ROK manualny mlyncek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
sasko
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. úno 2016 18:03:24
bydliště: SR
kávovar: Aeropress,Clever drip
mlýnek: Porlex

ROK manualny mlyncek

Příspěvek od sasko »

Pouzivam momentalne Porlex manualny mlyncek, je celkom fayn na alternativy, ktore pijem.
Espresso zatial neriesim, ale zvazujem nakup ineho mlynceka ktory je uz vhodny na espresso do buducna.
Tento sa mi velmi paci, ma s nim niekto skusenost?
Mam rad manualne mlynceky a tento aj dobre vyzera.
https://www.gpkava.sk/shop/rok-manualny ... k-na-kavu/

Cena je dost vysoka ale vraj melie velmi dobre, konzistencia je super a aj espresso namelie v pohode, mate s snim niekto osobnu skusenost?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od papun »

Vidím prvně a vypadá moc dobře. V podstatě to potvrzuje moji dávnou myšlenku, že přece nemůže být problém vyrobit velmi kvalitní, přesný, nerozhrkatelný mlýnek co něco vydrží. Defakto nějak podobně jsem si to v hlavě představoval.

Možná si i dopovím proč to až do teď nikdo nevyrobil. Protože za nějakých 6.000,- Kč za které se to teď prodává, si koupím el. mlýnek, který bude mlet stejně dobře, rychleji a bez ,,práce". Prostě cena je hodně vysoká a málokdo si to koupí, ale pro fajnšmekry to je super. A design 1*.

Jestli máš chuť za to ty peníze dát, tak opravdu nic lepšího asi momentálně neexistuje. Musí se s tím i hezky pracovat. Ne jako krvdlání Porlexu v ruce. Jo a jestli to koupíš, tak napiš pořádnou recenzi.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od puschpull »

Také bych uvítal nějakou konkrétní zkušenost případného vlastníka tohoto mlýnku. Vypadá dobře.
Uživatelský avatar
sasko
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. úno 2016 18:03:24
bydliště: SR
kávovar: Aeropress,Clever drip
mlýnek: Porlex

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od sasko »

Zvazujem kupu Gaggia TS1 (riesim v inom vlakne) a na to uz moj Porlex stacit nebude, bola by to asi dost srandovna kombinacia profi kavovaru a manualneho mlynceka,...nuz ale ked sa mi tak velmi paci a nie som vobec lenivy namlet si rucne, povazujem to za ritual ktory k tomu patri.
Navyse je fayn ze tieto mlynceky nemaju skoro ziadne zbytky kavy po mleti a aj cistenie je velmi jednoduche.
Co si o tom myslite?
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od puschpull »

Jednoznačně bych ho doporučil. Pokud bych někdy měnil za svou Gaggia MDF, líbil by se mi.
Ale opravdu je třeba aby ho někdo koupil a vyzkoušel. Pokud ne, tak to budu za pár roků já sám.
Z principu jednoduchost, robustnost a stabilita - se mi jeví jako opravdu velmi zajímavý!!!
Uživatelský avatar
sasko
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. úno 2016 18:03:24
bydliště: SR
kávovar: Aeropress,Clever drip
mlýnek: Porlex

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od sasko »

Mlyncek uz je doma, vyzera pekne.Jedine co ma sklamalo ze ten poharik na namletu kavu je z plastu, za tu cenu uz by to mohli robit z nerezu.
Chvilu mi trvalo kym som nastavil mletie na esspreso ale podarilo sa po cca hodinke.Konzistencia vyzera dobre, s Porlexom sa to neda porovnat ten obsahoval priliz vela prachu.
Pri mleti ma akurat stve staticka elektrina, ked sa kava nalepi na ten plastovy hrncek.Pouzivam momentalne namiesto neho podobne vysoky skleneny pohar, kde je to o nieco lepsi, ak mate napad ako to minimalizovat tak dajte vediet.Ked meliem na espresso cca 8 gramov, staci klukou otocit 30 krat a je namlete, ovela lepsie ako Porlex a lepsie sa aj drzi.
Celkovo mam pocit ze som kupil dobre, konstrukcia je celkom robustna a jednoducha, teda nieco by to mohlo vydrzat, zvlast pri tej cene.
Pre niekoho ako ja, ktory ma doma niekedy 4 druhy kav a pije ich podla nalady kazdy den nieco ine je to dobra volba, proste iba navazim gramaz, supnem do mlynceka, pomeliem a mozem pripravovat.Vacsina elektrickych mlyncekou potrebuje pre spravne fungovanie nejake mnozstvo kavy aby ju tlacilo dolu aby to spravne mlelo ak sa nemylim, tento s tym nema problem.Vyborna vec je aj cistenie, ked domeliem tak iba dam mlyncek nad umyvadlo, sfuknem prilepenu kavu a hotovo.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od papun »

No s tím platovým hrnkem to je teda LOL. To by mě ani ve snu nenapadlo. Jednak tím úplně zbytečně uškodí celkovému dojmu, ale hlavní věc je ta statická elektřina. Obávám se, že toho se jen tak nezbavíš. To by si to musel vystlal alobalem.

Najdi si něco hezkého ze skla co tam bude pasovat je to.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od wladas »

Asi budem mat tiez skusenost s tymto mlyncekom. Idem na skolenie do Komarna do Green Plantation a zevraj ho budu predstavovat. Tak som zvedavy.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
luxy
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. črc 2016 7:59:05
bydliště: Slovensko, Lučenec city
kávovar: Gaggia Baby Class; Rowenta addagio; Hario V60
mlýnek: Iberital Challenge, Porlex mini

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od luxy »

Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od j.bill »

sasko píše:Mlyncek uz je doma, vyzera pekne.Jedine co ma sklamalo ze ten poharik na namletu kavu je z plastu, za tu cenu uz by to mohli robit z nerezu.
...
Měl jsem za to, že je také z hliníkové slitiny. Podívej se, jak pěkně "cinká". Nevyměnil to někdo?

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=iUAI78mMXsg
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od pelo »

No teda, pekne sa na to chyta kava. Podla videi nielen na ten poharik ale aj na tej spodnej platni to dost drzi. Moj OE Lido E ma tiez plastovy zasobnik, ale je to nejaky vodivy plast (vyzera skaredo, taky hnedy - mal by nan pasovat aj skleneny z lido 1,2 ale potrebne to zatial nie je) a kava sa na stenach drzi len par sekund kym nan nasrobujem nasypku a klepnem s nim hranou o stol. Skus s tym tvojim poharikom len klepnut cez hranu ci sa ta kava nezosype na dno. A ako sypes kavu do portafiltra? Nerozsypa sa to vsade okolo? Alebo pouzivas nejaky "lievik"?

Ako doplnok do kuchyne vyzera celkom pekne ked sa to zladi s dizajnom kavovaru, je ladeny k tomu ich rucnemu ROK. Ale vyzera dost velky, potrebuje samostatne miesto, co je ale ucel aby bol "na vyslni". Mne viac vyhovuje mlyncek "do ruky" lebo nezabera miesto a v pripade fakt "velkeho fanatizmu" ho mozem zobrat so sebou trebars na dovolenku (taky postihnuty zatial nie som - zatial).
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od Redmann »

On v tom videu od luxyho dokonca hovorí, že to je z hliníku...
Uživatelský avatar
sasko
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. úno 2016 18:03:24
bydliště: SR
kávovar: Aeropress,Clever drip
mlýnek: Porlex

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od sasko »

Ospravedlňujem sa, ten pohárik je fakt z hliníka,vyzera ako škaredý plast ale poškriabaniu som ho a je to kov.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od papun »

super LOL :D
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od wladas »

Tak ono ked si zoberem do ruky sitko z hlinnikovej moka konvicky tak tiez to posobi super lacno, ako nejaky plast :)
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
phootchice
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. pro 2018 12:21:15
bydliště: Královehradecký
kávovar: Flair espresso maker, moka, french press, filtr
mlýnek: Rok grinder gc, Klarstein Triest, Lodos, Rosenstein & Söhne

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od phootchice »

Ahoj, rád bych se po letech vyjádřil k tomuto mlýnku, protože mi včera přišel od výrobce a je opravdu skvělý.

Je to nová verze, lišící se barvou podstavce, materiálem kelímku a drobnými konstrukčními změnami. Podstavec je nyní černý, kelímek je z nějaké směsi na bázi bambusu a konstrukce by měla umožňovat jemnější nastavení. Reálně jsem si všiml pouze chybějících podložek a číslic na nastavovacím kolečku.

Mele skvěle, na první stupeň jsem espresso ze středně pražené jednodruhové kávy neprotlačil (mám jen ruční Flair espresso maker), na pátý tak tak. Více pražená nouzovka z Lidlu už na pětku šla tak akorát.

Líbí se mi nízká retence a naopak vysoká rychlost mletí. Filtrovaná káva z něj chutná tak nějak lépe, ale musím ještě vychytat stupeň mletí.
Je drahý, 159 Liber bez pošty, ale musím ho doporučit.
Uživatelský avatar
Papik
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 11. črc 2019 7:45:07
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Lelit PL41PLUST, ROK GC, moka, V60, french press, džezva
mlýnek: Niche Zero, ROK Grinder GC, Porlex Tall

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od Papik »

phootchice píše:Ahoj, rád bych se po letech vyjádřil
Ahoj, pořídil jsem si ho také v GC verzi. Jaká nastavení (počet dílků) používáš pro mletí kávy na espresso případně další alternativní způsoby?
Na první verzi mlýnku bylo lepší, že nastavovací kolo mělo očíslované jednotlivé dílky, takže se jejich počet lépe počítal.

Setkal jsem se s problémem (a dle zahraničních diskuzních fór nejsem jediný), že při maximálním uzavření voliče (aby byl ve výchozím stavu pro počítání dílků) se zasekne pružina, která tlačí na kónický kámen.

Také při nastavování vzdálenosti se to někdy sekne a kolečko jde volně, aniž se vzdálenost mezi kameny mění. To samé se stává, když už je mezi kameny káva a chci nastavení upravit, protože to nemele, jak potřebuju. Možná by pomohla větší a silnější pružina...
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od martinovic »

Ako je to s centrovanim? (Baterka pod mlyncek, jemne mletie, sledovat velkost medzery medzi kamenmi zhora pocas tocenia, ci sa nemeni). Pripadne ako vyzera burr rub pri zjemnovai mletia... je to niekde jemne suchnutie a pri dalsom minimalnom zjemneni sa kamene zamknu aleho to sucha kade tade?
Uživatelský avatar
phootchice
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. pro 2018 12:21:15
bydliště: Královehradecký
kávovar: Flair espresso maker, moka, french press, filtr
mlýnek: Rok grinder gc, Klarstein Triest, Lodos, Rosenstein & Söhne

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od phootchice »

Papik píše:Ahoj, pořídil jsem si ho také v GC verzi. Jaká nastavení (počet dílků) používáš pro mletí kávy na…
Ahoj, na espresso nastavuji mezi třetím a šestým stupněm, na filtrovanou kávu okolo čtrnácti. French press ani moka moc nedělám, ale když jsem zkoušel cold brew, mlel jsem na stupeň 25.

Problémy, o kterých se zmiňuješ mě prozatím minuly, ale ta čísla na nastavovacím kolečku mi chybí.
Uživatelský avatar
Papik
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 11. črc 2019 7:45:07
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Lelit PL41PLUST, ROK GC, moka, V60, french press, džezva
mlýnek: Niche Zero, ROK Grinder GC, Porlex Tall

Re: ROK manualny mlyncek

Příspěvek od Papik »

phootchice píše:Ahoj, na espresso nastavuji mezi třetím a šestým stupněm
Na espresso používám 6 a na mokka 26. Dripper jsem zkoušel na 36 a french press 50, ale to by si jeden ukroutil ruku, takže na ně melu zase ve starém dobrém ručním mlýnku porlex tall.

Jinak se v ROKu mele snadno, čištění je jednoduché, proplachuju ho horkou vodou z vodovodu. Jen nastavování se jim bohužel moc nepovedlo.

Do budoucna přemýšlím o mlýnku Eureka Mignon Perfetto a do ještě větší budoucnosti o kávovaru Lelit PL41PLUST nebo Oscaru II.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“