Isomac Granmacinino + Macinino

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

nojmec píše:To já samozřejmě udělal ihned taky, rozdělat to byl ale celkem oříšek, jinak si myslím, že dle provedení to je originál italská práce, takovou nedodělanou věc by asi čínan nepustil, takže spokojenost.Ještě k tomu nastavování, já měl předtím pseudomlýnek Eta, ten jsem též na aspon trochu použitelný namletí musel potunit, kámoš Krupse taktéž, tak nevím, kde je chybka, že to bez tuningu nefunguje dle potřeby.Jinak jsme mlýnek brali asi u stejného prodejce, soudím dle kávy jako bonus, též ji mám.Zatím se z mlýnkem učím a protože jsem vzal i nový kávostroj, tak jsem na začátku dlouhé cesty, ale mlýnek se zdá celkem ok, možná trochu hlučnější, takové noční mletí v paneláku je celkem hukot. :lol:
Tu přibalenou kávu už sem zkusil. Měla lahodnou až sametovou a velmi vyváženou chuť, velmi podobnou Jihlavance kávě Dadák nebo starému dobrému Standardu :grin: ....takže šel celý vzorek do koše.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od David »

Rofl :D
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od hnup »

David píše:Panely to určitě odfiltrujou - pokud to nestojí přímo na podlaze, kde to nese zvuk dál :)
No ale potom susedia nebudú mať zážitok! :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

Ahoj,
tento týden jsem koupil v setu s Ranciliem Silvií mlýnek Isomac Macinino, tak bych se rád podělil o zkušenosti. Doufám jen že se nebudu opakovat, ale moc informací o Macinino jsem zde nenašel.
Provedení - od kamenů dolů solidní plech, přijde mi to jako taková ruční dílenská práce. Ovšem směrem nahoru je to plast. Uvnitř jsem ještě nebyl. Asi to bude podobné jako Granmacinino.
Mletí - solidní, rovnoměrné, pro RS jemné dostatečně na stupeň 3 i bez tuningu.
Krom plastu má ovšem ještě jeden nedostatek - dáno tím že je výsypka hranatá (zahnuta do pravého úhlu směrem dolů), zůstává v ní poměrně dost pomleté kávy. Tak cca jedna polévková lžíce. Pokud se mele kontinuálně celý den, tak asi stačí vyklepat večer. Ale pokud jen 3-4x denně jako já, tak nezbývá nic jiného než mlýnek po každém mletí naklonit, pobouchat a kávu vyklepat.

Matně si vzpomínám, že jsem před časem někde četl, že si někdo vyměnil ten plastový zásobník za skleněný. Ale zaboha to nemůžu najít kdo, a ani zda to bylo na tomto fóru. Nevíte o tom někdo?
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

beru dotaz zpět, už jsem ten příspěvek náhodou našel...
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Jožin »

Zkuste po mletí a poklepání vzít rukou deklík od násypky a tak s ním jako zapumpovat. Aby vzduch proletěl mlýnkem. Mám jiný mlýnek, ale patrně to bude stejné.
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

Díky za radu, zkusil jsem, ale nefunguje. Ona ta ploška, na které káva ulpívá, je totiž dlouhá asi 3cm, takže nezbývá než naklonit a klepat. Ale jinak zatím mele dobře.
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od maco »

Pokud se přibouchne ta zminovaná těžká dřevěná příklopka ( můj upgrade) tak to fuguje, je to většinou navršená polévková lžíce.
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

Po 5 měsících denního používání mlýnku jsem začal mýt problém s nastavováním hrubosti mletí. Pokud je v násypce káva, tak s volícím kolečkem nehnu. Kávu musím vysypat, a pak to, i když hodně těžce, lze. Nevím co s tím, asi rozebrat a nějak promazat, ne?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od primacafe »

Při nastavování v obou směrech?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
pimaho
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. zář 2011 8:43:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od pimaho »

Zkuste měnit nastavení hrubosti za chodu, nastavení by se nemělo měnit pokud je v mlýnku káva a pokud mlýnek není v provozu.

Pokud to nepomůže, pak určitě vyčistit.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od primacafe »

Přesně tam směřoval můj dotaz. Takže postupovat tak.

V případě čistění, by mělo stačit vyčistit od usazeného kávového prachu závit ve kterém se pohybuje horní kamen.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od historik »

marab píše:Tak jo, po celovečerní námaze se mi podařilo závadu odstranit. Při té příležitosti jsem opiloval všechny ostré hrany a špony. Teď už se to dá nazvat krásným kouskem :o)
Typický Isomac - zdá sa, že je to firma typu "dokonči si doma sám". :grin:
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

Tak já to teda vyzkouším za chodu. Akorát si na to budu muset vypůjčit ještě jeden pár rukou a musím to stihnout do namletí double-misky:-) Dík za radu.
Uživatelský avatar
Para242
Příspěvky: 19
Registrován: pon 18. čer 2012 13:09:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Para242 »

Psal jsem si j Juraj84 pře SZ, a podělím se o zkušenost zde.

Nevím zda to byl jediný důvod proč to nešlo otáčet, ale při demontáži jsem zjistil, že celý ten bakelitový prstenec který drží vnější část mlecího ústrojí byl prasklý. A myslím že to byl hlavní důvod proč to šlo zak ztuha, jelikož se do pukliny dostala káva.

Prasklý prstenec jsem reklamoval, ale zatím bez odezvy. Mezitím jsem si ale nechal u šikovného kovoobráběče vyrobit repliku prstence z kovu, a je po problému. 1. jde mlýnek nastavovat lehce kdykoli, 2. je mletí tišší, 3. vypadá to lépe:-). Takže i pokud by mi obdhodník poslal náhradní díl, zůstanu u své kovové repliky. Foto přikládám.

Jinak jsem při googlení mlýnku našel i jiné mlýnky, které evidentně používají stejné uchycení kamenů, akorát mají jiné tělo. Netuším kdo je OEM výrobce mlecího ústrojí, ale dobře to tedy nedělá:-(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“