Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Po zakoupení lepšího kávovaru a jeho vylepšení jsem měl pocit, jako je tomu u jiných, že potřebuju i lepší mlýnek než 50mm Rockyho. Všichni píšou Mazzer, Mini E nebo Jolly. Chtěl jsem koupit něco repasovaného, ale zrovna nebylo.
Volba byla 63-64mm kameny a bez dozéru. 1400 RPM.
Po úvahách jsem vzal na aukru Fiorenzato Doge 63. Prakticky všechny kavárenské mlýnky mají dozér, tenhle od Fiorenzata je asi jeden z nejlepších, vymete prakticky všechno, ale přesto je to na doma zbytečná komplikace.
Řekl bych, že rozdíly mezi mlýnky v této kategorii jsou z hlediska namletí kávy minimální, rozdíly jsou ve vybavení a otvorech pro výsyp kávy do dozeru.
Fiorenzato má výhodu jednoduchosti, a nevýhodu malého rozlišení na stupnici zrnitosti, poloviční stupeň by byl dokonalý. Rocky má stejný problém. Jinak je to obdoba Mazzer Jolly.
Skočím na konec : jak se liší od Rockyho ?
motory : 166W vs 350W
Rychlost : FD je 2x rychlejší než RR (při nižších otáčkách)
hlučnost : oba jinak , FD hlučnější.
vzhled : K BZ09 se hodil RR více, FD má "retro" vzhled a je to gigant , má 15kg!!
údržba : FD lze velmi rychle rozložit a vyčistit, RR je na tom mnohem hůře, hlavně pracné vyšroubování násypky a nosiče horního kamene
káva: pro stejný průtok vypadá káva z FD hrubší než z RR, ale podle výsledného průtoku a chuti bude asi rovnoměrněji mletá. Hrudkování je mnohem větší u Rockyho, oba porovnávány bez dozeru.
Retence kávy, RR asi 4g, FD asi víc, ale na rozdíl od RR se dá u FD jednoduše vyčistit výsypka jakýmkoli hrabátkem a je po problému.
Je tedy zlepšení v kávě ? Souhlasím, že ano. Tak jako v "titan grinder project" , kde dopadlo subjektivní hodnocení některých mlýnků se závěrem, že Rocky má v chuti víc kyselosti a hořkosti zároveň.
Káva je trochu pichlavější, při některých kávách to můžou někteří lidé vidět pozitivně.
Za cenu giganta na lince je mnohem jednodušší čištění a mírně lepší namletá káva.
Dám sem aspoň originál fotku a pak popíšu moje úpravy a možná se donutím výsledek i nafotit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

A teď úpravy , nejdříve repase :
mlýnek na rozdíl od konkurence má místo 2 dokonce 3 ložiska na hřídeli motoru. Byl z nějaké kavárny a všechny 3 byly fuč. Musel toho zažít opravdu dost. Kupodivu opticky vyvázl nepoškozen. Výměna za 3 kvalitní nová ložiska (cena 300,- dohromady) je jednoduchá, jen je potřeba se dostat k lisu.
Mlecí kameny : kupodivu se příliš nelišily od objednaných nových za 700,-, rovnou z Itálie, včetně dopravy.
A tak byla repase do stavu nového za 1000,- hotova. Mlýnek je tak jednoduchý stroj, že nic víc není potřeba, jen případně pokud je vzhledově poškozen.

K dalším úpravám : věci jako timer považuji za zbytečné, nemám rád rozemleté zbytky kávy v násypce, a proto preferuji vážení kávy, u Rockyho jsem musel vážit až po namletí, tady už to jde před mletím, díky nulové retenci po úpravách.
Samozřejmě jsem musel vyřešit stupně mletí : jednoduchý stahovací kroužek s kolíkem místo originálního aretačního kolíku a nyní je mlýnek stepless.
Obří násypka na 2kg kávy : seříznuto ruční pilkou na železo na rozumnou míru.
Dozer: odmontován.
Nový lapač kávy : oblíbená likérová nálevka z Číny, používaná na přestavbu všech mlýnků, zejména Mazzerů, snad asi 250,- Kč, po sundání rukojeti jsem tuto nezahodil, ale použil dále.
Dvě nerezové trubky uřízlé na míru ve Spojmatu a zasunuté do sebe a vložené do mlýnku tvoří ochranu proti odlétávání zrn a štěpů při mletí pouze jedné dávky, uvnitř trubky to zajišťuje "píst" z rukojeti čínské nálevky. Aby se dalo sypat do trubky, tak je přidán malý trychtýřek z místního železářství. Stačí uříznout a slepit vteřinovým lepidlem. Je to těžké tak akorát, že to samo drží jen vložené.
Víka na násypku i dozér se opět použijí, sedí i na předělávky.
Na držák páky přidán pryžový držák na prosté zasunutí skleničky pod výsypku, zatím provizorní, sháním materiál.
Pružný vypínač předělán na pevný, není ho potřeba za chodu držet.
Zatím také provizorním udělátkem za chodu mlýnku na konci mletí sáhnu do tunýlku, uvolním ucpávku a zbytek vylétá ven sám.
Úprava proti hrudkování je nasazení sítka z OBI. U nerezové drátěné sběračky jsem odřízl rukojeť a pahýl ohnul, ten slouží jako madlo na vkládání a vyjímání sítka do výsypky. Sedne dokonale. Štětcem projedu sítko a káva je naprosto bez hrudek ve skleničce, mnohem lepší než z původního dozeru. A mnohem jednodušší a účinnější než šmrdlat jehlou (WTC technika). Jen si udělám na ten štětec rovnou i to hrabátko do tunýlku.
Poslední drobnost, čekám na 2 podložky na míru pod mlecí kameny, které by měly zabránit usazování kávy v dutině pod kameny, kde to zbytečně žlukne. Po naplnění to retenci neovlivňuje, ale je to tam. Zároveň by nemělo docházet k občasnému zachycení zrna v mezeře mezi centrálním šroubem a kamenem v místě dutiny. Vůbec by mě zajímalo, proč mají všechny kameny prostor pro záchyt kávy pod sebou.
Ve výsledku mlýnek splňuje vše, co bych si představoval, náklad na tyto úpravy asi 500,-.
Oproti Rockymu se výrazně zvýšila čistota v okolí mlýnku.
Pokusím se i o nějaké fotky.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Tu "pichlavější " kávu jsem myslel samozřejmě v případě Rockyho
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Závěrem: dobrý mlýnek, pokud není problém velikost. Pokud ano, tak např. Mazzer Mini E (64mm) je stejná liga, je menší, více se hodí do domácnosti, je tedy po něm větší poptávka a repasované z kaváren asi moc nejsou. Ve výsledku pak přijde klidně i na dvakrát tolik (použitý).
Připojuji pár fotek. Je vidět výsledek úprav. Bohužel v průběhu repase jsem nefotil, ale impozantní motor, ten opravdu stojí za to.
Ještě k tomu dávkovači do násypky, není to úplně vidět :
nejdelší je vnitřní nerezová trubka 38mm v průměru, ta zasahuje dovnitř až k hornímu kameni. Na ni je navlečená další, kratší o 5mm, o tu se sestava opírá v násypce. Píst z rukojeti likérové nálevky to celé uzavírá, je vevnitř trochu zatížený plastelínou.
Stepless spona byla na zkoušku, šla by udělat hezčí, ale už vím, že tak zůstane, není téměř vidět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od kubad »

tak tohle vlákno jsem zrovna číst nepotřeboval :)
jinak pěkné shrnutí, jdu rozbít prasátko, přesně tohle mě po výměně mašinky vrtá hlavou
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Ještě maličkost, konečně jsem dal pod mlecí kameny podložky a nestačil se divit. Unašeč na hřídeli motoru jsem musel obrousit, abych tam podložku dostal, nicméně jsem to odflákl a kámen byl výš a trochu nakřivo (nicméně šlo o destiny mm).
Chuť kávy se výrazně zhoršila, i když bylo nastaveno správné mletí a čas. Nezbylo, než brousit dál, aby kámen sedl přesně.
Pak jsem vše opravdu důkladně vyčistil a seřídil kameny, jak nejlépe šlo. A pak to přišlo, kam se hrabe Rocky, tento (jistě všechny větší business mlýnky podobně) je opravdu lepší. Když jsem psal první dojmy, nedal jsem si tu práci, opravdu je nutné mlýnek seřídit jak nejlépe to jde (kameny vycentrovat a dbát na jejich rovnoběžnost). Možná zkusím dát nové kameny i přebrousit, nevypadaly nijak zvlášť dobře.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

A přece jen ještě něco, neviděl jsem žádný Mazzer, ale je co se týče kvality zpracování hodnocen dobře. Možná tedy nemá podobné problémy jako tyto mlýnky, tzn. ne úplně pečlivě vyrobený, vůle v usazení kamenů atd...
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Změna je život a po impulsu zde z fóra jsem vyzkoušel porovnání mletí jedné dávka, tak jak je mlýnek upraven a pak jako z plné násypky. Opravdu je to rozdíl, ne propastný, ale přece jen k lepšímu a tak jsem změnil rutinu, zrušil střídání káv během dne a trochu zase mlýnek upravil.
Protože mletí dávky odhadem času je docela pruda, tak jsem připojil arduino z kávovaru a ovládám čas mletí nastavením dávky na mlýnku.
7 + 0-2 sec podle nastavení přidaného potenciometru. Ovládání přidaným tlačítkem, krátký stisk normální dávka, delší odemletí 3g z předchozího dne.
nadále vážím kávu, tentokrát po mletí, a je to nastaveno tak, abych případný malý přebytek vyhodil.
Nevadí mi, že je arduino z kávovaru, stejně melu jen když je kávovar zapnutý. Normální vypínač je funkční normálně. Jinak by samozřejmě šlo dát do mlýnku vše, nejen relé, místa je tam dost.
Zapojení HW je patrné ze schématu, jen si je třeba zaměnit magnetický ventil za mlýnek. Nebudu plichtit další obrázek.
Udělal jsem novou násypku z nerez trubky, zatím používám tamper na zátěž, časem bude speciální.
Za cenu ztráty cca 10g kávy jde přezbrojit na jiný druh. Už jsem to akceptoval.
Rozhoduje každý malý krůček k dokonalosti chuti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Zde byl program pro pumpu kávovaru a mlýnek :
Naposledy upravil(a) danst dne ned 04. bře 2018 15:09:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Pekne spravený kód :souhlas:
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Určitě ne správně, PWM hodlám udělat inteligentněji, časem se třeba ukážou nějaké mouchy a programátoři se musí smát. Ale síla Arduina je v tom, že snese i tohle, a buď to funguje , nebo ne. A zatím to jede a tím se získá čas.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

po odemletí staré kávy (asi pro mlýnek příliš krátce) mi stejný čas mletí dával rozdíl mezi 1. a dalšími dávkami, proto jsem přidal 3. profil mlýnku:

odemelu = dlouhý stisk
1 .dávka = střední stisk
další dávky = krátký stisk

dále je kód vylepšen, již vše běhá nezávisle na sobě , je možno mlít i spustit extrakci současně.
Naposledy upravil(a) danst dne ned 04. bře 2018 15:12:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Celkově došlo k doladění programu, co se týče mlýnku, nakonec jsem vlastně skončil s používáním potenciometru, dolaďuji případnou změnu dávky změnou času mletí po 0,1 sec. Opět oblíbeným tlačítkem.
Přidal jsem uložení nastavení do paměti (knihovna EEPROM). Samozřejmě by se mohlo ukládát více hodnot, např. pro jinou kávu nebo pro single.
Taky jsem vyrobil nový nerezový válcový "tamper" o váze 190g , abych nemusel používat normální, jen ještě nasadit nějakou dřevěnou ručku na kov.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Po delší době jsem s novým stylem mletí, tzn. mletím s časovačem, naprosto spokojen, kvalita mletí s kontinuálně plněnou násypkou (píst) je přece jen lepší než mletí jedné předem navážené dávky.
Vždy to pak vážím, rozptyl navážení je minimální, cca 0,1- 0,2g.
Pokud se mění káva, tak to není problém, lžící se vyndá zbytek, pokud nějaký je, z násypky a zůstane asi 6g mezi kameny, což vymelu ven a vyhodím.
Poslední verze SW má 3 nastavené dávky mletí, které je možno ještě každou upravovat a hodnoty uložit. Podle kávy vybírám, co se hodí, každá se mele jinak podle druhu a nastavení mletí. 3 hodnoty času bohatě stačí na všechno.
Naposledy upravil(a) danst dne stř 14. bře 2018 19:05:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od danst »

Bez změny by nebyl život, a tak jsem zkusil vyndat z mlýnku síto, které zabraňovalo hrudkování kávy. Z lenosti, přece jen jsem musel síto po mletí přejet štětcem. Bez něj je to rychlejší a ano, s nějakýma hrudkama. Nicméně změna v espressu ? Žádná. Dobrá zpráva, od té doby už sítko v mlýnku není.
Obavy z většího kanálkování byly liché, možná se domnívám správně proč:
Viz moje video u BZ09, tam je vidět, že nepoužívám "nějaké tampování" , ale silou. 15 nebo 30kg ? Obojí je správně. Nejlépe je zatlačit kávu tak, že už ji nejde stlačit více. Pak se ukazuje, že nějaké hrudky, které jsou velice nesoudržné, se úplně rozpadnou. Tampování silou má nejmenší rozptyl-vliv na průtok a záleží pouze na mletí. Nejhorší je něco mezi silou a ničím, to člověk nedokáže opakovaně stejně a protéká to různě. Když se skoro netampuje, tam zas vadí ty hrudky a nerovnoměrnost v distribuci v páce apod.
Opět se mi ukázalo, že všude doporučované tampování vysokým počtem kg je logicky odzkoušené jako "blbuvzdorné" a dává tedy nejlepší výsledky. Jen bych nechtěl dělat těch espress moc.
Zkoušel jsem to posoudit na normální a nahé páce a je to tak. Zrovna tak nemá žádný smysl otáčet tamperem a "uhladit" povrch. Voda si s ním udělá stejně co chce.
Zase jedna proměnná ubyla.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od lubono »

Jeto tak. Nahá páka mě naučila silou tampovat možná i 35kg(odhadem) , káva teče pěkně nic neprská, jsem rád danst že jste to požehnal
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od primacafe »

danst píše:Bez změny by nebyl život, a tak jsem zkusil vyndat z mlýnku síto, které zabraňovalo hrudkování kávy. Z lenosti, přece jen jsem musel síto po mletí přejet štětcem. Bez něj je to rychlejší a ano, s nějakýma hrudkama. Nicméně změna v espressu ? Žádná. Dobrá zpráva, od té doby už sítko v mlýnku není............................ Tampování silou má nejmenší rozptyl-vliv na průtok a záleží pouze na mletí. ...................................... Zrovna tak nemá žádný smysl otáčet tamperem a "uhladit" povrch. ...................
Jsem rád, že docházíte ke střízlivím poznatkům a hlavně, že se nebojíte sem o tom napsat. Kdybych toto samé sem napsal před pár lety, tak bych byl při nejmenším označen aspoň za kávového hňupa. O minimálním významu tampování jsem už tady někde psal a už to bude asi dost dávno.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od Zizass »

Obávám se že si tady pánové protiřečíte,ale každý dosáhne té své nej chuti jinou cestou :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od primacafe »

Uniká mě v čem. Že bych špatně pochopil? :oops:
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Fiorenzato Doge 63 a jeho úprava

Příspěvek od Zizass »

Možná jsem to špatně pochopil já :oops:
Mě z toho vyšlo že danst resp. lubono doporučují silné tampování a primacafé naopak tampování nepřikládá velký význam...
Jinak tento mlýnek (krom velikost a design) vypadá velice dobře,tak doufám že jsem s Compakem nešlápl vedle ;)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“