Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

primacafe píše:Není el.mlýnek ke kávovaru kde melu denně 20g kávy zbytečný?
To je zajímavé. Neustále tady na webu čtu, že pokud to s kávou myslíme váže, je mlýnek nutností. Přitom je evidentní, že většina z nás vypije za den tak 3-4 kávičky, takže nepotřebujeme profimlýnek. Elekt. mlýnek považujete pro takové množství za zbytečnost a u ručních mlýnků jste sám psal, že z 10 kusů vám kávu v kvalitě na presso namelou tak dva.

Co byste tedy doporučil lidem, kteří si chtějí doma vychutnat správně umleté a uvařené presso, pokud si nemají kupovat el. mlýnek a u ručních není žádná jistota kvality namletí (nepočítám ruční mlýnky za 2000 Kč, to do toho fakt nemíním dát)?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od David »

Osobně bych doporučil to samé, co jsem udělal. Koupit profimlýnek z druhé ruky. Ze špatně namleté kávy se dobré presso neudělá. No jen si to vemte - koupíte strojek za bratru 6 - 8k Kč, ale protože do něj není dobře namletá káva, tak z něj teče něco odpovídající strojku za polovic :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

arny71 píše: .... že většina z nás vypije za den tak 3-4 kávičky, takže nepotřebujeme profimlýnek. Elekt. mlýnek považujete pro takové množství za zbytečnost a u ručních mlýnků jste sám psal, že z 10 kusů vám kávu v kvalitě na presso namelou tak dva.

Co byste tedy doporučil lidem, kteří si chtějí doma vychutnat správně umleté a uvařené presso, pokud si nemají kupovat el. mlýnek a u ručních není žádná jistota kvality namletí (nepočítám ruční mlýnky za 2000 Kč, to do toho fakt nemíním dát)?
Ruční mlýnek na kávu je podle mě do domácnosti při čtyřech kávách za den asi tím nejvhodnějším řešením. Také jsou na něm při mletí podstatně menší ztráty. V případě, že chcete použít co nejčerstvější kávu pro přípravu espressa. Jestli někdo mele naráz 100g a víc, tak asi bude el. mlýnek nutností. S levným el. mlýnkem se asi káva dobře nepomele. Takže ohlížet se po mlýnku tak 5tis. a dál. To se Vám zdá dost. Tak není vhodnějším řešením ten ruční mlýnek za 2000,- který bude mlet? Samozřejmě se nedá nakupovat v Teleshopingu nebo upomínkových předmětech. U ručních mlýnků je to s kvalitou mletí stejné jako u elektrických a všechno se to odvíjí od kvality mlecích kamenů.
Zakladní problém mlýnků na kávu je probrán zde. A i tam jsem nezapomněl připomenout, že nejvhodnější mlýnek pro domácnost je ruční.
Jinak Vám doporučuji mlýnek Gaggia MDF a budete určitě spokojený. Já sám jsem MDF mlýnek pro otestování koupil. Při svém malém rozměru je to mlýnek pro domácí mletí dostačující.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

David píše:Osobně bych doporučil to samé, co jsem udělal. Koupit profimlýnek z druhé ruky. Ze špatně namleté kávy se dobré presso neudělá. No jen si to vemte - koupíte strojek za bratru 6 - 8k Kč, ale protože do něj není dobře namletá káva, tak z něj teče něco odpovídající strojku za polovic :)
No on je vývěr profi mlýnků z druhé ruky značně omezen. Teda v CZ jsem za poslední měsíc nenarazil nikde v inzerátech ani na jeden. Pokud se tedy nebavíme o profi jetém mlýnku za 20tis...což mi přijde domů opravdu zbytečné :?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od David »

Ebay :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Tak já jsem objednávku na Saeco LUX zrušil. Ten internetový obchod je velmi neseriózní a do telefonu si vyloženě vymýšlejí. Již po několikáté stejná výmluva...ano zboží je na cestě, bude určitě začátkem příštího týdne....po třech týdnech to vzdávám a jdu lovit na ebay.de
Pokoušel jsem se to koupit tady

Kód: Vybrat vše

http://www.nejlevnejsiobchod.cz/?akce=detail&kom=kavovary&tri=1210&ID=779453&lang=cz
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Už jsem na ně a jejich styl obchodování taky něco slyšel, chvála to ale nebyla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od gallyleo »

Hmmm, tak to je skoda, doufal sem ze do toho pujdu, ted fakt vaham.... Navyse jsem chtel vedet Vas nazor na mlynek. Tedka fakt nevim. Na Gaggia MDF nemam a mam strach ze Gaggia MM nebude uspokojivy. Ono tech mlynku se v CR moc neprodava. Co by jste mi poradili. Jinak kavovar budu mit Gaggia new baby.
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

tak dnes mi prislo ze dvou eshopu upozorneni k vyzvednuti tohoto mlynku (nemel jsem objednano naraz ale v prvnim se mnou 14 dni nekomunikovali)...

pro jeden si jedu, druhy mohu nekomu prenechat. pokud mate zajem, napiste mi a ja vam napisu adresu obchodu a cislo objednavky k vyzvednuti (je to v Praze k osobnimu odberu)...
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

...doplnuji... jeden jsem privezl...
prvni dojmy... na pristroji zadny nazev... zespodu na stitku Nemox CG Lux made in Italy

baleni ... dost bastl jak z ukrajiny... na krabici nalepky svedcici o tom, ze si to eshop nechava posilat z nemecka...

vypada stejne jako na obrazcich... zpracovani takove trochu "garazove" - maloseriove, ale zda se bytelne...

stupnice hrubosti 11 az 0 v navodu doporucuji jako vychozi stupen 3... pro spravnou kavu s kremou... ale upozornuji na nutnost menit dle druhu, prazeni a vlhkosti kavy...

ma dva spinace... jeden kolebkovy vypinac na boku zapnuto vypnuto... druhy zepredu u vidlicky na misku jen spinac pro kratkodobe "zavrceni"...

nemele do nadobky ale vysypkou ven... co pod to date... idealni pro WDT... otacky kamenu dle zvuku nizke... (zadna zubni vrtacka).... jsem v praci, kafe ani kavovar tu nemam... dalsi z domova...

PS stale plati, kdo ma zajem, ze mam objednany jeste jeden kus a prenecham objednavku...
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Sakryš...že by? :shock:
Počkám až co z toho namelete...možná bych si ho pak tady v Praze vyzvedl...ikdyž za připravené finance jsem koupil něco jiného..hodně podobného...přední brzdové kotouče na svojeho plechového miláčka :lol:
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

...tak mlynek vzkousen... vse v poradku... na tu 3 to mele akorat pro muj presovac Solis crema sl70 ... kavu mam smes espresso od la boheme cafe... crema pekna...... udelal jsem si z kelimku trychtirek podle WDT... takze to nikde nesvini... bez nej by to asi litalo trochu kolem misky...
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

Sedí mlýnek na stole, nebo při mletí cestuje? Jak je na tom s otáčkama? Co hlučnost? Žadoním o video nebo alespoň nějaké fotky!! :lol:
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

...necestuje... ani se nehne... hlucnost je unosna (oproti Ete asi tretinova)... nijak vyznamne nevibruje... ani se neklepe...

otacky mlecich kamenu udavane (nekde na netu) jsou 800 ot/min a podle zvuku bych rekl, ze to odpovida... motor toci vic a jsou tam prevody...

na videu nebude videt nic objevneho... proste vezmes paku s miskou (ja jeste s trychtyrkem podle WDT)... vsunes do vidlicky mlynku... pri domacknuti sepnes spinac... mlynek zavrci a pada namleta kava do trychtyrku...

mele dost rychle... jedna davka kavy je jen par vterin (3-4)...

nefotil jsem to sice ja... ale lip to asi nevyfotim ...
coffeemachines_2006_7232123.jpg
coffeemachines_2006_7193106.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) vapno dne pon 16. čer 2008 14:28:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

A co statická elektřina v tom plastovém zobáčku. Nezachytává se tam namletá káva?
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

...jen velmi lehce... neni to moc nabite... par zrnicek... domelu... lehce tuknu do zobacku a je cisty...

to se mi vice zachytavalo v plastovem zasobniku u rucniho mlynku... odkud jsem to nemohl dostat...

ten mlynek se mi opravdu jevi jako hodne slusny

......pokud mate nekdo zajem... porad jeste je ten jeden objednany k vyzvednuti...
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od gallyleo »

hmmm, tak to je supr. Nakonec přece jenom někdo podal informace o tomto mlýnku z první ruky. Já ho teda taky objednám, akorát že jsem z Brna a vyhovoval by mi spíše odběr tady. Kde jste ho objednával? Já to plánuju zkusit jako kolega marab na nejlevnejsiobchod.cz, oni totiz mají osobní odběr v Brně a jednodušeji by se mi vyřizovala i případná reklamace . Zvláště když jsou dovezeny z Německa. (navyše já mám jenom jednu a pozitivní zkušenost s nimi) Tak snad uspěju :)
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od vapno »

kupoval jsem to na superstarshop.cz ale oni zase od "nejlevnejsiho" takze to je z jednoho zdroje asi...
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

No pánové myslím že tyhle dva e-shopy jsou jeden a ten samý, takže je víceméně jedno od kterého to objednáte. Se zárukou a reklamací bych moc nepočítal, spíš doufat že nebude potřeba.
To mě štve že ten mlýnek nepřišel o týden dřív. Určitě jim na skladě už leží i ten můj, ale já mám tenhle měsíc jiná vydání a nějak ten mlýnek už nezvládám.
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od gallyleo »

jj, tak tam jsem ho viděl taky. To jsou asi dva jediné obchody kde je k sehnání. A je pravda ze o superstarshop jsem do té doby neslyšel. Ono s tou reklamací by to zase až tak špatné být nemuselo, každý prodejce, i číňan v podchodu, musí ze zákona poskytovat 2r záruku. A jestli to oni vyreklamují u německého dovozce nám může být jedno. Otázná je samozřejmě solidnost a přístup k reklamacím toho a toho prodejce :ugeek: Jinak kdysi byl dovozce značky NEMOX do ČR Interlinea (dovozce Gaggie a dalších), ale když jsem jim napsal tak řekli že již asi 3 roky nedováží.....
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“