Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Už se to tady řešilo několikrát. Není důvod se tímto zabývat. Stejný mlýnek i se stejně nastavenými kameny nemusí (a ani nebude) mlet jeden jako druhý. Má na to vliv hodně dalších faktorů. Hrubost (číslo na stupnici) je potřeba nastavit podle misky, kávy, vlhkosti vzduchu, kvality nabroušení kamenů a dalších.
Tak stále nesrovnávejte jeden mlýnek s druhým. Je to úplně k ničemu a nikdy se nemůžete dobrat stejného výsledku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pipis »

Ano, je to tak, jen ten příklad dvou lidí - stejnej mlýnek a rozdílné nastavení. Proto se mi ze začátku nedařilo, nastavoval
jsem podle toho co se psalo výše :)
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od FANDA »

Kdo shání tento mlýnek koukněte sem

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/item1409344104_mlynek_na_kavu.html
Ta násypka je zas..... jak jetel :)

Jak se udělá ten funkční code? Nejde mi to.
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Meescha »

Přes eBay jsem koupil jetý Nemox Lux, jenže jak na potvoru se cestou z Německa rozbila ta plastová krytka u výstupu (nevím, jak se to přesně jmenuje). Nechce se mi řešit s prodejcem reklamaci, asi by mě to ve výsledku stálo ještě víc peněz, než jakákoliv oprava. Nevíte, kde by se daly najít náhradní díly? Jediné, co jsem našel, je toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.cafeparts.com/productDetail1.asp?ItemID=49699
Sice se jedná o díl z Iberitalu, ale mělo by to být identické. Ovšem posílat to až z USA a platit další dardu za poštovné se mi moc nechce.

Předem díky za pomoc!
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Jeremy »

Firma Iberital Česka Republika, přímé zastoupení výrobce kávovarů Iberital, sídlí v Liberci na Dělnické ulici č.p. 224.
Tel.: + 420 776 350 468
Tel.: + 420 775 955 839

Kód: Vybrat vše

http://www.iberital.cz/
http://www.profikavovar.cz/
Poskytují i servis i náhradní díly, jak jsem se již zmiňoval ve vlákně o mýnku Iberital Challenge.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Meescha »

Díky! Zkusím jim brnknout, teď jen, aby ta krytka opravdu pasovala...
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Jeremy »

Podle fotky Nemoxu a Iberitalu, kterého mám doma bych řekl, že se opravdu jedná o identický díl. Pak hlavně napište jak všechno dopadlo, může to pomoci i ostatním kolegům.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Meescha »

Na mail ohledně náhradních dílů mi bylo odpovězeno, že pro tento mlýnek nejsou skladem, ale dají se objednat... s dodací lhůtou cca 1 měsíc. Na další dotaz ohledně ceny té plastové krytky mi dosud nikdo neodpověděl.

Mezitím jsem rozebral vše, co šlo bez šroubováku (opět se mi potvrdilo, že čištění podobně jednoduchých mlýnků pomocí různých přípravků je zbytečné - stačí rozložit, ručně očistit a složit. Otázka pár minut, nic se nedá pokazit...) a kameny vypadají v dobré kondici, asi nebyl až tak používaný, i když došel poměrně "zašpiněný" od kávy.

Melu kolem stupně 2 až 2 a 2/3, což mi přijde poměrně dost, ale je to tak. Pro všechny případy je zarážka řešena šroubkem, takže dá se zariskovat a trochu ji snížit, abych se dostal až na limit setkání se kamenů.

Zkoušel někdo mlýt na french press? stupeň 11 je stále moc jemný, ale dá se dál povolovat (stále dokola až do vyšroubování)...
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od FANDA »

A nejde to slepit? :)
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Meescha »

Zatím jsem krytku olepil izolepou, ale nevypadá to hezky. Na funkčnost to nemá vliv... :) Možná nakonec objednám onen plastový díl přes eBay, i s poštovným to vyleze asi na 250, což není až tak hrozné, uvidím. Možná ještě předtím zkusím vteřinové lepidlo.
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Meescha »

Poté, co jsem si konečně osahal správně namletou kávu na espresso, jsem musel regulovat nastavení na Nemox Lux. Jsem teď někde kolem 1 a 1/3, případně 1 a 2/3. Já se toho nejdřív bál, protože každý tu mele na podstatně vyšší stupně, ale s vědomím, že každý mlýnek je nastaven jinak, každý mele jinou kávu a že nyní se mi podařilo připravit zase o něco lepší kávu, jsem celkem v klidu...

V další fázi se zaměřím na teplotu vody, co jde z hlavy, abych se dostal na +- konzistentní hodnotu.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od timi.m »

Víte prosím někdo kde se dá tento mlýnek sehnat v dnešních dnech?
Už jsem skoro objednal MDF. Jenže mi na něm vadí dávkovač.
Tomáš
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od ondrada »

Zkusil bych ho hledat pod jinými názvy - např. Nemox Lux - melo by to být némlich to samý.

Nicméně dávkovačem MDFka bych se rozhodně neznepokojoval, někdy to může být spíš výhoda (lopatky trochu rozbíjejí hrudky, když přijede návštěva tak se dá namlet naráz...), a když se mele "na jedno kafe", prostě se kafe z dávkovače vycvakává průběžně (během mletí) do páky. Spousta lidí tady to tak dělá a není s tím problém, jestli budu při mletí koukat jak padá kafe do páky (mlejnek bez dávkovače), nebo místo toho párkrát cvaknu páčkou (mlejnek s dávkovačem) je vcelku jedno ;-) Jestli máš obě ruce, tak se toho neboj a klidně jdi do něj, nejeden člověk se tu tvářil podobně a teď je spokojenej :)
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od timi.m »

Díky za odpověď. Mám rád jednoduché věci a Gaggia tam má navíc nnějaké dávkovájí. Pochopil jsem, že za podobné peníze jako za MDF nic v ČR není. Jestli se mi nepovede sehant nic jiného asi ho také objednám.

Nejspíš jsem mladší jak většina z Vás, jenže mně se líbí takové ty dřívější mlýnky z obchodů kde nasypete a něco z toho vypadne.... Dá se to seřídit i na presso, pokud bych to někde sehnal?
Uživatelský avatar
ondra.palas
Příspěvky: 22
Registrován: pon 05. zář 2011 19:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od ondra.palas »

Ahoj znalci Saeco/Nemox Lux.

Je tohle další variace toho samého výrobku?

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary.cz/mlynek-kavy-s-primym-mletim-casa-home-43205.html
zaráží mě tam 2 věci:

otáčky 1.400 RPM?
průměr kamenů 38mm? myslel jsem, že Nemox/Saeco mají 50mm, nebo se pletu? (nějak se mi to teď nedaří dohledat...)

ostatní parametry sedí.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Je to, to stejný. Otáčky patří jako údaj k motoru. A mlecí kameny jsou tam, kuželové průměr 38mm. Kde by se tam vzaly 50mm.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Flery
Příspěvky: 10
Registrován: úte 07. úno 2012 0:03:53
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Flery »

mam dotaz na majitele tohoto mlýnku, jste s ním pořád spokojení?

v německu se dá sehnat za 120 euro což je cena bezkonkurenční za mlýnek, chtěl sem GAGGIA MDF ale na tomlhe se mě zamlouvá mletí rovnou do páky a cena taky :-)
jen bych rád názory po těch letech a né po těch dnech co jsou v diskuzi....asi nejsem jediný koho to zajímá....
Uživatelský avatar
nikkocz
Příspěvky: 13
Registrován: pát 09. pro 2011 15:21:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od nikkocz »

Ahojte,

mam Nemox asi pul roku, namlel jsem na nem cca 2kg kavy. Ted ale i kdyz mam nastaveno na nejjemnejsi (st. 1), kava mi pripada stale moc hruba. Puk je sice ok, ale espresso mi profrci za max 10s a crema nic moc ani s cerstvym Prima Presso. Ma nekdo nejakou radu? Da se hrubost mleti nastavit jeste nejak jinak?

Diiiiky za kazdou radu.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Redmann »

A dávkovanie máš v poriadku? Nedá sa pridať kávy?
cechmo
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26. bře 2012 7:21:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od cechmo »

Zdravím všetkých,
žiaľ musím všetkých upozorniť na konštrukčnú vadu mlynčeka NEMOX Lux. :(
Ani nie po roku používania sa v oslabenom mieste (v mieste aretačnej páčky) plastová základňa praskla i s celým dnom.
Najskôr som myslel že nejaký kamienok, ale žiadny som nenašiel a ani kamene neboli nijak vyštrbené.
Kúpil som ho v Nemecku cez E-shop (130,-€), čiže reklamovať ho je takmer nemožné.
Momentálne čakám na MDFko z Italy tiež za 130€ i s dopravou. Dúfam že dopadnem lepšie. ;)
Dám info.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“