Carimali Junior

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
demo
začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 15. lis 2012 23:47:09
bydliště: L. Hrádok
kávovar:
mlýnek:

Re: Carimali Junior

Příspěvek od demo »

hedge píše: I když tedy nevím, jak má vypadat správně ostrý mlecí kámen.
Najskôr to nesmie to príliš hádzať, ostrosť je druhoradá.
hedge píše: Ještě jsem zjistil, že spodní kámen lehce stranově hází. Nevím, jestli se to dá nějak eliminovat.
Diery pre skrutky v kameňoch bývajú o dosť väčšie ako skrutky a preto sa to niekedy usadí mimo a hádže do boku. Mali by tam byť špeciálne nerezové skrutky s kužeľovou hlavou, aby to pomohli vycentrovať, ale bývajú aj obyčajné s valcovou. S trochou merania a opatrného priťahovania skrutiek to ide. Toto hádzanie nakoniec až tak veľmi nevadí.
hedge píše: Zkusím ho omotot nějakou teflonovou nití
Nejaká vôľa musí byť v každom závite z princípu. S tým teflónom ale veľmi opatrne, je to malé stúpanie a ľahko sa zahryzne a potom to už nerozoberieš.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Carimali Junior

Příspěvek od hedge »

Vaše rady pomohly, alespoň co se škrtání kamenů týče. Kameny jsem demontoval, všechno vyčistil, kameny vrátil zpět a ejhle, v poloze, kde to předtím začínalo v jednom místě škrtat, to nyní jde hladce. V následující pozici na sebe kameny ale už dosednou, zhruba tak, jako předtím - kladou při otáčení rukou odpor.

Už jsem to tak jednou dělal, ale bez kloudného výsledku. Nyní se mi asi podařilo kameny nějak lépe umístit, nebo namontovat pootočeně, a nebo jsem to předtím nedělal dost důkladně. Jaký vliv to bude mít na přípravu espressa, to se ukáže zítra. Mimochodem, šrouby, které drží kameny, mají u mého mlýnku válcové hlavy.

Také jsem dle rady zkoušel skrz výstupní tunýlek kontrolovat, jestli se kameny vůči sobě výškově "hýbou". Viditelně se nehýbaly ani předtím, ani teď. Což podle mě znamená, že spodní rotující kámen výškově nehází. Jestli jsou ale vůči sobě rovnoběžné v celé ploše, to se takto asi zjistit nedá.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Carimali Junior

Příspěvek od hedge »

Tak espresso vyrobeno. Sice teklo o fous rychleji, než bych chtěl, cca 20 vteřin, ale to snad půjde odladit množstvím kávy. A bylo dobré.

Stále platí, že mlýnek je nastaven na nejjemnější poloze, která jde (a tentokrát už neškrtá). V následující poloze už o sebe ale kameny třou a výrazně se brzdí, takže tady jsem na limitu. Chtělo by to ještě mikrometrický posun :)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Carimali Junior

Příspěvek od wladas »

Potom uz len vypodlozit kamen po celom obvode a znova nakalibrovat o stupen jemnejsie. To uz chce ale vypocitat akou presnou hrubkou to treba.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Junior

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

@ wladas :o :o :o
Musia tam byť abnormálne tupé kamene. Zrejme kamene majú už nijakú tonu kávy namletú .
Keby som mlel na stupni pred dotykom kameňov tak by nevyšla ani kvapka kávy z páky.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Carimali Junior

Příspěvek od wladas »

Lenze ten tvoj kaliber je troska ina liga :)
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Carimali Junior

Příspěvek od hedge »

Pár dalších postřehů:

- psal jsem, že se uložení horního mlecího kamene hýbe. Při vhodném tlaku na vhodné místo se dalo zajistit, aby o sebe kameny neškrtaly ještě o jeden stupeň níže. V tomto případě už ale stroj nedokázal vodu protlačit skrz.

- dosud jsem to dělal tak, že jsem si předem odměřil dávku a tu pak semlel. Když jsem si ale přečetl tohle: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 115#p42336, řekl jsem si, že za pokus nic nedám. Naplnil jsem násypku cca do čtvrtiny a pomlel množství na jeden dvojitý shot. A konalo se překvapení - na stupeň, kdy dříve káva tekla asi tak 20 vteřin, nyní tekla přes půl minuty. A během extrakce se nekonalo žádné výrazné zesvětlení. Takže experimentálně potvrzuji. Teď abych si pořídil ještě druhý mlýnek na aeropress...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Junior

Příspěvek od primacafe »

Asi 4 a půl roku nám vydržely nové kameny v tomto mlýnku. Dnes jsem je musel vyměnit.
K sehnání jsou u firmy HRASPO: https://www.kavovary-doplnky.cz/p/3604/mleci-kameny
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Junior

Příspěvek od j.bill »

Kolik kg kávy to cca bylo? (Jakou měly životnost?)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Carimali Junior

Příspěvek od primacafe »

za 4 a půl roku to bylo asi 120kg kávy. Jedno espresso je u nás asi 10g
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“