Compak K3 Touch Advanced

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od Wizik »

Tak Compak uz je doma, prisla mi ale verzia Advanced, co je novsi typ.
V principe je to takmer to iste, len ma inak riesene manualne mletie kavy, ktore mne vyhovuje viac (po prepnuti do rezimu manual zacne mliet az po stlaceni paky pod vypustom, nie ihned).

Inak mlyncek krasny, velky (pavoni puccino pcl sa vedla neho hanbi troska :D ).
Len od oka som nastavil mletie, ktore by mohlo byt cca na espresso, namlelo velmi pekne, jemno. Automaticke mletie (casovac) mi pri pvom pokuse namlelo na 1 stlacenie 7g kavy, takze od vyroby je to kalibrovane celkom dobre. Za mna mozem mlyncek zatial odporucit, ale az cas ukaze, ci je to skutocne dobry mlyncek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

Po dlhom rozhodovaní som v mobacaffe kúpil tento model s malým zásobníkom na "zrno" a prvé dojmy sú viac než dobré. Po vizuálnej stránke nádhera (mám leštený hliník), mlynček je tichý a už prvé pokusy priniesli chutný výsledok. Drobnosti ktoré potešili: držiak páky pri mletí je fajn a "bordel" okolo skoro nulový. Zatiaľ veľká spokojnosť. Mimochodom predajca perfektný prístup, rýchle dodanie, dobrá cena.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jerrymouse »

Mobacaffe ho standardně dodává s tím malým zásobníkem?
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

jerrymouse píše:Mobacaffe ho standardně dodává s tím malým zásobníkem?
Ano, štandard je malý hooper, verzia za 369 € je bez mikrometrického nastavovania.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jerrymouse »

Co to přesně znaměná? Že se dá upravit jen čas tim kolečkem vpředu na jednu dávku? Mají i verzi s mikrometrickým nastavením? Díky
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

jerrymouse píše:Co to přesně znaměná? Že se dá upravit jen čas tim kolečkem vpředu na jednu dávku? Mají i verzi s mikrometrickým nastavením? Díky
ano, množstvo namletej kávy sa nastavuje časovačom na jednu dávku. následne pri mletí je možné zvoliť 1 alebo 2 porcie jednoduchým kliknutím portafiltrom na snímač (1x = 1 dávka, 2x = 2 dávky). Mikrometrickeé nastavenie je možné objednať.

Presný popis aj s fotkami nájdeš tu:
http://www.compak.es/en/k3-touch-advanced-od.php
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jerrymouse »

Ok díky moc. Poslední otázka - jak moc jsou velké kroky u té "stepped" verze (co je standardně dodávána) - jak se třeba jeden dílek projeví na čase extrakce? Je to "dostatečně jemné" nastavení? Ptám se proto, že budu měnit Rockyho nejspíš za tenhle Compak, takže bych si rád polepšil (na Rockym je jeden dílek bez problémů i > 4s).
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

jerrymouse píše:Ok díky moc. Poslední otázka - jak moc jsou velké kroky u té "stepped" verze (co je standardně dodávána) - jak se třeba jeden dílek projeví na čase extrakce? Je to "dostatečně jemné" nastavení? Ptám se proto, že budu měnit Rockyho nejspíš za tenhle Compak, takže bych si rád polepšil (na Rockym je jeden dílek bez problémů i > 4s).
uff, tak v tomto moc neporadím, mám ho jen 3 dni a sám hľadám ideálne nastavenie. Ale rozsah vyzerá byť dostatočný. Wizik ho má dávnejšie, snáď poradí on.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jerrymouse »

Nemusíš...psal jsem přímo na mobacafe:
Hello, thank you for your email.
We always deliver the grinder with the small hopper, it is just the big hopper on the foto ;=)
The normal stepples version, we sell: 8.2.1. Micrometrical system
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od xpmarek »

Koupil jsem o víkendu tento mlýnek (Compak K3 Touch Advanced), zatím ho nastavuji. Překvapivě při času extrakce cca 28s namelu za 10s cca 7.3g, 16.7g které potřebuji na double espresso tedy za 23s. V návodu je, že pro jemnost mletí na espresso to má být cca 1s=1gram. Jak to máte vy?

Káva dělá také trochu hrudky...

Dnes budu ještě mletí ladit s jinou kávou, pokusím se dosáhnout kolem 9s=8g a zkusit jak bude probíhat extrakce. Kávovar mám Bezzera Magica.

Díky za info.
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

No ja s aktualnou kavou mam na stupnici casovaca cca 7,8 = 10g pomletej kavy, cas mletia nesledujem. Nasledna extrakcia = 26 s
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od primacafe »

xpmarek píše:........... V návodu je, že pro jemnost mletí na espresso to má být cca 1s=1gram.....
obávám se, že to je dost zcestná informace, ničím nepodložená. Má na to vliv velice mnoho faktorů a je to informace úplně mimo. Akorát vás to blbne. Čehož důkazem je váš dotaz, plynoucí z vašich poznatků (které vlastně nesedí).

Přistupujte k tomu stejně jako:
jozo:m píše:........, cas mletia nesledujem. ........
a bude vám to fungovat jako všem ostatním
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

Vždy keď som zmenil odrodu kávy, len som jemne doladil timer tak, aby dávka bola 10g a zaznamenal som si hodnotu na stupnici. Zatiaľ som opakovane mlel cca 7 druhov kávy a spoľahlivosť opätovného nastavenia pre daný druh kávy je výborná.
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od xpmarek »

Díky za potěšující informace, asi je tedy můj mlýnek v pořádku. Teď mám v mlýnku kávu Costarica Tarrazu, má větší zrna, tak možná trvá dýl mletí. Nicméně dost se blížím max hodnotě časovače 12s.:( Káva ale se současným nastavením na hrubost 23 proteče 30ml za 28s, asi zkusím nastavit hrubost 22.

Nicméně chuť, kréma, vše se zdá být OK. Nicméně zas na to nejsem úplně odborník, předtím jsem měl rok Gaggia Baby Twin a Gaggia MDF mlýnek, Gaggia byla furt na reklamacích, nakonec vrátili peníze a já koupil kávovar Bezzera Mitica.
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od xpmarek »

Ted jsem dal jinou kavu a uz mele rychlejc.:) Kolem 10s 8g.

Co me ale prijde zvlastni, kdyz povolim sroub aretace, tak aniz bych hybnul kameny jde lehce hybnout nastavenim hrubosti o 1 stupen stupnice, cca 2mm. Pokud se maji kameny pohnout uz se musi zabrat vic silou. Samozrejme vse zkousim pri spustenem motoru. Dela vam to taky? Tady cca v ramci 2mm jde pohnout nastavnim kamenu velmi lehce a pak uz je znatelnejsi odpor?

Pak jeste dotaz co byva lepsi ve vysledku kdyz je doba extrakce 28ml cca 25s nebo 28ml 32s? Chapu, ze je to asi individuelni, ale teoreticky. U mlynku staci pohnout kameny o cca 1mm a z 25s jsem na 32s. Taky asi zalezi na nahrati kavovaru a utampovani...

Jinak mele rekl bych OK.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od ondrada »

xpmarek píše:Pak jeste dotaz co byva lepsi ve vysledku kdyz je doba extrakce 28ml cca 25s nebo 28ml 32s? Chapu, ze je to asi individuelni, ale teoreticky. U mlynku staci pohnout kameny o cca 1mm a z 25s jsem na 32s. Taky asi zalezi na nahrati kavovaru a utampovani...
Bývá lepší především to, co líp chutná :-) Nedělejme z toho vědu, prostě to zkusme tak i onak, a "huba si to přebere" :) Co je lepší je přece závislé na kávě, podmínkách i momentální náladě, rozpoložení a vkusu každýho soudruha :-)

A ano, víc utampovat, případně trošku kávy přidat a hned to poteče pomaleji. A nebo naopak a poteče to rychleji, to dá rozum. Zkoušet a pít, to je to nejlepší co může jeden při takovýchto nuancích pro dobrý kafe udělat :)
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od lukky78 »

Co me ale prijde zvlastni, kdyz povolim sroub aretace, tak aniz bych hybnul kameny jde lehce hybnout nastavenim hrubosti o 1 stupen stupnice, cca 2mm. Pokud se maji kameny pohnout uz se musi zabrat vic silou. Samozrejme vse zkousim pri spustenem motoru. Dela vam to taky? Tady cca v ramci 2mm jde pohnout nastavnim kamenu velmi lehce a pak uz je znatelnejsi odpor?
Mám ten samý mlýnek a dělá mi úplně to stejné (není to závada).
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od lukky78 »

xpmarek píše:
Nenaháněj pár mililitrů nebo pár sekund, káva Ti musí chutnat. Kdysi jsem dělal úplně to samé a měřil každou sekundu a měřil každý mililitr, dnes to dělám pouze v případě, že testuji novou kávu.
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od jozo:m »

xpmarek píše:Co me ale prijde zvlastni, kdyz povolim sroub aretace, tak aniz bych hybnul kameny jde lehce hybnout nastavenim hrubosti o 1 stupen stupnice, cca 2mm. Pokud se maji kameny pohnout uz se musi zabrat vic silou. Samozrejme vse zkousim pri spustenem motoru. Dela vam to taky? Tady cca v ramci 2mm jde pohnout nastavnim kamenu velmi lehce a pak uz je znatelnejsi odpor?
Mne robi mlynček to isté, takže je to vlastnosť nie chyba, ale som presvedčený že ten "lehky" pohyb s kamenmi ani nepohne...
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Compak K3 Touch Advanced

Příspěvek od Zizass »

Těsně před Silvestrem mi přivezla PPL opožděný vánoční dárek ( Ježíšek/Santa asi nestíhal,asi nějaký technický problém se saněma :lol: )
Takže jsem asi 1-2 dny ladil správné nastavení , do mlýnku jsem dal směs Arabik a zpočátku jsem musel dost přestavovat hrubost i časovač,než jsem
se dostal na adekvátní chuť a konzistenci.Nyní melu do 7g LM misky cca na jemnost dle stupnice 18 a časovač na cca 8,5sec.
Množství v gramech jsem neměřil,ale teče to pěkně.Hodnoty jsou nicneříkající čísla pro jiné,ale takto jsem to odladil na mém mlýnku já.
Časovač je dobrý,už mi nezůstává tolik kávy jako při mletí na MDF,taky je mlýnek o dost méně hlučný a je velký ,robustní.
Bohužel mám mlýnek se standartním( velkým) zásobníkem,ten mini hooper 275 gr. by byl hezčí,ale dá se za 1000kč přiobjednat.
Vliv na funkci to ale nemá :)
Ještě musím odladit dvojitou dávku ( miska LM 17gr.) mi zatím množství nesedí,ale odladím to nějakým fíglem s přestavením časovače např o 1sec a poté spustit dvojitou dávku... ;)
IMG_20151230_013254.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“