Ascaso i-1 a iMini

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od Maroslav »

Další španělská značka vyrábějící kvalitní domácí mlýnky a espressomaty.

Ascaso iMini
Ascaso iMini.jpg
- nerez i barevné varianty
- výkon 140W
- konické kameny 38 mm
- doserless
- hmotnost 3,5 kg
- cena +/- 210 euro

Ascaso i-1
Ascaso i-1.jpg
- nerez i barevné varianty
- výkon 250W
- kameny 54 mm
- doserless
- hmotnost 4,2 kg
- cena +/- 285 euro
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od David »

Tady je porovnání verze i-1 a i-2, které ukazuje značné rozdíly v neprospěch i-2.

Kód: Vybrat vše

http://www.bellabarista.co.uk/pdf/compact-grinder-1-closerlook.pdf
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

... tak jsem v pátek u ježíška objednal ascaso steel i-1 (na mnohá doporučení). Tak se na něj už moc těším. Pak napíši poznatky.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

jo!!!! Mám ho doma! Radost převeliká. Tak jsem rád, že se to do vánoc stíhlo a že přišel. Tak se těším, až bude pod stromečkem. Jupíííí :-)))
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od elwoodblues »

...do té doby by už stihnul pár kafí pomlet! To přece nejde vydržet?!
Každý svého kafe strůjcem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

:-)))))))))) x 100000
nejde vydržet, proto jsem to musel alespoň vyventilovat sem :-)
Ale budu muset to zvládnout.
Jak jsem si koupil 70g /13 kč kávu STANDARD na hrubé odladění hrubosti kávy, tak po rozbalení jsem i vyhodil. Byl tam šutr, polovina byly šlupky a nějaké černé krucánky. S kávou to nemělo nic společného. Nevadí, mám tady ještě nějakou obyč, která má pravidelné zrno, tak to bude v pohodě.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

jo! jo! jo! a 3x jo! Ježa donesl! :-)
Včera večer nasypal do náypky a odlaďoval hrubost mletí, nejprve do jednoporcové misky. První pokus - moc hrubé, proteklo cca 30ml za 10s, otočil jsem šroubem asi 6x na jemnější, pak 30ml za 20s (asi) a ještě otočil asi čx a výsledek byl 30 ml za 30s, pěna jako kráva, oříšek jako blázen, tygr byl celej divokej, :-) Zkusil jsem dvouporcovou - teklo to přesně, 2x30ml za 30s. Musím ale podotknout, že připravit z dvouporcové je výrazně jednodušší než z jednoporcové. Mikrometrický šroub je bomba, super. když to fičí trochu pomaleji nebo rychleji (jak stárne káva nebo tak), udělám čtvrt nebo půlotočku a je to No1. :-) Já osobně preferuji 30ml za 30s (možná upravím za 25? nevím), ale 25ml je pro mně málo. Möžná nezvyk. Včera můj drahý protějšek po udělání kávy 30 ml a dolití mlíkem do asi 60 ml naznal, že je to strašně silné a to musím říct, že předtím z přetlakové gaggie nebo krupse to dělalo 60 ml kávové vody a 10ml mléka a byla to břečka. Jsem maximálně spokojenej.
Možná, co mi trochu vadí je to, že násypka (ten zobáček) je docela dost blízko pákové misky při mletí. Kdyby tam byl větší distanc, asi bych byl raši, nevím. Takhle mi zatím (pokud nepořijdu na to jak jinak) namelu asi polovinu, sklepnu a namelu druhou, jinak mi to má tendenci dělat v páce kopeček a už to leze do té násypky.
Ale jinak super, káva celkem 7g 3x, 14g 3x, vždy vyteče přesně stejné množství, je to reprodukovatelné. Mňam!!!!!
Tak to byl takový první postřeh.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od elwoodblues »

Když meleš přímo do páky, trochu to lítá všude kolem. Já jsem odšrouboval tu vidlici na páku a mlel do vhodné sklenice. Ideální je trojboká sklenka na whisky Grant's. (I když blended whisky už nepiju.) Ta je na to jak dělaná. Rovnou plochou stěny se krásně zmáčkne knoflík a úzkým vrcholem toho trojúhelníka se to dobře sype do páky, za použití známé jogurtové pomůcky. Ale jde to samozřejmě dobře s jakoukoliv přiměřeně velkou sklenicí. Naprosto sterilní metoda, absolutně čisto.
Každý svého kafe strůjcem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

.. no, zatím nijak moc nepozoruji, že by to lítalo bokem, v podstatě vůbec ne. Co se mi opravdu líbí je ten mikroposuv, z toho jsem unešenej. :-) Třeba stačí trochu otočit a už to teče nepatrně víc nebo míň, takže naladit se to dá perfektně.
A z čeho jsem rád je to, že jsem to nakonec na Tvoji radu ( a na radu prodejce) nevzal s časovačem. Odhaduje se to celkem OK a kdyby ne, mohu pohodově domlít. S časovačem bych se z toho asi zbláznil, abych na každou změnu hrubosti musel dolaďovat časovač a nebo potíže s domletím a vypínáním síťovým vypínačem. Zatím, fakt jediné mínus je příliš blízká vzdálenost mezi sosákem a miskou (ale jak jsem psal, namelu asi polovinu, upravím, namelu zbytek), pak to jde v pohodě a aji takhle v pohodě trefím množství. Nebo existují i jiné páky, které by nebyly tak vysoké? Výčka hlavy páky je dána výškou misky plus zkosení směrem k výtoku, takže plus minus by to mělo být asi vše stejné (pokud neberu bottomless).
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od elwoodblues »

...neboj, ono to bokem lítat začne.
Nedá se to ovlivnit, někdy je to kafe jakoby zelektrizovaný a je všude, pak je to zase O.K. Vydrž, určitě se dočkáš :)
Každý svého kafe strůjcem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od dape »

naštěstí není na něm (z venkovní části) žádný plastový díl (kromě kolečka hrubosti mletí a násypky - která je od výpustě dostatečně daleko) a tak, pokud je konstrukce uzěmněná, jakože by měla být, tak by tyto problémy neměly vůbec nastat. Ale uvidíme, snad bude vše (v tomto směru) OK.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso i-1 a iMini

Příspěvek od elwoodblues »

Problémy nenastanou. To, o čem píšu, to nejsou problémy. Ale nastane to.
Každý svého kafe strůjcem
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“