Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

Tady jsou vyfoceny kónické mlecí kameny Saeca/Nemoxe (viz část Lux, Ascaso Conical, La Pavoni PB, Iberital, Isomac, Sunbeam EM0480 & EM0450, etc.).

Navíc tam píše o tom plastu - ano, je tam plastový držák kamenů se závitem, ale jak autor píše, je velmi kvalitní a ani po 10 letech s ním nezaznamenal potíže. To už myslím, má určitou vypovídající hodnotu. 8-)
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Moje objednávka na mlýnek už se táhne 3. měsíc, takže začínám zvažovat nějaké nozouvé řešení. Kdyby se tu sešlo vícero zájemců, tak by se dalo něco ušetřit na poštovném z Německa. Ještě mě napadla jedna možnost, koncem příštího týdne k nám pojedou příbuzní z Německa, tak bych je mohl zkusit zneužít a měl bych to bez zbytečně vysokých poplatků. A co ostatní, jak jste na tom, také stále čekáte?
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Včera jsem zrušil objednávku a dnes nebo zítra objednávám mlýnek z ebay.de Mrzí mě že jsem byl prvním, kdo sem odkaz na tenhle mlýnek dal a dvakrát jsem si ho již u českého prodejce objednal, ale po dvou měsících čekání to vážně vzdávám. Předpokládám že z DE tady bude do týdne, protože ho mají skladem.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hnup »

Tak sa vy dvaja (krupsáci :-) ) dohodnite a v jednej objednávke objednajte rovno dva kusy, ušetríte na poštovnom.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Už jsem rozhodnutej, zkusím zneužít německé příbuzenstvo. Přijedou příští týden ve čtvrtek, takže by se mělo ještě stihnout objednat mlýnek na dobírku. Je to asi nejlevnější varianta, našel jsem obchod, kde to vyjde na 125 euro za mlýnek a nějakých 10 euro za balné a dobírku.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

hnup píše:Tak sa vy dvaja (krupsáci :-) ) dohodnite a v jednej objednávke objednajte rovno dva kusy, ušetríte na poštovnom.
...krupsáci... :ok: :lol: to mě pobavilo ;)
To svědčí o kvalitě našeho mlýnku...když chceme oba postoupit o stupínek výš
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Bohužel design Krupsu značně převyšuje jeho funkčnost. Dopoledne jsem ještě naposledy zkoušel kontaktovat superstarshop s tím, že už je to skoro celý měsíc od slibovaného naskladnění a pořád nic, tak jestli ho budou vůbec schopni dodat. Vcelku rychle přišla odpověď, že běheme dneška zjistí dostupnost a dají mi mailem vědět, za chvíli bude 17 hodin a pořád nic...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Slibem nezarmoutíš.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Jejich jednání je fakt mizerný, člověka odkážou na sledování stavu objednávky, kde je od začátku (objednáno 12.8.) zobrazeno "objednáno u dodavatele - čeká". Kdybych jim sám nenapsal, tak se ani neozvou, jak to s objednávkou vypadá. Jestli se mi večer podaří dovolat sestřence do Německa a domluvit s ní objednání a následný dovoz příští týden, tak objednávku okamžitě stornuju a na jejich stránky už nikdy nepáchnu. :blee:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hnup »

marab píše:...krupsáci... :ok: :lol: to mě pobavilo ;)
Samozrejme nič v zlom. Ja som bol tiež blízko kúpy toho mlynčeka, nebiť akcie na MDF v Interlinea tak neviem neviem, kde by som dnes skončil... (asi na dama.cz)
Dobre to napísal Vaseq o dizajne, Krups klame telom.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od mila001 »

Je zajímavý že já jsem ho před 3týdny od té fa dostal tak nevim jak to dělaj.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Asi tam maj nějakej "výběrovej" systém. Jestli jsi dělal objednávku až po mě, tak je to docela vopruz, mělo by se to řešit podle data přijetí.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od mila001 »

Objednával jsem to v září.
Uživatelský avatar
hu.go
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. úno 2008 1:33:24
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hu.go »

Není tu někdo kdo chce teď objednávat na ebay nebo jinou cestou ? Přidal bych se nebo naopak bych objednal víc a složíme se na poštovné.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Od čtvrtka jsem další z hrdých majitelů tohoto mlýnku. Cesta k němu byla opravdu trnitá a stačí na kratší povídku. Vše začalo 12.8., kdy jsem objednal na superstarshop.cz s tím, že několik lidí mlýnek dostalo vcelku rychle po objednání a i já bych ho tedy už na víkend mohl mít doma...jak moc jsem se mýlil, uběhl týden, dva a pořád nic, u objednávky se stále ukazovalo, že je mlýnek objednaný u dodavatele, 18.9. jsem tedy zkusil poslat dotaz, odpověď přišla vcelku rychle, nikdo z dodavatelů prý mlýnek zrovna neměl a očekávali naskladnění na 30.9., rozhodl jsem se počkat. V půlce října už mě to přestávalo bavit a začal jsem přemýšlet o náhradním řešení, to nakonec přišlo skoro samo, měli k nám jet příbuzní z Německa a tak jsem ještě naposledy 24.10. zkusil napsat do obchodu, jestli mlýnek bude, téměř obratem odpověděli, že zjistí dostupnost a dají vědět - nedali, proto jsem 26.10. večer zavolal sestřence, dohodl se s ní, že mlýnek objednám na dobírku na její jméno a ona mi ho ve čtvrtek 30.10. přiveze. V pondělí ráno jsem tedy objednávku udělal s tím, že dodání bylo 2-3 dny, což tak akorát pěkně vycházelo, když byl ještě v úterý večer status objednávky "čeká na odeslání", tak jsem trochu znejistěl, ale ve středu ráno už byla odeslaná. Vše bylo naprosto skvělě načasované, ve čtvrtek v 11 hodin zásilka dorazila a ve 12 už byla sestřenka na cestě k nám. Když mi potom vyprávěla, že sama něvěřila, že balíček ještě dorazí a navíc jí manžel nevědomky sebral peníze připravené na mlýnek a odjel koupit nové zimní pneumatiky, takže pak pobíhala po baráku a vybrala i synovo prasátko, aby dala vše dohromady, oba jsme museli souhlasit, že to bylo štěstí neskutečné. Dneska jsem mlýnek pořádně zaběhl a musím rád konstatovat, že rozdíl proti doposud používanému Krupsu je opravdu propastný. Snad Vás moje povídání trochu pobavilo a hlavně upozornilo na "skvělý" přístup superstarshopu k zákazníkům...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hnup »

Gratulujem, ani to tak dlho netrvalo :-) OK, dobre, už budem slušný... :-)
A čo tak ešte v nejakom fóre porovnať oba tieto strojčeky? Asi by to pomohlo, zvlášť ľuďom, čo stále uvažujú o kúpe toho Krupsu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od lupino99 »

hu.go píše:Není tu někdo kdo chce teď objednávat na ebay nebo jinou cestou ? Přidal bych se nebo naopak bych objednal víc a složíme se na poštovné.
Já se chystám si ho pořídit. Objednal jsem ho sice na "nejlevnějšíobchod", ale po přečtení výše uvedených příspevků tomu moc nevěřím... Takže bych se k nějaké hromadné objednávce připojil.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Tak já jsem po dvou měsících zrušil objednávku u "nejlevnejsiobchod", protože čekání už mě vážně nebavilo. Zatím ale nejsem úspěšný ani s objednáním mlýnku z ebay.de, protože dva prodejci kteří tam mlýnek nabízejí mi odepsali, že mimo Německo zboží nezasílají, ač je to na ebay.de velmi neobvyklé. Já se ho snad nedočkám a do konce života budu mlýt v Krupsu :cry:
Sahám tedy hlouběji do kapsy a objednávám z ebay.de jiný typ mlýnku, který mi snad udělá ještě větší radost než Saeco Lux, který jsem pro vás objevil a do dneška ho sám nemám :lol:
Je to tento model za 190€ a prodává se pod názvem Isomac Gran Macinino.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od David »

Na ebay.de je zpravidla napsáno, kam kupující věc zasílá, ev. nezasílá. Osobně se vždy raději předem zeptám.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od lupino99 »

Nechci tě od toho Isomacu odrazovat, ale vygooglil jsem na něj spoustu špatných zkušeností s hrubostí mletí a dílenským zpracováním... :shock:
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“