Isomac Granmacinino + Macinino

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Maroslav »

Entry-level mlýnky asi hlavně pro toho, kdo uvažuje o koupi Isomac Zaffiro, Amica nebo nižších modelů a chce být věrný značce.

Granmacinino
Isomac Granmacinino.jpg
- nerezový design
- výkon 100W
- 18 stupňů regulace
- konické kameny
- hmotnost 4 kg
- doserless
- cena +/- 210 euro

Macinino
Isomac Macinino.jpg
- nerezový design
- výkon 100W
- 18 stupňů regulace
- konické kameny
- hmotnost 3 kg
- doserless
- cena +/- 165 euro
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Tak jsem si včera na ebay.de objednal Isomac Granmacinino, cena 205€ včetně poštovného. Doufám že budu mít možnost se brzy podělit o zkušenosti s tímto mlýnkem :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od primacafe »

Já doufám, že nazapomenete. Každej slibuje a pak nic.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Jupííííí :tany: zásilka z Německa dnes dorazila. První dojmy jsou z Granmacinina zatím vcelku dobré. Všechno co je vidět, tak je z nerezu nebo hliníku (teda kromě nádobky na kávu ;) )
Dílenské zpracování je na první pohled tak nějak průměr, je to prostě kus železa no...místama bude zapotřebí jemný pilníček a doladit nějakou tu kovovou šponu :?
Jako dáreček jsem k tomu dostal zkušební 250g dávku kávy Gran Crema od Parrotacaffé. Takže dnes večer budu muset vypít notnou dávku pressa...budu mlít, až se ze mě bude kouřit.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Tak a je to tady...první namletí, obrovské zklamání. Neumí to namlet tak jemnou kávu, jakou potřebuji do La Pavoni :cry:
Jdu to chvíli vydejchávat, protože sem právě utratil 5,5tis za pěknou dekoraci do kuchyně..... :(
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od David »

Nende to votunit? Poštelovat kameny?
Jsem to předtím nesledoval - vyčítají mu moc hrubé kroky a příliš velké rozdíly mezi velikostí částic kávy
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Už ho tuním...je tam doraz, díky kterému nejdou kameny pustit blíž k sobě. Tak jsem doraz odmontoval a jde to teď naštělovat na jemnější kafe. Jen mám strach, aby ty kameny nešly až na sebe, abych je nezničil, jestli je to možný teda...
Škoda že tady nemám foťák, podělil bych se o vniřosti mlýnku :o)
Zatím mě to stálo asi hodinu nervů a čtvrt kila kafe....hnusnýho, kterýho jsem nevěděl jak se zbavit :grin:
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Tak jo, po celovečerní námaze se mi podařilo závadu odstranit. Při té příležitosti jsem opiloval všechny ostré hrany a špony. Teď už se to dá nazvat krásným kouskem :o)
S mletím jsem spokojen, podrobnějšímu zkoumání to podstoupím až zítra, dneska na to už nemám. Nicméně po zasloužené práci teď sedím u lahodného pressa....ještě jsem ho vylepšil filtrovanou vodou z Britty :grin:
Jen kolegové z práce, co pijou maximálně rozpustné kafe, protože by se jim po malém pressu zkřivila huba, si o mě myslí že jsem blázen :roll:
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od David »

Graatz :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od arny71 »

Gratuluji k úspěšnému zakončení thrilleru. :shock: Ty nervy ti nezávidím!
Přeju ať dlouho a dobře slouží.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

Tady přikládám fotku mlecích kamenů. Omlouvám se za kvalitu, neměl jsem doma foťák, tak jsem to fotil mobilem. Očekával sem mlecí kameny takový ty placatý, jako jsou vidět ve všech mlýncích, tohle mě docela překvapilo. Ani nevím jestli mile nebo nemile ;)
jo docela mě dostaly ty tři šroubky, co drží mlecí mechanismus v těle mlýnku. Každý šroubek je jiný, jak hlavou, tak délkou a tvarem. Asi jak to čínským bratrům přišlo pod ruku :|
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od arny71 »

marab píše: Očekával sem mlecí kameny takový ty placatý, jako jsou vidět ve všech mlýncích, tohle mě docela překvapilo. Ani nevím jestli mile nebo nemile ;)|
K tomu by se měli vyjádřit zkušenější, ale já to z informací na netu chápu tak, že kónické kameny jsou lepší, než ploché (má to i celkem logiku). Záleží samozřejmě i na kvalitě kamenů a jejich nabroušení.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od Vaseq »

Vnitřek nápadně připomíná Nemoxe. A co se týče kamenů, tak já zatím na internetu viděl v profi strojích hlavně ploché :grin:
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

David píše:Nende to votunit? Poštelovat kameny?
Jsem to předtím nesledoval - vyčítají mu moc hrubé kroky a příliš velké rozdíly mezi velikostí částic kávy
Hrubé kroky mezi jednotlivými stupni určitě nejsou. O víkendu jsem namlel pár kafí a měnil i různé druhy kávy a mnohdy jsem musel jít až o dva stupně najednou, aby byl rozdíl v hrubosti mletí znát.
Melu na hodně jemno a tam rozdíly ve velikostech částic nejsou nijak rozdílné. Pokud se jedná o hrubší mletí, velikosti částic rozdílné jsou. Do jaké míry je to špatné, nedokážu posoudit.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od pedro13 »

Ty šroubky nemají chybu :lol: :lol:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

pedro13 píše:Ty šroubky nemají chybu :lol: :lol:
Taková designová třešinka na dortu ;)
Uživatelský avatar
nojmec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. říj 2008 18:38:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od nojmec »

Zdravím, ty šroubky nejsou náhoda, mám to tak taky, asi dlouholetým výzkumem vyšly tyto nejlíp
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od marab »

No ten šroubek s půlkulatou hlavou hodně vystouplou tam je proto, aby se o něj zastavil doraz, který je na vrchní části se zásobníkem na kávu. Ten doraz jsem stejně musel vyšroubovat, protože mi nešlo nastavit jemné mletí.
Uživatelský avatar
nojmec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. říj 2008 18:38:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od nojmec »

To já samozřejmě udělal ihned taky, rozdělat to byl ale celkem oříšek, jinak si myslím, že dle provedení to je originál italská práce, takovou nedodělanou věc by asi čínan nepustil, takže spokojenost.Ještě k tomu nastavování, já měl předtím pseudomlýnek Eta, ten jsem též na aspon trochu použitelný namletí musel potunit, kámoš Krupse taktéž, tak nevím, kde je chybka, že to bez tuningu nefunguje dle potřeby.Jinak jsme mlýnek brali asi u stejného prodejce, soudím dle kávy jako bonus, též ji mám.Zatím se z mlýnkem učím a protože jsem vzal i nový kávostroj, tak jsem na začátku dlouhé cesty, ale mlýnek se zdá celkem ok, možná trochu hlučnější, takové noční mletí v paneláku je celkem hukot. :lol:
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Isomac Granmacinino + Macinino

Příspěvek od David »

Panely to určitě odfiltrujou - pokud to nestojí přímo na podlaze, kde to nese zvuk dál :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“