Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11. říj 2016 22:35:50
bydliště: Jihomoravský
kávovar: French Press, Aeropress, Hario V60, Vac-Pot
mlýnek: Mahlkönig Vario

Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od Horst »

Zdravím,

už někdo měl někdo čest s touto mašinkou?

Velkou novinkou japonské značky Hario je neskutečně elegantní a přitom velice praktický elektrický mlýnek na kávu Hario V60 EVCG-8B. Elektrický mlýnek nám u Hario chyběl, ale čekání stálo opravdu zato.
Elektrický mlýnek Hario V60 ocení naprosto každý kávový fajnšmekr, který si chce čerstvě namlet kávu přímo do jeho oblíbeného dripperu V60, či jakéholiv jiné alternativní metody. Kávu si pohodlně namelete přímo do frenchpress konvice, Aeropressu, dripperu, vacuum potu, či přímo do páky na espresso.
Kávu je škoda skladovat namletou, proto zde oceňujeme systém namletí vždy takového množství, které se ihned spotřebuje. Jednoduše odvážíte potřebné množství kávy, nasypete do zásobníku a namelete.
Zásobník mlýnku je klasicky v designu celé řady V60. Disponuje UV filtrem a pojme až 240g kávových zrn.
Stejně jako jsme u ručních mlýnků Hario zvyklí na perfektní mletí, nezklame nás ani mlýnek elektrický. Mlýnek je vybaven nerezovými kónickými mlecími kameny navrženými přesně tak, aby bylo mletí přesné a bylo minimalizováno zahřívání kávy.
Mlýnek Hario disponuje 44 stupni nastavitelnosté hrubosti od hrubého mletí až po mletí velmi jemné potřebné pro přípravu espressa, či přípravu v džezvě.
U mlýnku spustíte mletí buď manuálně sami, či nastavíte auto mód, při kterém se stačí např. dripperem opřít o pacičku s nápisem V60 a mlýnek automaticky začne mlet a poté automaticky skončí po odebrání.


Nejsem s ručním mletím úplně spokojený - při hrubším mletí nesouměrnost, prašnost, však to určitě znáte. Tak jsem se začal dívat po něčem, co mi zajistí souměrnější výsledky, a jelikož jsem celkově tak trošku ujetý na výrobky od Haria, málem jsem šel naslepo do tohoto výrobku. Jenže jsem nevypátral moc referencí a takové, které tvrdily, že: "This is just a rebadged Sunbeam EM0480, aka Krups GX610050, aka Graef CM80. Nothing particularly exciting compared to other domestic burr grinders, especially at $175." mi na klidu nepřidaly.

Pokud budete mít jakékoliv rady/reference či lepší alternativu pro mlýn v této relaci, budu moc vděční.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od papun »

Design docela fajn a pro přiměřeně náročného pijana nemusí být špatný. Jako mínus bych viděl kónické kameny a krokové nastavení hrubosti.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od gekonko »

Veľmi sa podobá na GRAEF CM900.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od primacafe »

aby to nemusel každý hledat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od 2-czech »

Zdravím,

měli jsme ho od Haria na testování, ale rozhodli jsme se ho neprodávat. Nevidíme příliš smysl nabízet Baratza Encore společně s Hario V60 mlýnkem. S čím máme velký problém je nemožnost jakékoliv opravy. Na Hario mlýnek se neprodávají žádné náhradní díly. Pokud se něco rozbije, tak jde mlýnek do koše.
Ale jinak mele fajn a vypadá spolehlivě a konstrukčně je velmi jednoduchý (což je vždy výhoda).

JT
Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11. říj 2016 22:35:50
bydliště: Jihomoravský
kávovar: French Press, Aeropress, Hario V60, Vac-Pot
mlýnek: Mahlkönig Vario

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od Horst »

Díky za přínosné komentáře a informace. Teď vynechám tento produkt (i když jeho se to nepřímo taktéž týká) a zeptám se obecně na věc, která mě trošku vrtá hlavou a odpověď na tuto otázku jsem ve fóru nenašel. V čem je skokové nastavení hrubosti horší, bavíme-li se o mlýnku, který má sloužit výhradně k účelům filtrované kávy, kde je zapotřebí nastavovat hrubost dle přípravy (v60, french press apod.)? Samozřejmě, pokud by byl primárně na espresso, tam je jasné, že plynulé nastavení je jediným řešením. Ale není lepší tato volba, než padesát otáčet tam a zpět jako například u Ascasa?
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Elektrický mlýnek Hario V60 EVCG-8B

Příspěvek od lubono »

Není horší neboj, jde jen o pracovní návyk. Při espressu jemnější nastavení je jednoduší (citlivější) pro dolaďování při mletí kávy
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“