OE LIDO E

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dani12
Příspěvky: 14
Registrován: úte 02. led 2018 23:27:28
bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí/Pardubice
kávovar: Aeropress, Bezzera Unica
mlýnek: Hario Mini Mill, Orphan Espresso LIDO E

OE LIDO E

Příspěvek od Dani12 »

Dnes mi ze Států dorazil OE LIDO E. No musím říct, že je to majestátní kousek. Fakt parádní, zpracování naprosto neskutečný, takže za tu cenu, kterou taky nebudu zmiňovat, abych tím sobě nebo někomu jinému nezadělal na průšvih u drahé polovičky :trest: , to opravdu stojí.

Vzal jsem si k tomu za nějakých $32.50 i jejich tamper, sice to už je takový "úlet", ale když už tak už.....navíc v té ceně, co to člověka stojí dostat to do ČR se to ztratí.

První postřehy po rozbalení. Při srovnání s fotkama, které jsou tu na fóru je patrné, že se změnil obal mlýnku, což je nepodstatné, jiné je ale středové uložení hřídele a hlavně, a z mého pohledu bohužel, se změnila povrchová úprava. Nevím, jaký to má důvod, ale už jsem psal do OE, tak mi snad Barb zase odpoví. Jak by řekl klasik: "Na funkci to nebude mít vliv!", nicméně všude na internetu je proveden v Satin Chrome Finish, takže si dovedete představit, jak mě jako milovníka ochromovaných amerických klasik zamrzelo, že jsem vytáhl mlýnek v šedém matu s metalickým odleskem. :hnup: Uvidím, co mi k tomu poví, tipnul bych si, že původní metoda pokovování nemusela být tak trvanlivá, ale kdo ví...

K mletí jsem se zatím nedostal, tak posílám jen prvních pár fotek ke srovnání s původní verzí a s referenční bankovkou pro všechny, co by brali informaci o tom, že je to opravdu velký mlýnek s rezervou. :lol:
20180201_185355.jpg
20180201_185441.jpg
20180201_185546.jpg
20180201_190403.jpg
20180201_190828.jpg
20180201_190859.jpg
20180201_190921.jpg
20180201_191309.jpg
20180201_191416.jpg
20180201_225949.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od pelo »

To je teda úlet. Lido E co mám já je z hliníku v satin-mat úpravě. S trvanlivostí povrchové úpravy problém není. Uložení kamene a hřídele vypadá stejně jak u původní verze.
Jsem zvědavej, co ti na to napíše Barb (nezapomeň to sem napsat).
Uživatelský avatar
Dani12
Příspěvky: 14
Registrován: úte 02. led 2018 23:27:28
bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí/Pardubice
kávovar: Aeropress, Bezzera Unica
mlýnek: Hario Mini Mill, Orphan Espresso LIDO E

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Dani12 »

Z té fotky to není tak patrné, ale to středové uložení není oproti tvé verzi v jedné rovině, ale ty ramena míří diagonálně nahoru, aby se to trochu víc blížilo středu mlýnku.

Ta tvoje barevná varianta je parádní, tohle se mi k té nerez Bezzeře úplně nehodí, ale když to bude mlýt tak, jak se všude píše, tak to přežiju.
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od pelo »

Mas pravdu, ty mas ty spodni ramena zvednuty. Podle me to nebude kvuli vystredeni osy, ale pro snizeni zasekavani zrn ve spodni casti pri mleti. U mne se to sem tam kousne (jen to citim pri toceni klikou jako kopnuti do kliky) nebo nechce nejake vetsi zrnko zapadnout do kamenu. Tim, ze to zvedli, se to podle me eliminovalo...
Uživatelský avatar
Dani12
Příspěvky: 14
Registrován: úte 02. led 2018 23:27:28
bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí/Pardubice
kávovar: Aeropress, Bezzera Unica
mlýnek: Hario Mini Mill, Orphan Espresso LIDO E

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Dani12 »

Vidíš, to mě nenapadlo, já uvažoval spíš technickým směrem, ale pravděpodobnější je ta praktická stránka věci, jak píšeš. To bude určitě důvod, máš recht.

Jinak mi teď psala Barb ohledně povrchu:

Hello Daniel, yes, that’s normal – it’s the newest E finish – no fingerprints, and a much better production rate than the previous finish. It is bead blasted aluminum with clear EPD finish (same finish as used on the Lido 2 & Lido 3, but clear).


Je z toho jasné, že jde spíš o výrobní hledisko, uživatelský komfort je v tomhle případě marginální, což je mi jako zákazníkovi, který hodně řeší i designovou stránku(proto jsem uvažoval o Comandante c40), docela líto, vezmu-li v úvahu cenu toho mlýnku. Plyne z toho i to, že LIDO 2 bude taky jiný, než na fotkách a u toho bych byl asi né zklamanej, ale rovnou naštvanej, protože tam ta barva opravdu pozvedá mlýnek o dva levely.

Nicméně pozitivní na celé věci je, že jsem "probudil" nejen Orphan Espresso, ale i Prima Coffee, kde jsem mlýnek kvůli poštovnému po USA zdarma zakoupil, v tom smyslu, že propagují jinou věc, než ve skutečnosti prodávají. Načež mi v PC nabídli slevu 15% a s takovou ten mlýnek vychází na nějakých $166, což už je skoro lidová cena. :lol: Samozřejmě nepočítám poštovný do ČR, kdy jsem to přidal do jednoho balíku k nějakým dílům na auto. :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: OE LIDO E

Příspěvek od primacafe »

Dnes jsem měl možnost mít tento mlýnek v ruce. Velice krátký a první dojem. Řadil bych ho do kategorie „mlýnek na celý život“. Mletí mě přijde velice rovnoměrné a hodnotil bych ho lepší jak MDF. Rychlost mletí mě velice mile překvapila. Namleto na tři porce espressa (asi 25g) tak rychle, že jsem se nad tím pozastavil až jsem espressa udělal. Zpracování mlýnku je velice dobré. Myslím tím, jak čistotu provedení (zpracování) tak promyšlenost konstrukce. Pokud jsem se dobře díval, tak hřídel je uložená ve třech bodech (mosazná ložiska). Mlýnek je dost robustní, rozhodně nevypadá jako předražená levná hračka. Řekl bych, že ten kdo takový mlýnek pořídí, tak si ho bude dostatečně vážit a taky tak se k němu bude chovat. Určitě bych si ho nevzal na ranní kávu pod stan. Tam bych volil něco levnějšího, menšího.
Kdo se rozhodne do tohoto mlýnku investovat, určitě litovat nebude.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: OE LIDO E

Příspěvek od jerrymouse »

Chtěl bych někdy koncem března objednat Lido E-T z Anglie. Pokud by se někdo chtěl přidat, tak se ozvěte do DM - je pak zdarma (od 240 Eur) poštovné, takže bychom ho pak řešili jen po ČR (popř. osobním předáním v Plzni/Praze).

Kód: Vybrat vše

https://www.coffeehit.co.uk/lido-e-travel-hand-grinder.html
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: OE LIDO E

Příspěvek od wladas »

Kvalitu mletia porovnavat s MDF mi nepride moc dobre. Od MDF je vzdialeny par levelov vyssie. Ja si ho dovolim porovnat s Mazzer SJ aj ked to uz je asi odvazne.

Kazdopadne cena 166$ je bezkonkurencna lebo v EU je skoro nezohnatelny a ak hej tak za premrstenu cenu.
Netreba potom zabudat aj na colne konanie ktore je u nas uz dost prisne. To by bolo dalsich 20%.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: OE LIDO E

Příspěvek od dslecinka »

UK je ještě pořád součastí celní unie, žádné celní konání se konat nebude.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: OE LIDO E

Příspěvek od wladas »

Mal som na mysli z US
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Dani12
Příspěvky: 14
Registrován: úte 02. led 2018 23:27:28
bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí/Pardubice
kávovar: Aeropress, Bezzera Unica
mlýnek: Hario Mini Mill, Orphan Espresso LIDO E

Re: OE LIDO E

Příspěvek od Dani12 »

Clo jsem neplatil, ale o tom se raději moc rozepisovat nebudu, ani to sem nepatří.... :)

Nebudu stoprocentně objektivní, protože mně se ruční mlýnky líbí jako takové, ale čím déle to LIDO mám, tím víc jsem z něj nadšený. To mletí je opravdu nádherný když to sypu do misky. Nastavení mlýnku je geniální, stejně jako jeho "krmení". Na jedno espresso namelete v klidu do půl minuty bez námahy.

Ono to do sebe všechno zapadá. Kdo se o firmu Orphan Espresso trochu zajímal, zjistil, že vznikli jako firma vyrábějící díly k opravám starších kávovarů a zároveň repasovali a opravovali staré evropské ruční mlýnky. Z toho přešli k vlastní produkci. Takže ty zkušenosti tam zkrátka jsou a moc dobře vědí, o čem ten mlýnek "má být".
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“