Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
goldvictor
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. led 2016 21:40:40
bydliště:
kávovar: Ariete, Gaggia
mlýnek: Wega Max 6.4

Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od goldvictor »

Dobry vecer.

Prosim pokud je mozne o pomoc. Jsem dostal Wega MAX 6.4 starsi cca 10 let v horsim stavu a rozhodl jsem ho repasovat kvuli jeho stavu.

Uz mam skoro vsechno rozebrano, nejde jenom sundat jeden dil, nevim jak se spravne jmenuje, ten ve tvaru hvezdicky, ktery se otaci uvnitr.

A i nasledujici za nim dil jiz mam sundany a zkousel sem pouzit navod http://www.compakgrinders.com/docs/K6_D.pdf, ale bohuzel nic nejde, nemuzu ho dat pryc. Zkousel jsem dat pod neho sroubovak, ale taky to nejde.

Neda se pridat foto (100kb), tak odkaz je zde - https://picasaweb.google.com/goldpicasa ... tKbNp_e_YQ
Nejake doporuceni?

Dekuji!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od papun »

Zdar, já si myslím, že to je jen velmi kvalitně zalepené tou starou kávou. Protože držet by to měl jen ten šroub na ose, který už si dal pryč. Zkus to citlivě podebrat přes to okénko z kterého jde káva. Trošku zaber a zase pootoč o kousek a pořád dokola. Snad se podaří. Pak dej vědět.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od dslecinka »

vidíš ty tři díry po šroubech, které držely spodní kámen na tom unašečí? chce to trochu delší šrouby, než tam byly původně, normálně prošroubovat skrz, až narazíš na spodek mlecí komory. a pak postupně jeden po druhém utahovat, vždy po jedné otáčce. za chvilinku unašeč povolí a půjde sundat.
jinak hodně štěstí při skládání, máš velkou šanci, že to tam zpátky nenamontuješ zcela planparalelně k vrchnímu unašeči, což má negativní vliv na kvalitu mletí. blbý setiny mm odchylky rovinnosti na krajích talíře dokážou udělat rozdíl mezi skvělym espressem a průměrnou břečkou se slitejma chutěma (což mám bohužel odzkoušeno na RR45 i Mazzeru Super Jolly)... to samý pro mlecí kameny.
Uživatelský avatar
goldvictor
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. led 2016 21:40:40
bydliště:
kávovar: Ariete, Gaggia
mlýnek: Wega Max 6.4

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od goldvictor »

Velice Vam dekuji!

Myslel jsem stejne a delal jsem to same, jenom jsem se bal poskodit metal. Musel jsem to konecne udelat opravdu silne, ta stara kava je jako lepidlo. Ale uz to mam oddelane a skoro vycistene.

Nedoporucil byste jeste jednu vec ohledne toho mlynku? Chci udelat nejake modifikace, aby kava spadala primo do paky. Neco podobneho - https://www.espressoparts.com/rancilio- ... pout-snout Ale v CR nic takoveho nevidim. Jedine co mne dposud napadlo - poridit 20 cm humove trubice v hornbachu, kterou dam primo na ten dil, ktery mam na druhem foto, pres ktery jsem dval sroubovak. Ale neni to tak moc pekne :-/
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od dslecinka »

doporučila bych poohlédnout se po doser-less modifikacích mlýnků na fóru home-barista.com. přes ebay lze kolem 400 Kč sehnat nerezový trytýř, jež lze s pomocí brusky upravit pro namontování na mlýnek... užijte google! :)
Uživatelský avatar
zembic
více pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: ned 18. pro 2011 10:33:14
bydliště: Brno
kávovar: ECM Classika II, Profitec Pro 700
mlýnek: Homemade 75, Mazzer SJ

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od zembic »

Uživatelský avatar
goldvictor
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. led 2016 21:40:40
bydliště:
kávovar: Ariete, Gaggia
mlýnek: Wega Max 6.4

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od goldvictor »

Vazene,

dekuji za pomoc! Jsem to ukoncil! foto zde – http://picasaweb.google.com/goldpicasa/ ... tKbNp_e_YQ#

Ohledne predelani na dotherless nasel jsem v bunacafe ten dil od rancilio, ale konecne jsem rozhodl repasovat i dozer.

dslecinka, dekuji za doporuceni, uvnitr ma dobrou konstrukce a je mala moznost udelat to s chybami v par milimetru. Jinak myslim, ze uz do mne nikdo ho ponicil. Ze zacatku jsem to nevidel - mlynek byl proste nepouzitelny, neslo vubec nastavit hrubost.

Pokud spravne chapu, dolni mleci kamen mele neuplne rovne, je to videt na video 2 a 3, Prosim, kdo ma stejny mlynek – mate to stejne nebo jinak? To jsem uz dostal takhle, myslim ze kvuli tomu mlynek dava malou vibrace a mel uz ji, kdyz jsem ho dostal. Dle meho nazoru ten dil, ktery jsem nemohl sundat neni rovny, mozno se nejak ponicil s casem. Kdo ma stejny mlynek, mate stejne cary https://picasaweb.google.com/goldpicasa ... 5633981506?

To uz nevim jak resit. Velice se libi vzhled, proto jsem ho repasoval, ale zatim nevim co s tim. Mleti je OK, vypada “consistent”, ale predpokladam, ze vizualne ten defekt nepoznam. Jinak espresso OK, nekdy dostavam i tiger striping :)
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od dslecinka »

hezky repasováno. dokud vám chutná, neřešte to tolik :)
ty čáry jsou z výroby, podstatné je vzájemné uložení mlecích kamenů.

poznámka pod čarou - dovnitř mlýnu (na uchycení kamenů) nepatří nikdy šrouby s hlavou na křížový šroubovák, to tam nejspíš dal nějaký koumák. patří tam šroubky s půlčočkovou hlavou na plochý šroubovák, kvůli snadnosti pročištění drážky od zbytků kávy při rozborce...
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od Effe »

s těmi křížovými šrouby bych to tak tragicky neviděl ,na Ascasu I-Steel takové jsou a je to v pohodě.... :-)
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od marteccino »

dobry den, kupil sem tento mlynek v dost opotrebovanem stave na inzerat pretoze som bol nedockavy lebo mi o den prisiel kavovar....no a chcem sa opytat, ze ako zistim ci treba vymenit kamene alebo nie, podla namletej kavy...da sa to vobec?

sice mal som ho aj rozobrany a je pravda, ze asi tie noze uz maju nieco za sebou, ale zasa sa nechcem uponahlat zbytocne, kedze dnesna prva kava z toho penila,,,aj ked nie extremne, ale proste sa to dalo...

kavovar vypada, ze je dost stary a pomohlo by, kdyby mi niekto poradil s identifikaciou kamenov, lebo niekde som videl, ze WEGA MAX 6.4 ma rozmery 64x38mm, no na internete som nasiel na ten kavovar kamene co maju 63.5x38mm, co si myslim, ze je asi novsi typ? prikladam fotku, keby nahodou niekto poznal stroj a poradil, kde kupit tie kamene, popripade by som potreboval aj platikovy drziak co vypusta vymletu kavu z vrchu, nie z dosera...

mlyncek som hned po zakupeni upravil na tzv. doserless...teda priame davkovanie

tu je fotka mlynku pred upravou

https://i.imgur.com/SnQTxpMl.jpg

tu je po uprave tu je fotka mlynku pred upravou

https://i.imgur.com/EnAh2Iy.jpg
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od papun »

1. řešil bych jestli je káva OK. Pkud ano, tak nemá smysl se v tom šťourat.
2. POdívej se pohledově jak ostří na kamenech vypadá a zkus prstem na pohmat.
3. ta petka na mlýnku vzhledově nic moc, ale to hlavní. Nemáš náhodou problém se statickou elektřinou?
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od marteccino »

no dnesna kava byla perfektna, ale tak co ked moze byt este lepsia? to clovek nezisti pokial nevyskusa..;-)
zvazujem asi zasa rozobrat a odfotit tie kamene, lebo fakt sa tomu nerozumiem ale zda sa mi, ze uz nejsu najostrejsie no a je tam napisane COMPAK K99, co by malo byt 64mm 38mm 9mm (co som nasiel v jednom online obchode pod oznacenim K_99) no ale na sk cz mam problem najst tie rozmery na tento kavovar lebo som nasiel len 63.5mm 38mm 9mm, co je asi na novsie verzie tej K6 od COMPAKU...no tak neviem teraz ci tam zavazi 0,5...ale asi aj ano

no ta flaska nic moc jasne, ale tak vzhled ma teraz netrapi, nikdo to nevidi skoro a ide mi hlavne o kvalitu kavy a praktickost..;-)
staticku elektriku neriesim a je to to, ked sa zrna zachytavaju na vnutra tej flasky? no to pobycham a hotovo, co ma viac trapi je to ze ostava kava kde to vyustuje tak ju stetcom vyhrabavam ale mam pocit, ze cez taku malu fugu neco pada aj do strojka, lebo to tam je tak nestastne riesene, ze to nevyustuje az pod okraj a ta plasticka nasada zas sice je pod tym ale ma maly vystupek, co je uplne nelogicke,,,no ale tak stary strojek pre kaviarne tak vtedy jedny davky moc neriesili a mleli asi naraz vela a vsetko sa to von vytlacilo, ale tak dal som zan 50 euro...a lacinejsi by to bolo uz asi len po znamosti..
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: Repasování Wega Max 6.4 (podobne Compak K6)

Příspěvek od RoSta »

Mám túto Wegu teraz doma a tiež mám dole zásobník na zrnkovú kávu. Aby nevyskakovali zrnká von, dával som na otvor rôzne taniere, ale tie pochodovali počas mletia, až som tam raz od jedu "bachol" prázdny sklenný kelímok od jogurtu (je to taký malý "zaváraninový" pohárik v tvare "amfory") a ten tam je do teraz, sadol tam ako oné na šerbel.
To len na margo toho plastového tamperu, ktorý je na obrázku na tom otvore.
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“