Mahlkoenig Vario

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Rujir »

Na pohlad to nevidno. Da sa to zistit, ak odmontujes ten predny panel, ale to by si musela mat aj ten stary na porovnanie. :-) Jednoducho to zistis tak, ze sa pozries, ci mas v navode uvedene, ako nastavit automaticke vypinanie mlynceka. Ak ano, tak mas novy typ. Pozor, automaticke vypinanie nefunguje, ak mas nastavene mletie na Manual.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Ala
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. bře 2011 9:12:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Ala »

Díky moc, v návodu tomu říkají sleep funkce, buď si to můžu uspat tím dlouhým stiskem tlačítka start, nebo se automaticky uvede do sleep režimu po 3 minutách nepoužívání. Takže to bude ten novej typ, což jsem ráda, že se nemusím složitě dohadovat (už tak jsem měla problém vyrazit z Němců fakturu bez DPH na firmu). Jen mě překvapilo, že to není nijak označené jako V2.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Rujir »

Ak si ho kupovala len teraz niekedy, tak bola prakticky nulova sanca kupit predchadzajucu verziu. Ta sa beznadejne vypredala a dlllho sa nedal tento mlyncek kupit vobec. Takze nieco ako stare skladove zasoby prakticky neexistovalo. :-) Inak ta funkcia sleep sa da nastavit aj na kratsi cas ako 3 minuty.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Ala
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. bře 2011 9:12:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Ala »

Prosím o pomoc ostatní majitele Varia. Po měsíci užívání nového mlýnku dnes ráno při mletí jsem měnila hrubost mletí a mlýnek přestal mlýt, nevydává žádný zvuk, displej začal blbnout, tlačítko Start vůbec nereaguje. Zkusila jsem to vytáhnout ze zásuvky a zase znovu zapojit - probliknou všechny světýlka a na displeji se objeví 000, ale tlačítko Start nereaguje a mlýnek nemele. Bohužel jsem nestíhala mlýnek rozebrat a vyčistit, tak nevím, jestli by to pomohlo. Stalo se někomu někdy to samé? Máte nápad co s tím? Předem dík.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od FANDA »

po zapnutí a probliknutí všech kontrolek zkusit nejprve zmáčknout tlačítko "manual" (rozsvítí se kontrolka) a pak teprve tlačítko "start". Snad to pomůže. F.
Uživatelský avatar
Ala
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. bře 2011 9:12:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Ala »

Díky moc, nakonec se "závada" odstranila sama, po několika hodinách přišel manžel, strčil šňůru do zásuvky, zapnul a normálně to fungovalo. Tak nevím co to bylo, asi se tam něco zaseklo a mlýnek se pro jistotu sám vypnul, nebo fakt nevím, každopádně už jsme to dál nemuseli nijak řešit.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Rujir »

Ahojte, nemate, prosim vas, niekto odlozeny link na nejaku stranku, kde je rozumne a jasne vysvetlena kalibracia Varia? Ja som mal a uz nemam. Dakujem. :)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od 2-czech »

Ahoj,

všechny návody jsou tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.baratza.com/troubleshooting.php
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Rujir »

Super, diky moc! :)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Lukin »

Dnes ráno se mi stalo, že se mi vario při mletí kávy kouslo. Už předtím mi bylo divný, že mele pomalej a těsně před zastavením měl kolísavý zvuk motoru.
Vysypal jsem všechnu kávu, pustil jsem ho naprázdno a vidím že ze zadní strany jde kouř s typickým "elektrosmradem". Kávu už samozřejmě nemele, hned se sekne.
Kupoval jsem ho z netu v Německu, to jsem zvědavej jak dopadne reklamace nebo komunikace s ČR servisem...
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Lukin »

Tak budu pokračovat ve svém příběhu :) Napsal jsem do českého zastoupení, jestli mi můžou dát nějaké informace o servisu. Nikdo se neozval. Napsal jsem tedy do coffeeitalia.de, kde mi poslali adresu servisu, kam ho mám poslat. Bylo to Darfo Boario Terme v Itálii. Mlýnek jsem zabalil a poslal 7.7. letecky přes českou poštu za 545,-kč (po zemi by to stálo o 40kč míň).
18.7. mi napsalo UPS, že mi doručí balík 25.7. a to se jim taky povedlo. Sice jsem ho chtěl poslat na jinou adresu než ve faktuře, ale aspoň přišel. Vybalování bylo šok. Vypadalo to totiž, že se balík snad ani nerozbalil. Mlýnek je však opravený, takže mě čeká den kávových orgií :lol:
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od mar.tan »

Jak ho máte nastavený? Co se týče hrubosti a zejména času mletí... Nechci to obšlehnout, jen potřebuji odrazový můstek namísto ničení další kávy :-)

Včera mi přišel domů a zatím jsem se s ním moc nesžil (chyba je v rukách, ne v mlýnku).
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od rastino7 »

ja mam :

1.porc. - cca 5-5,5 s./miska LM/na lavej strane uplne hore a na pravej, druhy dielik zhora
2.porc. - cca 10-11 s./original miska/na lavej strane asi v strede, na pravej to iste, ako u 1.porc.

Samozrejme +,- podla druhu kavy, ci je rovno z balika, alebo mraziaka-po mesiaci...
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od mar.tan »

Jednoporcová se mi ne a ne podařit, skončil jsem s nastavením:

6,5 sekundy
napravo nejjemněji(1), nalevo v horní třetině (H)
puk je navrchu hodně mokrý, ale espresso je přeextrahovné, po 30s vyteče ani ne 20ml
Přidávat víc kávy se mi nezdá

lepší výsledky jsou s dvouporcovou:

11,5 sekundy
napravo nejjemněji(1), nalevo v půlce (L)
25s/25ml (2x) vychází, ale puk je blátivý, po vyndání portafilteru se po pár sekundách povrch zmatní. Mám ještě přidat čas, aby se namlelo víc kávy?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od ondrada »

Jednoporcová - chce to trochu víc kafe a trochu hrubší mletí, a bude to dobrý... Kafe klidně přidat a nebát se toho. Double - taky přidat kafe, pokud poteče pomalu (víc kafe - větší odpor) tak zase o trošku hrubší mletí.

Časem se netřeba řídit, prostě namlet tolik, aby toho kafe bylo dost. Čas nemusí být zrovna přesnej ukazatel množství, lepší je dostat plnění misky "do oka", třeba podle tamperu nebo nějaký rysky v misce
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od rastino7 »

nooo, neviem...

lebo zda sa, že by mal mať
v 1.porc. už cca 10,4 g
v 2.porc. už cca 18,4 g
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od ondrada »

No a? Pokud je v misce blato, je málo kávy. Miska prostě musí být plná, i kdyby v ní mělo být stopadesátšest a půl gramu.

A kolik má namleto se nedozvíme dokud to nezváží, dva mlýnky se stejným nastavením budou mlet jinak - nemají stejnou základní polohu kamenů, kameny jsou v jiným stavu, jinak nabroušený, pravděpodobně je i káva jiná... Takže nejspíš ze dvou stejných a stejně nastavených mlýnků vypadne za stejnej čas jiný množství, hrubost i gramáž kávy.

Moc nechápu co se tu snažíte srovnávat, zahoďte stupnice a budíky a začněte dělat kafe, tohle fakt nikam nevede ;-)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od Fox_25 »

Je to pořád jedno a to samé, někde nahoře by měl blikat všemi barvami banner se základními poučkami co a jak.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od rastino7 »

pre : mar.tan

môj puk na základe horeuvedeného času(kava po 1/2 roku v mraziaku)...
Čo sa môjho týka, tak ja by som tam viac už nenapchal..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Mahlkoenig Vario

Příspěvek od rastino7 »

CAM00588_800.jpg
takze moje Vario dnes dostalo riadne zabrat, az na tolko, ze to vidim na servis a to len koli kamienku najdenom v Brazilii Morgiane ! Motor ide az na to, ze kamene sa netocia...(aj po vycisteni a nastaveni na najhrubsie mletie)
Nejaka rada ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“