Rancilio Rocky SD

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Benzi
Příspěvky: 5
Registrován: pát 29. úno 2008 13:16:50
bydliště: Olomouc
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Benzi »

Ceny, které uvádím, jsou už s DPH. I tak byla rozdílná v Olomouci a Zlíně. Vypadá to, že čím dál na Východ, tím je cena nižší... Zato konvičky Motta tu jsou bez DPH za víc, než 700.

Ale je otázkou, jestli v K.V. už mlýnek doprodávají nebo mají ještě víc kusů a ještě jim nepovolili nervy a neslevnili. Chtělo by to asi pravidelně prubnout, jestli už taky není ve slevě. Olomoucký poslední kus slevnili minulý týden a hned byl pryč, zlínský poslední kus zaskládali na palety a zapomněli na něj.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od pipis »

v K.V. mlýnek nemají, mohou ho prý pro mě převzít z jiných prodejen. Prdím na ně.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Standa »

Včera jsem si přivezl poslední kousek z hradeckého Makra. Poslední vystavený, bez papírů. Ty mi pošlou poštou. Jsem zvědav. Původně jsem chtěl Gaggia MDF do sestavy, ale nedařilo se mi ho sehnat na prodejnu, kde bych si ho mohl prohlédnout. Tato akce vyřešila můj dosavadní problém s mlýnem. Takže všem z okolí se omlouvám za vyfouknutí posledního kousku za velmi velmi příjemnou cenu.
Uživatelský avatar
Benzi
Příspěvky: 5
Registrován: pát 29. úno 2008 13:16:50
bydliště: Olomouc
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Benzi »

Gratuluji! A prozradíte nám tu velmi, velmi příjemnou cenu?
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Standa »

Z původních 9.999 bez DPH na 1.888 bez DPH tedy 2.246 Kč. Bohužel momentálně nemám čím vyzkoušet. Hned si jdu něco z Primacafé objednat.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od mill »

:shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Tes
Příspěvky: 9
Registrován: sob 28. čer 2008 11:39:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Tes »

včera jsem si Rockyho s dózou objednal, tak jsem na něj zvědav. Zatím jsem na něj slyšel pět jen chválu. Rád bych se zeptal šťastných majitelů, jak často, jestli vůbec mlýnek čistíte a případně jestli používáte nějaké přípravky? Díky
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od mill »

Jedno malé kouzlo. Použijme tlačítko Hledat a co najdeme?
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=69&t=344
Toje ale překvapení!!!
Uživatelský avatar
Tes
Příspěvky: 9
Registrován: sob 28. čer 2008 11:39:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Tes »

Proč hned ta jízlivost? Jsem vděčný za vaše příspěvky ohledně čištění mlýnku. Jenže mě zajímá i názor ostatních. A protože ani v tom zmiňovaném fóru se toho o použití přípravků jako Grindz moc nedočtu, nepřijde mi od věci zeptat se na fóru konkrétního mlýnku pro případ, že někdo z majitelů Rockyho nečte poradnu.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zdenok »

To nie je jízlivost ale pravidlá fóra. Ono užívatelia skúsenejší na internete si všimnú napr. aj linku Zobrazit aktivní témata a tam nájdu všetky nové príspevky, ktoré ešte nečítali a teda aj otázky položené v témach, ktoré nečítajú pravidelne.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

Jsem přesvědčený, že majitelé Rockyho mají poradnu přečtenou.
Ale k věci - co platí pro každý jiný mlýnek, platí určitě i pro Rockyho. Mlýnek je velmi jednoduchý stroj a tak je i čistění jednoduché. Není třeba v tom hledat vědu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ramartin
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. říj 2009 0:18:18
bydliště: Trnava-okolie
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Ramartin »

Halooo tu vsetci pritomní majitelia Rockyho !! Prosim o pomoc a radu ! Mam od vcera doma Rockyho, a som z neho nestastny ! Citam tu , ze pouzivate na mletie stupne okolo 10, niekto pisal, ze ideal je 8,9. Ja som zacal mliet na 10...No voda pretiekla cez kavu ako keby tam ani ziadna kava nebola. Tak som zacal uberat stupne smerom dolu....A ANI NA STUPNI 3, 2, A UTLACENI "ASI POLOVICOU VAHY MOJHO TELA" som nedokazal spravit tych idealnych 25 ml za 25 s. Jednoducho to stale tecie velmi rychlo a natecie vela kavy !!! Skusal som dokonca aj stupen 0 a taktiez nepodarena kava !! Nedokazem si to vysvetlit ! Je mozne , ze by som mal taku neuveritelnu smolu, ze by som dostal nepodareneho Rockyho !?!?? Ze by bol nejako zle zlozeny !?? Alebo v com to moze byt ?? Ak viete, poradte mi prosim. Este dodam, ze kavovar mam La Pavoni Puccino PCL, s ktorym som velmi spokojny- ked som mal kavu namletu z praziarne, bola kava idealna a chutila fantasticky.
Dakujem za cenne rady.
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17. led 2008 17:59:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od kamil »

Ještě jsem neviděl špatně poskládaný kávovar (co to je za blbost). To že se kafe nedaří je jen rukama.
Uživatelský avatar
Ramartin
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. říj 2009 0:18:18
bydliště: Trnava-okolie
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Ramartin »

Ahoj kamil. Ja som nemyslel kavovar, ale mlyncek. Ale tiez sa mi nechce verit, ze by Rocky nebol dobre zlozeny, alebo nieco take... Ale ruky mam tiez v poriadku. Kavovar mam doma uz nejaky ten tyzden, na zaciatku som si dal kavu zomliet priamo v praziarni, no prvy x to bolo tiez na hrubo zomlete, lebo to rychlo tieklo. Tak som potom zobral cely kavovar na vylet do praziarne, a tam mi na treti pokus kavu zomleli tak, ze to bolo idealne. A daval som si potom vzdy tak isto zomliet a robil som 25 ml za 25 s a chut bola vyborna, crema taktiez. No a teraz som kupil Rockyho, ze si budem mliet sam doma.. a stale sa nedari. A tu vsetci melu okolo stupna 10, aj na you tube na videach melu podobne. A mne sa nedari ani ked zomeliem na stupni 3,2.... Takze ? Hmm ? Idem skusit pomliet na stupni 1, alebo 0...
Dakujem za dalsie postrehy, rady, poznamky...
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od xhonza »

zkus zkontrolovat jestli je dobře našroubovaný unašeč horního kamene. Tzn. odštroubuj násypku - 3 šrouby, rukou utáhni unašeč dokud to půjde, neutahova silou, ale nastavit dírky na šrouby tak, aby když dáš násypku na unašeč byla ryska na 0. V této fázi se přišroubuje zpět násypka na kávu. Mlýnek je v této pozici na stupni 0. Snad je to pochopitelně napsané.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

Psalo se zde na foru o tom také už někde. Důležitá je výchozí (nulová) poloha kamenů. Nastavuje se tak, aby se kameny právě nedotýkali.
Je možné že se nastavením na nulu nedá nastavit dostatečně jemné mletí, ale to lze bez problémů poznat prsty. Zvlášť když už jste měl dřív kávu namletou akorát a tím víte jak by měla hrubost vypadat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ramartin
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. říj 2009 0:18:18
bydliště: Trnava-okolie
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Ramartin »

Dakujem za rady.. vyskusam pozriet na tie kameny, ci su spravne nastavene.... Je tam nejaky doraz ? Bojim sa aby som to nepritiahol(ak by to bolo povolene) prilis... vzivote som nemal ziadny mlyncek doma.. a uz vobec nie rozobrany.... :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

Dělám to tak, že utáhnu kameny až na sebe a pak pomalu povoluju od sebe a kontroluju pootáčením spodního kamene až přestanou kameny o sebe škrtat. A to je výchozí (nulová poloha).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ramartin
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. říj 2009 0:18:18
bydliště: Trnava-okolie
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Ramartin »

Tak som skusil podla Vasej rady skontrolovat tie kameny.... vrchny som skusil pritiahnut na doraz, no islo to asi tak cca 3 mm... tak som to povolil naspat tak ako to bolo, myslim ze to bolo v poriadku tak. No zarazilo ma to, ze srob na nasypke(myslim ze dorazovy srob) bol OHNUTY !! To by na novom mlynceku teda nemalo byt , myslim!! Inak nulova pozicia pasuje s ryskou..... Takze neviem.. skusal som mliet .... bolo to o trochu lepsie ako pred tym, no mlel som na stupni 2,1 a utlacal som velkou silou..... ale uz to tieklo lepsie, pomalsie, uz sa to priblizovalo tomu, ako by to malo byt. Ale ten ohnuty srob ma teda zarazil !!! Zatial som ho nevyrovnaval.. pockam na Vasu radu... Ale aj tak je to divne, ze vsetkym vyhovuje stupen mletia okolo 10.... a mne ledva ledva 2,1..... Kamos ked zomlel na Rockym na 6, tak mu skoro roztrhlo Silviu.. co to ledva pretlacila... :-) A neverim tomu, ze Puccino A Silvia potrebuju rozdiel mletia 9 stupnov !!!
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zdenok »

Ten ohnutý šrób(skrutka ;) ) je asi naschvál, ja ho tam mám rovnako. Inak ja melien medzi 6 - 8 ale v rámciu čistenia mlynčeka je možné, že som si posunul 0 na inú hodnotu, než bola z výroby.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“