Nový mlýnek cca 5k

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

Zdravím,
vím, že je to zde probrané už vícekrát, forum jsem četl a pravidelně se na nové příspěvky dívám. Tímto bych chtěl předejít reakcím typu - už to je zde probrané mockrát, podívej se do jiného vlákna. Navíc, nabídka se asi mění a jsou nové a nové typy. U většiny podobných příspěvků se diskuze ve výsledku stočí jinam a ten kdo se ptal, z toho nic nemá.

Chtěl bych vás zde odborníky na fóru poprosit o typ na mlýnek kolem 5000 Kč. Kávu piji jen já, tudíž se jedná o maximálně 2 šálky denně. Kafe vařím v Gaggia Clasic. Do teď mám ruční mlýnek Lodos. Chtěl bych vás poprosit, o konkretní typ u kterého víte, že to nebude chyba. Nepotřebuji zdůvodňovat proč právě ten jo a proč právě ten ne. Zajímá mě prostě "tento si kup a bude to dobrá koupě". Pokud by to bylo možné, klidně můžete poradit třeba 3 druhy v různých cenách. Třeba do 3000 Kč, 4000 Kč a 5000 Kč. Může pak tento příspěvek posloužit i lidem kteří řeší stejný problém, ale v nižší ceně. Více peněz do toho nemám v plánu vrážet. Věřím že na mé 2 espressa určitě bude existovat mlýnek v této ceně.

Všem předem díky za reakce! :-).
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od j.bill »

Pokud tedy fórum pravidelně čteš, pak jistě víš, že za nějakou spodní použitelnou hranici se zde považuje Gaggia MDF. Dále je pak Rancilio Rocky a Ascaso I Steel s plochými kameny. Tyhle tři jsou asi nejvíce vyzkoušené, ověřené a používané nové mlýnky. :)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

O gaggia mdf jsem četl. Zajímá mě, jestli umí pomlet jen jednu porci (7-9 g). Četl jsem že má dávkovač kde se kafe namele a až pak se páčkou káva dává do páky. Tak ať nemusím mlet X gramů kafe.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od papun »

Nameleš si třeba 2 gramy a pak je vycvakáš z dávkovače. Přečti si pořádně vlákno o MDF.
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

A kolem těch 5000 Kč nějaký mlýnek, který by tu kávu sypal rovnou do páky? Bez toho dávkovače? Díval jsem se k MDF na spoustu videí a nikde jsem nenašel, že by tam někdo nasypal proste 9g Kafe, pomlel a pak zase 9g Kafe vycvakal do páky. Všichni tam měli namleto na týden dopředu.

Co třeba ty Graefy?

800, 802, 900 ...

ještě jsem narazil na toto:

https://www.kopiluwak.eu/elektricke-mly ... 01231.html

Díky
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od pelo »

Koukni sem, mozna by stal za uvahu vzhledem k cene, akorat recenze jsou jen v Nemcine:

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... oka#p50071

Nebo zkus sehnat Bezzera bb005tm
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

pelo: chtěl bych ho koupit v ČR. A o MDF jsem toho už načetl dost.

Cetl jsem něco o tom Lelitu -

Kód: Vybrat vše

https://www.kopiluwak.eu/elektricke-mlynky/357-lelit-pl043mmi-kavomlynek-kava-zdarma-8009437001231.html
Mluvil jsem i s majitelem obchodu a kavárny a bez přehánění mašinu chválil. Že zůstává velice málo kávy v útrobách, nastavení hrubosti je lehce složitější kvůli kličky (strašně hodně možností hrubostí). Ale rovnoměrnost mletí je v pohodě, káva se nepřepaluje. Má třeba 38 mm kameny. Nevím, jestli to je špatně oproti nějaké konkurenci která má třeba 50 mm...

Nemá někdo zkušenost, popřípadě nějaký názor? Zatím se mi zdá jako nejlepší volba.

Díky za reakce
Uživatelský avatar
ivan.p
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. zář 2015 19:37:31
bydliště: Trnava, Slovensko
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od ivan.p »

V kategorii 5k sa daju zohnat slusne MDF. Mlyncek som mal ku Classic-u. Dost kavy zostava v utrobach -> t.j. pri komplet vycistenom vlozis 20g ale vyleze len 12 .. kavu som teda odtial "vydlabaval" s plieskom v tvare L. Velkostne je dobre skladny, aj lahky. Povedal by som ze kvalita zodpoveda cene. Na espresso by som asi skor isiel do plochych kamenov ako do konickych.
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

Díky za reakci,

MDF nechci kvůli dávkovači. Jelikož udělám max 2 kávy za den, tak si mylsím, že konicke kameny budou v pohodě ne?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od RedAce »

Tvar kamenů nemá s počtem káv absolutně nic společného a dávkovač nemá nic společného s minimálním množstvím mleté kávy...
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

Když do toho velkého dávkovače u MDF namelu jen 8g kafe, tak se tou packou umačkám než to z toho vyklepu ven. Navíc se tam opotřebuje mnohem dříve ta pružinka. Zde na foru (už nevím jaky to byl topic) jsem četl, že když se mele jen málo porcí, tak je jedno jestli jsou kameny konické nebo ploché. Nic méně, máš konkrétni typ na mlýnek? Kromě gaggia MDF? Připomínám že strop je 5000 Kč.

Díky
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od puschpull »

Mám Gaggia MDF (za cca 3.800,- nový). Do dávkovače dávám vždy kávu tak 3-4 dny. Možná tak +/- 100 gramů. Neřeším nějaké zbytky. Když mlýnek nepoužiji třeba 2 nebo 3 dny tak odemelu cca 4-5 gramů které vyhodím.
Teď zrovna mám Fiorenzato F5 rozebranů v pracovně tak zase nějaký den budu mlýt přes MDF a nemám s ním nijaký problém. Mele dobře. Sice pomaleji než F5 (asi tak 6x pomaleji) a dělá větší rámus, ale spresso z něj je dobré. Jediné co mi vadilo bylo to, že nešlo jemněji nastavit hrubost mletí. Těch cca 40 stupňů je málo, espresso se stejně pohybuje okolo hrubostí 3-6.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od jerrymouse »

Na coffeegeek má ten Lelit rozporuplné recenze. Když funguje, tak je OK, ale měli dost problémy s kvalitou zpracování a s tím, že se brzo rozbil. Rázem se stane z 5000 pěkně drahej mlýnek. Jestli to riskneš je na tobě. Osobně bych si přitlačil na Ascaso I-1, popř. koupil nějakej bazarovej "lepší" mlýnek.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od RedAce »

A když se mele víc káv, tak to jedno není? Nebo jak má tahle závislost jako fungovat?
4 roky jsem fungoval s Gaggií MDF, mlel vždy jen potřebné množství kávy (cca 17g) a nikdy neměl problém s retencí. Naopak je tenhle typ mlýnků s dávkovačem a krátkým tunelem výrazně lepší než freshové mlýnky, které zadržují více kávy.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od papun »

POkud sis přečetl celeé vlákno o MDF, tak toho musíš už vědět mnihem víc. Každý mlýnek po kompletním vyčištění si na začátku veme nějakou kávu, kterou nacpe do různých zakoutí a pak už je většinou klid.

Já jsem do MDFka 8,2 g a to jsem taky dostal ven. Nebylo to nic složitého. Měl jsme ho malinko upravené (to se dočteš v tom vláknu) nicméně ta upráva nebyla zase tak nutná - spíše komfort.

Kónické kameny bych osobně doma nechtěl. Není to úplně špatné, ale ploché kameny jsou prostě jiná liga.

POdívej se do bazaru. Teď tam někdo prodává kávovar a má k tomu dva mlýnky z nichž jeden je Ascaso - je celkem pohledný, mele na přímo do páky, má ploché kameny a dobré reference. Třeba se na koupi domluvíš.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od RedAce »

papun píše:Kónické kameny bych osobně doma nechtěl. Není to úplně špatné, ale ploché kameny jsou prostě jiná liga.
Mohl bys tohle nějak rozvést? Protože větší blud už jsem dlouho nečetl...
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

Díky všem za reakce!! :-) Aspoň se to někam pohne :-).

Takže když si to shrnu:

1) Ten Lelit nedoporučujete na naklade recenzi z coffeegeek. OK, pujdu se divat dále.
2) Gaggia MDF teda říkáte, že mi bez problémů pomele jednu dávku (8-9g) kávy a při "vycvykávání" kávy to bude v pohodě padat do páky bez bordelu kolem.
3) Doporučovaný I-STEEL ASCASO vypadá samozřejmě moc dobře. Ale už je mimo cenu. Na dvě kávy denně si myslím, že musí dobrou službu udělat i mlýn za menší cenu.

Moje dotazy:

1) Jak jsem psal, využiji mlýnek maximálně 2x za den. Zátěž nebude velká. Vážně vás nenapadá mlýnek který má násypku přímo do páky, ale ne I-STEEL ASCASO za 7000 Kč?

2) Máte teda osobní zkušenost, že když do zásobníku u MDF nasypu jednu odměrku kávy, tak ji dostanu ven pomletou a v pohodě jí "vycvakám" do páky? Špatně se mi to představuje, jak to může v praxi z takovou troškou pomleté kávy vypadat. Na youtube je několik videí. Ale vždy tam mají mnohem více namleté kávy, než jednu dávku.

Opět díky za reakce! :)

EDIT: V případě toho I-STEEL ASCASO se bavíme o tomto -

Kód: Vybrat vše

http://www.dokonalakava.cz/domaci-mlynky/mlynek-na-kavu-nerezovy/
??
Ještě jsem u něho četl, že zůstane trochu kávy po každém mleti mezi kameny a první kafe se musí vylít. Co vy na to??? Nemyslím si, že to bude tak tragické ne?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od papun »

Ty si asi natvrdlý - už to tady píšeme poněkolíkáté, že to jde vycvakat!!!

Poptej se na ten bazarový - službu udělá.

RedAce: většinou uložení v plastu. A proč asi všechny profi mlýnky mají ploché kameny. A zatím jsem všude četl více chvály na ploché kameny.
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od simstriks »

Papun - nevím, proč se uchyluješ zbytečně k urážkám... Je to pro mě veliká investice a chci si být prostě jistý, že neudělám chybu. Někdo píše že je to problém vycvakat, někdo píše že není, někdo píše že je pak káva všude... Pokud nechceš radit a chceš urážet, raději se odhlas a nepiš nic. Bazarový nechci.

Ostatní prosím o vyjádření k tomu ASCASO a případně ještě odpověď na 1).

Díky :).
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nový mlýnek cca 5k

Příspěvek od puschpull »

Já třeba první kávu nevylévám. Někdy (když byla přestávka 1-2 dny mezi přípravami kávy) nechám mlýnek cca 1 vteřinu pomlýt aby vylétly ty zbytky z minula a těch 1-2 gramy vyhodím.
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“