ASCASO I-STEEL

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dusan333 »

Ten inovovaný sosák by mal zabrániť usadzovaniu namletej kávy. Neviem ako to je pri predošlej verzii no ani tu to napr. bez štetca bohvieako nefunguje. Káva sa usadzuje úplne v hornej časti na čo sosák asi nemá vplyv.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

Děkuji všem za postřehy a dodávám, že je doma, ale musím říct, že moc jsme se ještě "nepochopili". Nepochybně to bude nulovou praktickou zkušeností s elektrickými mlýnky. Vlastně celkově nulou řeknu, když jsem si teď vše pořídil, ale samozřejmě učení a cvičení je cesta k úspěchu. Akorát si budu muset koupit nějaké hodně laciné kafe na pokusy hrubosti mletí a nepomlýt jen tak (zatím) 50g Brazílie Santos s nulovým efektem :(

Obrázek

Edit: obrázek se nějak nezadařil, tak alespoň přímý odkaz
http://img203.imagevenue.com/aAfkjfp01f ... 2_94lo.jpg
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dusan333 »

Neboj, keď to na lacnej káve nastavíš, po zmene kávy to budeš dostavovať znovu. :)
Ale tu tiež platí, že po prvom pokuse ... malé zúfalstvo za toľké peniaze?! Ale až ten celý proces doladíš, radosť o to väčšia.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

Ale tak já to samozřejmě beru sportovně a nic mi vlastně ani nezbývá :) Dobré je, tedy alespoň pro mne, že má v obou směrech díky šroubu doraz. Teď ještě vychytat, kde je na něm ta správná mez mletí pro espresso? Sice mi třeba řeknete "nalep si tam tu ocejchovanou stupnici" a nejspíš něco takového budu muset udělat, protože jinak ty meze těžko odvodím. Stejně tak se mi líbí ten inovovaný knoflík, ale na to opravdu nemám šikovné ruce :? Budeme tedy spolu bojovat, dám mu zatím náskok ;)
Uživatelský avatar
Lapi
začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: ned 13. led 2013 19:18:05
bydliště: Praha
kávovar: Rancillio Silvia -PID Bunacafe , EX-Gaggia Baby Twin
mlýnek: Gaggia MDF-EX, ASCASO I-STEEL

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Lapi »

Je to jednoduché, neboj to zvládněš.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Nevím jak tvůj kousek, ale ten můj mele na espresso až ve chvíli, kdy je slyšet jít o sebe kameny. Takže aby ti tam ten šroub nezavazel. Osobně už mám dneska tu výhodu, že dokážu vzhledově poznat jestli to je zhruba dobře namleté. POkud budeš mlet jen na espresso, tak tu stupnici ani moc nepotřebuješ, ale k zahození není. Lépe se orientuješ při změně nastavení.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

To jest výhoda k nezaplacení a s tím šroubem jsi mne zaskočil. Já totiž jej už včera měl vyndaný a pak jsem se "polekal" aby se něco nestalo a dal ho zase zpět. Čekal jsem menší porodní bolesti, to tedy jo :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Udělej jednu věc. Bez kávy zapní mlýnek a poslouchej kameny. Jekmile uslyšíš, že škrtají o sebe tak to zastav. Nasyp kávu a zkus ji umlet. Hlavně se toho škrtání neděs. A počítej s tím, že je ještě pořád prostor zjemňovat mletí - tedy přibližovat kameny k sobě. Oni se do sebe nezakousnou a celé to nevybuchne. Toho se bát nemusíš :)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od j.bill »

Na tom přece nic není. Pokud máš ploché kameny, můžeš začít tak, že odstraníš dorazový šroub (pokud nedovolí dotyk kamenů), za občasného točení rukou dotáhneš kameny k sobě až začnou škrtat. Pak je o nějaký kousek povolíš (nevím jaký je na Ascasu převod, třeba o tři otáčky kolečkem) a nasypeš kávu, pomeleš dávku a vyzkoušíš extrakci. Teče rychle - přitáhneš. Teče pomalu - povolíš a tak dokola, dokud nedosáhneš dobré extrakce....

Edit: Než jsem to dopsal, Papun už je rychlejší. Je to v podstatě stejné ;) :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od gekonko »

papun píše:... Oni se do sebe nezakousnou ...
To sa ale stať môže, mám s tým osobnú skúsenosť. Dosť ťažko to ide potom povoliť.
papun píše:... ten můj mele na espresso až ve chvíli, kdy je slyšet jít o sebe kameny ...
To by bolo treba s odchýlkomer pomerať a vypodložiť rotujúci kameň. Rovnomernosť mletia je potom aj vzhľadom na možnosti mlynčeka podstatne zhoršená.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

Moc díky za rady a názory, vážím si toho :) Teď jsem to přitáhl na limit šroubu a mele to už tak troufám si odhadnout na stupeň velmi jemně viz typické hrudky a konzistence dejme tomu "pudru". Takže za šroub na espresso jít opět si troufám tvrdit nemusím. Takhle mi ovšem neproteče sítkem ani za 30s, leda tak kapka, dvě. Tudíž musím najít tu mez před stupněm tohoto jemného mletí. Alespoň už vím, kde si to nastavím na tureckou kávu :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

gekono: Pokud to utahuješ z rozumem, tak je to v pohodě. Samozřejmě nesmíš dotáhnout moc. Chce to prostě cit a selkský rozum.

K tomu uložení kamenů - respektive tento problém jsem řešil hned na začátku jako reklamaci. Respektive to, že melu na dotyk kemenů a servisák mi řekl, že to je v pohodě. Už několikrát jsem tu o tom psal. Každopádně by nebylo na škodu to srovnat. ovšem nevím jak to udělat. jak to změřit. Přeci jen půjde o velmi malou odchylku.

fremil: Pokud už to neprotlačí, tak zkus třeba tři otáčky knoflíkun povolit. Ono to fakt moc nechce. Je to strašně citlivé.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od j.bill »

Napřed úchylkoměrem a pak "na barvu". Servisákovi se to nechtělo řešit... :grin: Na vrch postavíš "hodinky" (zažitý lidový název strojírenské terminologie) upnuté v držáku a na hladký okraj rotujícího kamene dáš hrot a pomalu otáčíš kamenem. Na hodinkách vidíš, jestli je tam nějaká odchylka. Pokud ano, vypodkládáš pod kameny podložkami a jemně doladíš silou dotažení jednotlivých šroubů. Až bude mít rotující kámen co nejmenší házivost, je možné jemně natřít tušírovací barvou hladké okraje kamene a za lehkého točení rukou šroubovat horní unašeč s kamenem. Až se potkají, vyšroubovat horní unašeč a místo otisku je "hrb", takže je potřeba v závislosti na jeho umístění "přizvednout" protilehlou plochu, aby se horní kámen ustavil do co největší rovnoběžnosti se spodním a otisk byl na co největší ploše, jak je to jen možné. Ještě před samotným vypodkládáním podložkami je možné kameny vždy o jednu polohu pootočit a znovu změřit házivost a vybrat z těch tří možných poloh (pro kameny s uchycením třemi šrouby) tu s nejmenší házivostí. Podložky doladit podle míry házivosti. Čím budou tenčí, tím se to bude dát přesněji nastavit. Je to trochu piplačka, ale stojí to za to.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pát 25. lis 2016 0:23:24, celkem upraveno 1 x.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Teď jsem měl mlýnek rozebraný a čistil jsem ho a teď se mi to řešit nechce, ale až bude zase jeho chvíle, tak si od kámošu půjčím ty stopky a zkusím to. Veřery v zimě budou dlouhé....
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

Večery sice dlouhé jsou, ale v mlýnku se až takto já osobně babrat nebudu :) V pondělí budu mít hotovou stupnici pod dózu. Nešel jsem cestou papíru a nebo fólie. I když vlastně plastové to také bude, ale budu ji mít vyhotovenou gravúrou na 0,8 mm plastový podklad. Hotové kolečko jen bude třeba přilepit. Tím snad mikromentrické nastavování dostane ten správný rozměr.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od fremil »

Už je to uděláno, už je to hotovo a tady náhledy pro představu :) Původně neměla být "kolečka" lepící, ale tvůrce mne překvapil tím, že ho napadlo tam lepící plošky doplnit. Sice ten lepivý podklad není tak precizní, jako stupnice, ale je tam. Tváří se to jako nerez a nebo hliník, ale je to plast. Na dóze dole jsem to vyřešil tenkým proužkem stříbrné pásky. Také se to "dá" jinak, ale účel to plní.
Radost trošku u mého mlýnku kazí fakt, že se při regulaci kolečkem posouvám po stupnici na druhou stranu! Jinými slovy, když točím dle předurčeného směru pohybu pro hrubost mletí, tak se dóza točí opačně a zase naopak :o To bych musel mít natisknutou stupnici zrcadlově obráceně a s tím jsem opravdu nepočítal!

Obrázky mám větší, než 1000 pixelů. tak vkládám takto

http://www.jpeg.cz/images/2016/11/28/hsu4.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2016/11/28/q1lEk.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2016/11/28/bEUZl.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Skvělá práce !!!
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od gekonko »

papun píše:... ale až bude zase jeho chvíle, tak si od kámošu půjčím ty stopky a zkusím to. Veřery v zimě budou dlouhé....
takto nejak má vyzerať výsledok ;) https://www.instagram.com/p/BG9N-PQLMB9 ... usgrinding
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

co jste použili na vypodkládání kamene?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od RedAce »

Já třeba (u SJ) alobal - má vhodnou a rovnoměrnou tloušťku, dobře se s ním pracuje a nestárne
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“