QuickMill 060 Apollo

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od Maroslav »

Entry-level mlýnek této fajnové značky asi hlavně osloví ty, kdo uvažují o základních modelech espressomatů této značky.

Apollo 060
- nerez design
- výkon 130W
- kameny 43 mm
- doserless
- hmotnost 4,2 kg
- cena +/- 270 euro
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
ivanito135
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. říj 2012 12:33:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito135 »

Zdravim, mate niekto skusenosti ako melie, prave som kupil QuickMill Piero, co je v podstate to iste, velmi som ho neskusal, ale ta stupnica mletia sa mi nejako nepozdava, ma 11 stupnov, ktore su delene na 2 dieliky a ked som ho spustil na 4 tak mlel dost nahrubo, to uz nebolo ani na zalievanu kavu a kava lietala okolo, najlepsie sa mi javil az stupen 1, co sa mi zda uz ale velmi nizke cislo vzhladom na celu skalu 1-11.
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

nikto uceny z neba nespadol, zavolal som panovi do predajne a s tou hrubkou mletia som sa pohral, melie v pohode, dostatocne jemne a rovnomerne, jemne delenie stupnice, v kratkom case napisem komplet recenziu

neviete mi niekto poradit cim to moze byt, ze po zapnuti mlynceka musim cakat aj niekolko sekund kym vyjde kava a ta
kava vytvara take velke kusy zlepence, ktore vypadnu naraz vo vacsom mnozstve takze niekedy nemozem ani presne naplnit paku, neviem s cim to moze suvisiet, mohlo by to byt aj kavou, nieco s vlhkostou, nechapem, predtym ked som tam dal tu istu kavu na velmi hrubom stupni, ta vysla okamzite, len odkedy som menil tieto jemne stupne na espreso sa to lepi.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od lukyn »

mě se také na jiném mlýnku při velmi jemném mletí káva shlukuje do většího množství a podle mě je to normální. To samé s dobou trvání mletí. Na darovaném Tchibu, které bylo možná špatně pražené to trvalo také dlouhou dobu. U kávy z PC či podobné kvality mi příjde mletí rychlejší .... prostě to je o kvalitě kávy. Bohužel spousta známých poté co se dozvěděla, že si rád hraju s kávou, tak mi sem tam donese pytlík jakýchsi zrnek ze "značkového" pytlíku a samozřejmě hrozně rádi ihned rádi ochutnávají ... :-) Těžko jim vysvětlovat, že "tohle" nemelu a nepiju, takže melu a piju .... oni si naštěstí vždy pochutnávají na kvalitě, kterou dotlačili :-))
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

Diki za odpoved, pouzivam odrodovu kavu Etiopia 100 % arabika cca 2 tyzdne po prazeni takze ziadny patok, cital som nieco aj o elektrostatike ale taketo mlynceky by to mali mat nejako vyriesene, nie?, nie ze by ma to nejako extra trapilo, ale ked mi padnu naraz 3 velke kusi 3x vacsie ako kavove zrno do misky, tak to je potom tazko presne namliet a utlacit.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od Redmann »

Hrudkovanie je známy problém a vyskytuje sa aj v drahších mlynčekoch. Možné riešenie je weiß distribution technique. Skúste pozriet tu na fóre, alebo na nete.
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

dik mrknem
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

Tak som to pozrel, mam vsak mlyncek bez zasobnika, so zasobnikom a packou by sa to vyklepavanim mohlo spravit, ale takto ponukaju jednoduche riesenie mliet do jogurtoveho kelimka a miesat namletu kavu vo filtri co sa mi vobec nepaci, nechcem takto platat nedostatky, nech to funguje tak ako to je. Skusim este inu kavu, lebo predtym ked som pouzival rucny mlyncek s drevenym suflikom, kavu ktoru som zbieral sa lepila na jeho steny, tu sa lepi dokopy lebo vychadza rychlejsie a kontinualne, potom som kupil ovela drahsiu kavu v inom obchode a ta sa vobec nelepila a suflik sa dal v pohode vyklepat, ako keby bola menej vlhka alebo mala menej olejovin.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od Redmann »

Vyskúšaj PrimaCafe, s ich kávou nemávam problém so statikpu ani s mastnotou.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od Fox_25 »

Mlýnek s doserem neřeší hrudkování, hrudkoval mi jak Gaggia MDF tak Carimali M1. Jednoduše bych vzal párátko nebo špejli a hrudky rozbil, stačí na to i lžička.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

Aha, tak to si ma potesil, mne slo v prvom rade o to vylucit moznost, ze by to mohlo byt nedostatkom mlynceka, ktory stale testujem, v kazdom pripade idem vyskusat tu drahsiu kavu, ktora sa mi na rucnom mlynceku nelepila :ucta:
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od Fox_25 »

Tak ono je i rozdíl zda je mlýnek a jeho výstup uzemněný. Na M1 bylo špatné ukostření a po opravě hrudkovat přestal, zapomněl jsem to včera napsat.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od primacafe »

Nějak mě to hrudkování nejde do hlavy. Dost nechápu čím vším to v kávě furt švrdláte, v tomto směru jsme nikdy s kávou problémy neměli. To že káva elektrizuje a někdy to lítá všude, to velmi zřídka jo. Ale mám 5 mlýnků (nevím jestli mám mezi ně počítat i MDF, je to hračka) a u žádného jsem si nějakého hrudkování nevšiml.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od hnup »

Kým som mal len MDF, tiež mi debaty o hrudkovaní nešli do hlavy. Stačilo kúpiť Rockyho...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od primacafe »

Přijedu se podívat a chcu to vidět. Pak to zapijem kafem.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

No teraz som uz z toho *****, uz to zrazu vyzera na problem mlynceka. Podla predajcu to suvisi s hrubkou mletia (co sa mi potvrdilo) a suhlasil so mnou, ze to suvisi aj s druhom kavy (co budem testovat).

tu admin: ked ste doteraz nemali problemy s hrudkovanim, necudujem sa, ze sa v tom "nesparate", ked Vam zacnu vychadzat z mlynceka hrudy, tak to asi riesit zacnete, co sa mi zda logicke. Odporucam vyskusat velmi jemne mletie na vsetkych piatich mlyncekoch :? .
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od primacafe »

Mletí nastavuju tak hrubě, jak je potřeba ke kávovaru na espresso. Proč bych měl mlet jemněji?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

pretoze testujem mlyncek, takze este neviem aku hrubku to chce.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od ivanito »

Takze po vyskusani tej drahsej kavy, ktora sa mi na rucnom mlynceku nelepila, mozem konstatovat, ze aj tato kava tvori hrudky. Kamarat aj predajca ma ubezpecil, ze je to normalne, teraz ich pred utlacenim rozbijem.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: QuickMill 060 Apollo

Příspěvek od hnup »

Ak je káva prepražená alebo stará (to, že je drahšia nevylučuje ani prvú ani druhú možnosť), tak bude hrudkovať pomaly na všetkom.
Mám dva mlynčeky, MDF hrudkuje minimálne, Rocky s tou istou kávou naopak celkom dosť. Hrudkovanie som vyriešil jednoducho - neriešim ho.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“