Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od David »

Inu, plast. A neudělal by to nějaký šikovný řemeslník třeba z kovu? Krom toho, kdbyby se to to stáhlo páskou, tak by to i drželo.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pedro13 »

Taky mě to při pohledu na tu fotku napadlo že by to šlo stáhnout to ocelovým páskem:
Obrázek
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pedro13 »

TO šlo stáhnout TO...no nic no :)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
cechmo
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26. bře 2012 7:21:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od cechmo »

..jo ďakujem za rady..
pokúšam sa vymyslieť nejaké riešenia ale problém je že sa utrhlo celé dno.
Momentálne uvažujem že dno skúsim zaliať epoxidom s výstužnou podložkou a
po obvode to skúsim stiahnuť nejakou podobnou páskou s tým že najväčší problém je hrdlo násypky, ktoré musím čiastočne odstrániť aby som pásku zhora vedel natiahnuť. No neviem.
Podstatné je že už by som nekupoval mlynček s plastovou mlecou komorou. :)
cechmo
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26. bře 2012 7:21:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od cechmo »

Takže práve dorazilo z talianska MDF tak dúfam že vydrží dlhšie! :)
Oprava Nemoxu zatiaľ v nedohľadne - je to príliš komplikované na domáce nástroje.

MDFko mám z:

Kód: Vybrat vše

http://www.epto.it
Uživatelský avatar
Pitras
Příspěvky: 22
Registrován: stř 20. dub 2011 13:40:28
bydliště: Kunčina
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Pitras »

Vážení přátelé, již delší dobu sleduji toto fórum, které mi pomohlo při rozhodování, jaký mlýnek a jaký presovač si pořídit. Počítám se mezi lehce poučené začátečníky. Již asi dva roky vlastním presovač Krups XP 4000, vím, je to šunt, ale nějak začít se musí. Naštěstí jsem narazil na tyto stránky, které mi otevřely oči. Jelikož můj rozpočet je v současné době omezený, pro začátek jsem se rozhodl pořídit si nový mlýnek. Rozhodl jsem se pro Nemox Lux. Objednal jsem ho v německém e-shopu www.shoppingfever.de. I s paypal poplatkem vyšel na 118,- euro + asi 300,- Kč doprava. Co jsem tak hledal po netu, tak si myslím, že to je docela dobrá cena. Mlýnek je v současné době na cestě, jakmile ho budu mít odzkoušený, přidám sem svoje poznatky. Současně jsem objednal pár vzorků od primacafé, tak budu ladit a určitě se pozvednu na vyšší level :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Určitě je to dobré posunutí se vpřed.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Pitras
Příspěvky: 22
Registrován: stř 20. dub 2011 13:40:28
bydliště: Kunčina
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Pitras »

Tak mlýnek už je doma, mám za sebou týden testování a první dojmy jsou následující:
mlýnek vypadá solidně, tělo je z nerezu, vadí mi trrochu násypka s víkem, které jsou plastové. Plastový je i prstenec, na kterém se volí hrubost mletí. Váha cca 2 kg, spínače mletí jsou dva, jeden kolíbkový pro stálé mletí většího množství kávy a druhý pod plastovou výpustí reagujicí na tlačení pákou. Neměl jsem dosud žádný mlýnek, proto moje hodnocení berte s rezervou, ale co se týče kvality mletí, mlýnek mele dostatečně jemně, začínal jsem na stupni 3 a víceméně se se motám kolem stupně 3-4. Nedělá žádné hrudky, mletí je rovnoměrné. Mlýnek je docela tichý, myslel jsem, že bude dělat větší hluk. Plastová výpusť by mohla být blíže tělu mlýnku, protože když melu do páky, tak mi káva padá na kraj misky a část kávy tak je po lince. Řeším to mletím do skleničky. Možná je to také tím, že mám páku do presovače Krups XP 4000 a ta je menší než páky vyspělejších přístrojů. Mlýnek se při mletí chová klidně, nevibruje ani neběhá po lince, vadí mi jenom jeho nízká hmotnost, protože když do něj zatlačím pákou, má tendence mi "uhýbat", musím si ho přidržovat. Co se týče kávy, byl jsem týden v Itálii, kde jsem koupil černý Bristot, jen tak na ladění mlýnku. Káva nic moc, pěna slabší, ale svoji práci udělala. Současně jsem měl objednáno z PC čtyři vzorky - Presso, Presso Standard, Q-presso a X-presso. Z Itálie jsem byl zvyklý na obstojné epresso, ale co jsem zažil, když jsem si udělal Presso, to bych přál každému :-) Káva tekla z páky jako teplá čokoláda, pěna hustá, pevná, že by jí kostka cukru nepropadla, oříškově hnědá, výšky snad 1 cm. A chuť ? Nejsem žádný degustátor, ale prostě skvělá, snad čokoládově hořká :-). Koukal jsem na to jako péro z gauče a říkal si, proč chodím do kaváren. Takovou kávu jsem u nás dosud nikde neměl. Pokud se mi podaří sem vložit fotku, můžete posoudit sami. A na závěr ? Mlýnek byl i přes drobné mouchy dobrý kauf, uvidíme, co budu říkat po roce :-)
IMG_2385-Resizer-90.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Obrázky by to chtěl opravdu aspoň o trošku větší :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Pitras
Příspěvky: 22
Registrován: stř 20. dub 2011 13:40:28
bydliště: Kunčina
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Pitras »

Neví někdo z Vás, jak se rozdělává mlýnek Nemox Lux ? Chtěl bych ho vyčistit, ale nevím jak se do něj dostat a jak sundat násypku. Zkoušel jsem to mírným násilím, ale nešlo to. Děkuji.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od morseee1 »

nikdy som to nerobil, ale tu to riesili

http://coffeegeek.com/forums/espresso/grinders/102691
Uživatelský avatar
nikkocz
Příspěvky: 13
Registrován: pát 09. pro 2011 15:21:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od nikkocz »

Dobrý den,

koupil jsem si z Německa (eBay.de) mlýnek Nemox Lux. Bohužel se mi nikdy nepodařilo jej dokonale nastavit tak, abych s mojí Gaggia Classic dokázal extrahovat 25/25 s pěknou cremou ani u kávy z PC. Po umletí cca 1,5 kg kávy ale přestal být použitelný úplně, káva začala propadávat až někam k motoru a tak se pálit, až se z mlýnku kouřilo. Několikrát jsem jej rozebral, vyčistil, ale vždy se stejným výsledkem. Nemůžu najít servis, kde by mi pomohli a tak uvažuji o koupi nějakého ručního mlýnku. Nějaká rada nebo řešení? Díky :-)
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Effe »

Tvůj mlýnek neznám,ale na espresso by slušně pomlít měl.Pokud jsi ho už rozebral tak budeš snad i manuelně zručný,tak by stálo za to zapřemýšlet kudy se pomletá káva dostává k motoru a nějak to upravit.Je to sice smutné,že se musí něco dodělávat,ale i dražší mlýnky mají své mouchy....Možná by nějaké fotky trošku rozproudily diskuzi....
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od papun »

Je to divné, ale.... buď by to mohlo jít přes střed mlýnku - tedy osu motoru, což se mi ovšem moc nezdá.

Spíš mě napadlo, i když nevím jak je to u tohoto mlýnku řešeno, jestli nemůže být dírka někde jak ústí tunel, kterým jde káva ven do dávkovače či vývodu - nevím jakou máš verzi.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od berna »

Mám za sebou první čistění tohoto mlýnku (Nemox Lux), taktéž umleto cca 2Kg kávy.
Zpočátku jsem nemohl přijít na to, jak sejmout ten kruh s číselnicí, abych mohl odšroubovat pojistný šroubek a následně celý horní kruhový díl.
Před tím, než jsem přišel na to, jak správně sejmout číselnici (opravdu to jde a přilepená, jak jsem se někde dočetl, není) jsem rozebral celý mlýnek a jediná možnost kde by se mohla dostat káva dovnitř je drobná netěsnost kolem spínače mletí mezi opěrkou na páku. Ale tím nevylučuju, že jsem něco přehlídl, můj primární cíl, byl vyčistit mlecí kameny a ne hledat díry.
Sejmul jsem i spodní díl mlecího soustrojí (matka umístěná v horní části osy s levým čili obráceným závitem) a osa je utěsněná velmi dobře.
Díky rozebrání jsem zjistil i možný nedostatek, který by mohl dělat v budoucnu neplechu.
Jedná se nevyřešené upevnění spodního mlecího ústrojí k ose. Při nedostatečném dotažení horní matky se osa protáčela. Při dostatečném dotažení matky se sice osa už spodní částí kamenů neprotáčí, ale mám pocit, že se zbytečně zatěžuje motor překonáním většího odporu utažené osy.

To je také možný důvod kouře z motoru mlýnku.. příliš důrazné utažení matky.
Až budu mlýnek znovu rozebírat, vše nafotím. To zafixování spodní části mlecích kamenů k ose mi hlava nebere.
Až na krycí plechy je konstrukce mlýnku stejná jako:

Kód: Vybrat vše

http://www.isomac.it/writable/machine/pdf/RIC_macinino_ENG.pdf
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“