Zassenhaus PANAMA

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

Prosím nemáte s tímto mlýnkem někdo zkušenosti? Moje milovaná žena mi chce udělat velkou radost, doptavala se někde a prej tohle je to pravé, doručení do 14-ti dnů, tudíš k narozeninám se to nestihne a mohl jsem se na to podívat....
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od papun »

No nevím za kolik ho máš objednaný, ale na heuréce za to chtějí něco přes tři tisíce. Což je pěkný ranec za ruční mlýnek. Do toho bych nešel ani náhodou.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od lukyn »

Taky myslím že takový Porlex Tall udělá minimálně stejnou službu za třetinový peníz. Mimochodem má keramické kameny, které se dají případně vyměnit.

Ještě mě napadlo, o fous lepší svým provedením než Porlex je tento:
http://www.cerstvakava.cz/1213-rucni-ml ... hinowares/

A za ty dva tisíce k tomu můžeš dostat spoustu kávy :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od puschpull »

... přidáš pár korun a můžeš koupit elektrický - Gaggia MDF. Za malý ruční se mi také 3 tisíce zdá moc
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od ondrada »

No nevim, fotek je poskrovnu, ale na pohled vypadá dost zajímavě. Ocelový kameny se dají brousit, uložení kamenů vypadá mnohem líp, než volně uložený kameny Porlexu/Haria/etc., mohl by mít podstatně lepší výsledky. Ale chtělo by to dostat ho do ruky a pořádně se na něj podívat, takto je to jen dojmologie z několika nekvalitních fotek.

Každopádně víc než tři litry jsou za něj hrozný a IMHO naprosto neadekvátní peníze. Taky tolik chtějí jen naši čeští vykukové poté, co ho reklamníma frázema pasovali na nejlepší mlejnek všech dob. Na americkým Amazonu stojí v přepočtu nějakých necelých 1800 korun, na německým jakbysmet - a pokud by byl ve srovnání s Porlexem/Ceramillem o tolik lepší, o kolik to z těch pár fotek na pohled vypadá, za takový peníze by rozhodně stál za úvahu.
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

V tuhle chvili nekoukam kolik stoji, koukam na zpracovani, hracku, kterou budu tahat vsude na cesty (to odbourava el. Mlynek), takovy ten funkcni klucici fetis. Zajimala me spis zkusenost s nim, ze je to nesmysl drahej to vim taky, ale ttrba kovove kameny vs. Keramicke, kvalita mleti atd. ale i tak diky všem
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

Ale docela slusny fotky jsou na Mall.cz
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od ondrada »

Bohužel z nich není poznat v podstatě nic, co by naznačovalo výsledek mletí. Zkušenosti by mě taky zajímaly, ale mám obavy, že tuhle věc tady nikdo nemá... Leda snad projít zahraniční fóra.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od lukyn »

Fajn. Pak doporučuju zakoupit, a pak napsat zkušenosti. Z nás si to asi nikdo nepořídí, je třeba prvná vkaštovky. Mimochodem na tahání všude je asi nejlepší Porlex mini. Pro své rozměry.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

No uvidíme, líbí se mi uložení hřídele v ložisku, ocelové kameny s možností příštího nabroušení a vzhledově se mi z ruč.mlýnků líbí možná nejvíc, bylo by fajn aby i mlel :-) napíšu zkušenost jak přijde, ale stejně ho asi nikdo nebude kupovat, tak jestli to má smysl :-). Porovnám s Rockym a poreferuju. Výsledek na Silvii by mohl být pak lepší, ale poznám to?
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od gekonko »

Mám ho asi mesiac, ale zatiaľ som mlel len na AEROPRESS. S Rockym som zatiaľ neporovnával, ale oproti Hariu a Tiamo Slim je omnoho rýchlejší, lepšie sa drží pri mletí a nič z neho náhodne nevypadne ani keď ho prevrátiš. Na jednu várku zomelieš cca. 20g kávy.

Hariu aj Tiamo majú keramické kamene, ale oproti Zassenhausu sú také tupé že sa o ostrosti ani nedá hovoriť.

Kupoval som tu

Kód: Vybrat vše

https://www.berliner-kaffeeroesterei.de/shop/Zassenhaus-Panama-Espressomuehle,pd,keywords=Zassenhaus&categories_id=all&products_id=14326.html
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od ondrada »

No vida, tak přece někdo. Ono by bylo zajímavý porovnání nejen s něčím základním elektrickým, ale hlavně právě s tím Porlexem/Ceramillem. Zaujalo mě právě to, že se mlýnek tváří jakoby měl osu uloženou v pevným ložisku, stejně jako vypadá pevně uložený spodní kámen - ale z fotek který jsou to nejde pořádně poznat. Takže jde o to, že jestli kameny drží, nehýbou se a výrobce má zvládnutou jejich vzájemnou polohu, mohl by být výsledek podstatně lepší, než dává Porlex nebo Ceramill. A pokud by se ho podařilo sehnat v USA nebo v Německu za cenu kolem těch 18 stovek, začal by ten cenovej rozdíl proti Ceramillu za 1200 stát za úvahu.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od gekonko »

Konečne sa mi podarilo výskúšať pomlieť na espresso. Po pár pokusoch som sa prepracoval k požadovanej hrubosti zomletej kávy, resp. k času ktorým to Alfa pretlačila a po ochutnaní som bol takmer šokovaný. Káva ktorá mi pri mletí cez Rockyho nechutila bola zrazu výborná :-). Mlynček však už pri tomto stupni škrtá kameňmi o seba. Viac napovie foto ;-)
celok.jpg
spodny kamen.jpg
kamen.jpg
os a klucka.jpg
zospodu.jpg
zvrchu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

Dokonalé :souhlas:
Chtěl jsem teď poslat pár fotek, ale koukám není už třeba
Uživatelský avatar
midelos
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. pro 2012 12:00:15
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od midelos »

Každopádně mám naprosto stejnou zkušenost. Hned při prvním mletí a zároveň nastavování hrubosti, jsem udělal kafíčko jaké se mi zatím s Rockym nepodařilo ani jednou, nechapu to...
a taktéž bych řekl, že o sebe kameny dřou, nevím jestli je to špatně. Zpracování mlýnku je parádní. Něco takového jsem si představoval. Koupeno na německém Amazonu za 77€ i s expres dopravou do dvou dnů.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od hedge »

Tenhle mlýnek používám od Vánoc a tak se taky podělím o praktické zkušenosti.
- mlýnek je skoro celý z nerezu a dost mě překvapilo, jak je těžký (vzhledem k tomu, jak je malý). Jediná plastová část, kterou jsem objevil, je uchycení osy uvnitř těla mlýnku.
- mlýnek má už z výroby velmi ostré ocelové kameny
- v uložení kamenů je vůle. Bohužel. Vnější kámen sedí pevně, ale ten vnitřní je nasazen na šestihranné ose a mírně se na ní viklá
- samotná osa má vůli také, ale když se na mlýnek nasadí horní díl s kličkou, tak se ta vůle poměrně dobře eliminuje
- nádobka, do níž padá namletá káva, v těle mlýnku nesedí moc pevně a při mletí je třeba jí přidržovat
- klička je celá ocelová a ta část, kterou držíte při mletí v ruce, je s ramenem kličky spojena pevně, takže vám při mletí pořád prokluzuje v dlani, což není moc příjemné
- při nastavení hrubosti na drip i aeropress o sebe kameny škrtají. Někde na zahraničních fórech (link si bohužel nepamatuju) jsem se dočetl, že to je vlastnost a že to nevadí
- mletí není úplně konzistentní, ve srovnání s Hariem Mini je ale lepší. Jednak je menší rozptyl velikostí částic a jednak Zassenhaus produkuje výrazně méně prachu, což se projevuje jednak na tom, že na píst aeropressu nemusím tolik tlačit, a jednak na chuti kávy, mnohem více vystupují sladké a ovocné tóny. Nijak exaktně jsem ale neměřil. Espresso nepřipravuju, tady zkušenosti nepřidám.
- mletí je rychlé, některé světle pražené kávy ale vyžadují vyvinout dost síly

Za 60 EUR z Německa je to podle mě dobrá koupě, 3000 korun bych za něj asi nedal.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od gekonko »

hedge píše:- při nastavení hrubosti na drip i aeropress o sebe kameny škrtají
Nemelieš to moc na jemno, mne to škrtá len keď chcem pomlieť (výnimočne) na espresso. 99% meliem tiež na drip a aeropress.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od hedge »

Počítal jsem cvaknutí do plného utažení a napočítal jsem sedm. Chuť mi vyhovuje a clever dripper v pohodě protéká, předpokládám, že při příliš jemném mletí by se ucpal nebo by protékal moc dlouho.

Tušíš, na kolik kliknutí meleš na espresso a na kolik na drip?
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od pelo »

Nechci strašit, ale mám podezření, že se prodávají padělky tohoto mlýnku. Koukněte na obrázky toho nastavovacího mechanismu:
zassenhaus_panama_mill_004_body_d.jpg
71Fjm6xDPJL._SL256_.jpg
Možná se mýlím a jedná se jen o nějakou "vylepšenou" verzi co se mi ale vzhledem k preciznímu spracování té původní moc nezdá...

Mimo jiné si lidi dost stěžujou na tu spodní nádobku na namletou kávu, prý je tam jen nasazená a po čase začne vypadávat takže se musí při mletí přidržovat nebo o něco opřít. Taky díky použitému plastu je prý problém s elektrostatikou. Z tohoto pohledu se zdá být lepší Zassenhau Quito, který má nádobku na namletou kávu skleněnou se závitem, ale zase má jiné chybičky krásy...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Zassenhaus PANAMA

Příspěvek od gekonko »

hedge píše:Počítal jsem cvaknutí do plného utažení a napočítal jsem sedm.
Ja 20, meliem na AeroPress.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“