Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od mila001 »

Na jaký stupeň hrubosti nejčastěji melete mě to vychází nejvíc mezi 1,5 až 2 na to že to má 11 stupňů mi to přijde dost na doraz velká rezerva tam už neni.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Já jsem ho na začátku měl nastavený asi na 6, jenže jsem při seřizování používal směs Marila Standard a i přes poměrně pečlivou kontrolu se v mlýnku objevil kamínek (pěkně jsem měl staženej zadek), potom co jsem mlýnek rozebral, vyčistil, složil dohromady a spodní kámen, který byl zřejmě trochu povolený, dotáhl, tak od té doby jsem na 3 +/-1 dílek (odečítáno u pojistky nastavení hrubosti mletí).
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

arny71 píše: Viz stránka 11 této diskuse a můj příspěvek s odkazem na foto mlecího mechanismu... Řekl bych, že tvá mašina má nemlich stejný střeva jako můj Nemox.

Jinak co se pudru týče, nevím, co by mi takové mletí mělo přinést dobrého. Takto jemně namletá káva je vhodná na kávu vařenou v džezvě, ale ne na presso.
Pro můj kávovar prostě potřebuji jemně namleté kafe, pokud tomu tak není, tak voda proteče rychle, neudělá se pěna a místo dobrého pressa vyteče špinavá voda.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

arny71 píše: Viz stránka 11 této diskuse a můj příspěvek s odkazem na foto mlecího mechanismu... Řekl bych, že tvá mašina má nemlich stejný střeva jako můj Nemox.
Jinak co se pudru týče, nevím, co by mi takové mletí mělo přinést dobrého. Takto jemně namletá káva je vhodná na kávu vařenou v džezvě, ale ne na presso.
Jo jo, tak vnitřnosti vypadají velmi podobně. Rozdíl od Nemoxe bude nejspíš hlavně v těle, Isomac je komplet v nerezu. Ale taky o 2tis vyšší cena. Nicméně vedle nerezového pressa se mlýnek cítí velmi dobře :grin:
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

mila001 píše:Na jaký stupeň hrubosti nejčastěji melete mě to vychází nejvíc mezi 1,5 až 2 na to že to má 11 stupňů mi to přijde dost na doraz velká rezerva tam už neni.
Obvykle melu na nějaký mezistupeň mezi 2 až 3.
Pokud meleš na stupeň 1,5 a uděláš dobré presso, tak co řešíš? Jemněji už mlít nepotřebuješ, ne? A pokud ano, stále tam nějakou rezervu máš.
Uživatelský avatar
hu.go
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. úno 2008 1:33:24
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hu.go »

arny71 píše:Pokud meleš na stupeň 1,5 a uděláš dobré presso, tak co řešíš? ....
Mlýnek mám doma asi týden. Melu taky na 1,5 - ALE
je to 1,5 proti středu výsypky kafe ( je tam tečka ). A podle manuálu se stupeň odečítá proti zajišťovací páčce na boku - takže ta 1,5 je ve skutečnosti cca 4,5. Takže je tu ještě značná rezerva v nastavení.
:)
Uživatelský avatar
Palo
Příspěvky: 27
Registrován: úte 14. říj 2008 18:50:44
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Palo »

Ahoj hu.go

Prosím Tě, kde jsi kupoval tento mlýnek? Na nejlevnejsiobchod.cz jako většina nebo jinde?Jak to šlo, za jak dlouho došel?

Díky Ti mockrát předem za odpověď
Uživatelský avatar
hu.go
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. úno 2008 1:33:24
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hu.go »

No, poté co jsem viděl jak to tady ty eshopy vedou (= jednou za čas něco dovezou, pak to rozprodají a pak se uvidí ) jsem objednal na amazon.de - nevýhodu, že neposílají do čech, jsem vyřešil přes známého který pracuje v německu.

Tam jim to funguje dobře... :x

Ale s mlýnkem spokojenost :)
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od mila001 »

Já mám ale 1,5 proti páčce takže rezerva už nic moc.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Mlýnek jsem objednal na nejlevnejsiobchod.cz a za tři dny přišla výzva o vyzvednutí. Takže to šlo dost rychle.
Nedalo mě to a zatím jsem jen tak lehce nakouknul pod kabát. Je tam však úplně něco jiného než se předpokládalo. Čekal jsem kompletní sestavu mlýnku z kávovarů Saeco.
Zatím jen motor:
motor_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

Uplynulo 14 dnů, máte nějaké nové postřehy (a fotky ;) ) k tomuto mlýnku?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Další postřehy mám jen takové, že není na nějaký šťourání se v mlýnku čas. Celou dobu však stojí vedle kávovaru a meleme na něm kafe. Pro domácí mletí je to mlýnek v několika směrech zajímavější než Gaggia MDF. Je menší, mele přímo do páky, je o víc jak 1000,- levnější. Ale zase kolem MDF není tolik bordelu z kávy, přece jenom při mletí rovnou do páky toho kolem odlítne trochu víc bokem. Kvalita mletí je pro použití v kávovaru dostačující (nenašel jsem nějaký nedostatek). Při mletí káva ani nijak nehrudkuje, tak jak zde někdo psal u mlýnku Rancilio Rocky. Mletí je s ním přijemné i tím, že se sám zapne při vložení páky do držáku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

primacafe píše:Při mletí káva ani nijak nehrudkuje, tak jak zde někdo psal u mlýnku Rancilio Rocky. Mletí je s ním přijemné i tím, že se sám zapne při vložení páky do držáku.
Mimochodem, na jaký stupeň s Luxem melete? Je mi jasné, že to ovlivňuje seřízení mlýnku z výroby a naostření kamenů, takže u každého mlýnku stejné značky se to může mírně lišit, přesto by mě zajímalo, na kolik to máte nastavení vy. Já momentálně většinou na 2 + středně silné pěchování v páce.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Mletí nastavuju mezi 1 a 4 (podle kávy) proti tečce v předu. Do misky jednoporcové (asi stejná co taky používáte) dávám kolem 9.5g
A stále se nedostává času na nějaké hloubější rozdělávání mlýnku. Už tak asi u toho zůstane. V sobotu jde ke svému majiteli.
Asi bych to uzavřel s tím, že po měsíci používání kdy každý den namlel asi 7 porcí na kávu (po10g). Jako mlýnek pro mletí ke kávovaru pro domácí použití s velmi dobrým výsledkem. Mletí se dá nastavovat s dostatečně jemným krokem. Kdybych neměl MDF, tak bych si ho určitě koupil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pajo »

Ja som ten novy majitel mlynku. Docasne bol na navsteve v primacafe, odtial mi ho zohnali a aj poriadne preskusali. Mlyncek je uz doma, na svojom mieste a maximalna spokojnost. Otacky male, mlyncek melie uplne rovnomerne, vytratili sa aj dufajme ze posledne chyby pri priprave esspresa, co som daval za vynu sebe, ukazalo sa, ze to nebola az tak pravda. Zmizlo obcasne kanalkovanie a podobne veci....Mal som na plan MDF,ale stale som vahal nad davkovacom, teraz som spokojny, aj ked tym, ze mlyncek melie priamo do paky narobi okolo seba trosku bordelu, stoji to za to, nemusim cvkat. Kava sa nezmolkuje, neelektrizuje, nic, proste maximalna spokojnost. Tak ako prisiel nastaveny z PRIMAcafe, tak ho aj mam a kazde jedno preso tecie nadherny krem, ci uz je to single,alebo double miska. Stacilo velmi malo, len vymenit mlyncek a zas som sa posunul blyzsie k dokonalosti esspresa. Ten mlyncek je lahucky, malicky, vyzera skorej ako hracka, ale tym, co chcu mat dobre zomletu kavu na presso a chcu mat mlyncek co melie do paky a chcu navyse usetrit oproti MDF ho vrelo doporucujem. Za mlyncek som zaplatil 3890 Kč. Prisiel za cca 4-ť dni od objednania.
Uživatelský avatar
kohoutek
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. led 2009 22:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od kohoutek »

Tak s tímto mlýnkem je to v ČR nahnuté.
Včera jsem si ho objednal na "nejlevnejsiobchod.cz" a dnes mi telefonicky sdělili. že není a už ani nebude v nabídce. :cry:
Jsem v pytli-můj plastový TEMP z Lodosu se odebral tam, odkud není návratu. :sos:
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pipis »

LUXe jsem po pozitivním hodnocení tady na fóru objednal od jednoho majitele
použitý. Až dorazí, napíšu své zkušenosti z provozu. Původně jsem chtěl pořídit
Demoku M-203 , ale ty se v bazarech drží v cenách kolem 140EU, to je skoro
cena nového.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pipis »

Mlýnek dorazil a je v pořádku.

Malý, skladný, přitom krásně mele, nedělá nepořádek, není hlučný a krásně drží na místě.

Mám jen jeden dotaz, nevím, jestli ho nemám špatně nastavený:
Když ho utáhnu po zarážku, dostanu se na číselníku na minimální hrubost 3, dále se nedostanu a od
této stupnice můžu jen na vyšší hrubost. Je to tak od výrobce správně, nebo tam mám nějak špatně
nastavenou tu stupnici. U 3 se do zadrhne o zarážku a méně nenastavím. Možná dělám něco špatně.
Ty čísla počítám z pohledu zepředu. V návodu jsem se o tom nic nedočetl. Majitelům za info děkuju.

Ještě jedna věc, zobáček plastový je zežloutlý, myslíte, že by se to dalo něčím vyčistit, aby to trochu
zprůhlednělo? Zkoušel jsem to hodit do myčky a pomohlo to jen malinko.
Uživatelský avatar
silvan
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. pro 2008 18:06:10
bydliště: Brno
kávovar: Lelit Mara PL62T
mlýnek: Sette 270 Wi, Rancilio Rocky Doserless

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od silvan »

číselník se počítá od "nastavovače" vlevo...na devíti hodinách.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od pipis »

to se mi nezdá, nebo to máme každý nějak jinak, zepředu jak je bodík nastavím max. 3, vlevo u zarážky je to už 6ka.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“