých potravín. Kľudne si váž všetko a vlož do mrazáku. Pre mna má vačšiu hodnotu názor baristu z kaviarne kde si kávu pražia a nie ten kto odporúča mrazené potraviny. Mrazená potravina nemá nič spoločné pokiaľ sa ma jednať o gastronomický zážitok. Jednoducho mám iný pohľad ako ty, musíš dospieť čo sa týka kávy.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Mohli by jsme se držet podstaty tématu.... a nechpápu proč se hádáte. Pokud má někdo z nás ověřený postup který mu funguje, nechť se podělí o zkušenost, ale ať ji nevnucuje. Na druhé straně si dotyčný může zkusit onu metodu, ověřit si ji a rozhodnout se jak bude postupovat dál.

Je to hodně obecné, ale když se otho budeme držet, tka budem všichni spokojenější. Aspoň doufám. A teď pojďme mlet o mlýnku :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od elwoodblues »

dinoo3 píše:musíš dospieť čo sa týka kávy.
to je ten respekt k odlišným názorům... :)
Začít pražit nemám důvod. Tak jako nemám důvod spíchnout si sako. Jsem spokojen s dodavatelem. Ty by ses -píšeš - zbláznil, kdybys měl vážit, pražení ti nevadí. Jasně, s vážením se nedá machrovat, o pražení píšeš furt.
Mimochodem... nevážils?
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od elwoodblues »

papun : sorry, samozřejmě máte recht. To byla tady moje poslední reakce, ovšem až zase na jiném místě začne tou klikou od kolovrátku točit znovu, asi se zase neudržím.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Tak vzhledem k trablím, které nastali s mletím kávy jsme mlýnek preventivně vyčistil. I když to bylo houby potřeba a změna žádná, ale narazil jsme na něco co mě docela nasralo. Na stránkách Ascaso i u prodejce v ČR (Hraspo) je mlýnek prezentován tak, že má osazení kamenů kompletně v mosazi. Uložení jak horního tak spodního kamene a především má být z mosazi vnitřní i vnější závit. Realita je jiná viz foto:
i-steel_katalog.jpg
i-steel_realita.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od primacafe »

Jsem to nějak nepochopil. Co že vás to tak na...., jako že to není mosaz a co to je (hliník nebo plast nebo co)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Rodom »

Přesně to si myslím že ho nasštvalo - katalogový obrázek a obrázek reálného strojku se liší, po mosazi ani památky.
Třeba to je vylepšené titanem... ;)

Je to fakt naprd, když nás výrobci lecčeho houpají. :acute:

Jenže netuší, že primaforisti se rádi strojkům dívají do střev...nebo do ledvin?
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od elwoodblues »

zřejmě máte novější, vylepšený model. Pokrok nezastavíš... :)
Taky mě to štve, to už je lhaní dost natvrdo.
Každý svého kafe strůjcem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

... no díval jsem se na výrobce ascaso.com a tam to mají taky v mosazi - resp. fotka je přesně taková. Já jsem kupoval v prosinci, ale ještě jsem to nerozdělával, tak nevím. No, hlavně si říkám, ještě, že tam není plast. Ten je u verze i-.2 s konickýma a ty Hraspo nedováží. Tak aspoň tak.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Přesně to mě nasralo.... Mám nápad. Byl někdo z členů kdo umí anglicky ochotný sesmolit krátký e-mail s přiložením fotek a s dotazem na ascaso co to je za šméčko.

Nechci a nebudu to dál nějak hrotit jen bych rád znal názor výrobce. A v podstatě to je klamání spotřebitele.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

papun píše:Přesně to mě nasralo.... Mám nápad. Byl někdo z členů kdo umí anglicky ochotný sesmolit krátký e-mail s přiložením fotek a s dotazem na ascaso co to je za šméčko.

Nechci a nebudu to dál nějak hrotit jen bych rád znal názor výrobce. A v podstatě to je klamání spotřebitele.
No, než posílat výrobci, ten by stejně napsal, obrátit se na dovozce, prootže asi nebude chtít dělat něco za zády. Takže ideální je na prodejce.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od DeTT »

Do anglictiny rad cokoliv prelozim, staci PM.
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od kuslak »

DeTT, pošlem ti bakalársku prácu v angličtine. Ďakujem
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

dape: Když napíšu do Hraspa, tak se mi asi omluví a řeknou, že ty údaje mají od výrobce a tím to zhasne. Možná tu fotku stáhnou a napíšou nějakou zakulacenou pravdu.

Když rýpneme do výrobce, tak možná neodpoví, možná se omluví, že došlo ke změně ve výrobě a akorát to zapomněli stáhnout tu fotku a opraví to.

Nemám v plánu se dnad soudit:), spíš bych byl rád, kdyby se chytli za nos a opravili to.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od David »

Napiš oboum, ne?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Máš pravdu napíšu - počítám s tím. Jenže ke všemu řeším problém s jemností mletí. Viz. to co jsme psal ve vlákně o kávě CMS. Takže čekám na novou kávu z PC a když to bude mlet v pohodě, tak jim napíšu to info ohledně toho osazení a když to nebude mlet v pohodě, tak to budu reklamovat a mimo to se zmíním o tom uložení. Takže vyčkávám....
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

Nějak jsem se nedočetl, jak Ti to nemele v pohodě? Je možné že jsem něco přeskočil?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od David »

Pokud to nenamele na prach, je to imo vada mlýnku.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“