ASCASO I-STEEL

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dusan333 »

Ja používam plochý štetec cca 14mm so skrátenou rúčkou. Vrazím šikmo hore čo najhlbšie a točením okolo osi (v jednom smere) schovanú kávu vyhrabnem.
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Sicvok »

Tohle fórum miluju a zároveň nenávidím. Čím víc ho čtu, tím víc přicházím na věci, které ke svému životu potřebuji a bez kterých nedokážu žít. :) Bohužel plány a sny stojí peníze.
Poslední dva dny jsem pročítal celé tohle vlákno a rozhodl jsem se koupit zmiňované Ascaso.
Doma jsem přestal používat přetlakové misky a stávající Graef nezvládá umlýt na požadovanou hrubost, tak musím mlýt v Porlex mini. Denně doma vypijeme asi 8 espress a mlýt to v ruce je fuška. Graef si nechám na dripper.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

K tomu Graefu - nezkoušel si to vymezit pomocí podložek. Zkušenost osobní s tím nemám, ale někde jsem to tu četl. Provizorně než koupíš Ascaso by ti to mohlo pomoct.
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Sicvok »

Ten týden už to domelu na Porlexu. Už jsem si našel i rytmus, tak mi to jde od ruky. Než bych se dopátral toho, jak to nastavit, tak tady budu mít novou mašinku.
Pak budu řešit další mlýnek / mlýnky. Tentokrát už profi. Když to všechno klapne, tak si otevřu kávové okénko.
Chtěl bych tam prodávat asi nějakou směs, co by pily masy a pak jednodruhovou, na druhém mlýnku, kterou si vyberou náročnější pijci (dá se použít "píč" v množném čísle? 8-) ) kávy.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od j.bill »

Sicvok píše:.... náročnější pijci (dá se použít "píč" v množném čísle? 8-) ) kávy.
Nedá. Jen pijáci a pijavky. :lol:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od gekonko »

Sicvok píše:... dá se použít "píč" v množném čísle? ...
Určite! ;-) https://www.youtube.com/watch?v=MLnWJvU ... tu.be&t=82
Uživatelský avatar
mouse
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. bře 2017 13:56:16
bydliště: České Budějovice
kávovar: Krups páka - social program
mlýnek: Krups - social program

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od mouse »

Dborý den,
zvažuji ke koupi Rancilio Silvia koupi mlýnku. Rozhoduji se mezi Rocky Doserless a Ascaso i-Steel s plochými kameny.
Co do výhod a nevýhod jsem si zde něco přečetl, ale zajímá mě jak je to s časovačem u toho Ascasa, dělají obě varianty s i bez časovače. Na fotkách vypadají že mají oba dva spínače pákou. Má někdo zkoušenost jak se to v praxi chová? Když budu chtít po doběhnutí časovače jestě trošku přidat, spustím další cyklus, ale budu ho moct přerušit vyndáním páky? A při dalším cyklu to časování bude o to kratší?
Děkuju přispěvatelům tohoto fóra za cenné zkušenosti :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Časovač ti sepne nastavený cyklus. Domletím to sepneš opět na ten nastavený čas celého cyklu.

Na takové to domací kafaření je časovač podle mě blbost. Můj mlýnek téměř nikdy nenamele za určitý čas stejné množství. Občas se to sekne v sosáku, změna kávy a hrubosti a zse se to chová jinak.

Já vážím, melu do skleničky a domelu ,,přesně" jak potřebuju.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od wladas »

Za mna radsej Ascaso a bez casovaca. Mikrometricke nastavenie hrubky mletia je vzdy super. A Rocky ma uz celkom velke skoky.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lubono »

Mám stejné zkušenosti s časovačem jako papun, množství kávy vážím. Rocky(verze dávkovač) je jen z mých prvních mlýnků, slouží mi mnoho let je nesmrtelný. Někomu ale bude třeba vadit krokování(seřizování) a cena
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

V rozhodování mezi krovovým a mikrometrickým nastavení jsem 100X za mikrometrické. Má to svůj význam.
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od efrankie »

Měl bych dotaz na ty co mají tento mlýnek. Můžete mi někdo prosím změřit výšku mlýnku? Celou výšku od země až po krytku. Jsem velmi omezen prostorem a mohu mít mlýnek pouze 325 mm vysoký. Bohužel oficiální údaje na internetu se liší stránku od stránky, někde píšou 32 někde 34 cm. Byl by někdo tak hodný a změřil ten mlýnek? Díky moc
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dusan333 »

Komplet výška je 33,3cm.
Násypka je plastová, ak by som tento mlynček veľmi veľmi chcel, určite by som si vedel z nej 1cm ubrať. Keďže tvar je cca kónický, kryt násypky by potom asi mal trošku vôľu, čo by nemuselo byť na závadu - malý kompromis. Proste šikovný kutil zvládne všetko.
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od efrankie »

Děkuju moc, právě tohle řeším no… Buď koupit Eureka Mignon, který by mi pasoval bez úprav nebo Ascaso či Rockyho a lehce je upravit. Ten plast by šel určitě seříznout. Tohle forum je super, člověk se doví uplně všechno, na druhou stranu toho ví tolik, že se nejde rozhodnout. Každý radí něco jiného… Z těch tří vůbec nevím, který bude to nej pro domácí použití. Bude se používat pouze a jen na espresso. Ale počítám, že chybu neudělám ani s jedním z těchto. Kávovar bude pravděpodobně ECM Classika.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od puschpull »

Z těch tří bych bral Eureka Mignon (ale je také nejdražší)
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od efrankie »

No právě… cena je skoro dvojnásobná, tak by mě zajímalo jestli je i kvalita mletí a celková kvalita dvojnásobná oproti Rockymu nebo Ascasu...
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od puschpull »

Cena vs. kvalita - takto to nefunguje asi v žádném oboru, že za dvakrát vyšší cenu máš dvakrát "lepší" věc ...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Bacha při měření těch mlýnků na modelové řady. Já mám ten starší a měřil jsem asi 335 mm. Ale třeba ten novější model už to může mít zase jinak.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dusan333 »

Ja som tých 333mm nameral na novšom (rok 2015 už s novým vylepšeným orlím zobákom). Predpokladám, že efrankie bude kupovať tento.
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od efrankie »

puschpull píše:Cena vs. kvalita - takto to nefunguje asi v žádném oboru, že za dvakrát vyšší cenu máš dvakrát "lepší" věc ...
To je mi jasný, že takto to nefunguje. Jen bych rád věděl, jestli dvojnásobná cena je oprávněná, jestli je Eureka ne dvojnásobně, ale prostě nějak znatelně lepší než Ascaso.
dusan333 píše:Ja som tých 333mm nameral na novšom (rok 2015 už s novým vylepšeným orlím zobákom). Predpokladám, že efrankie bude kupovať tento.
Je to tak, šel bych do nového modelu. Pokud tedy neseženu bazarový nějaký řádově lepší mlýnek. Ale s tím příliš nepočítám…
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“