Niche zero

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Naprosto fascinující je čistota okolo mlýnku, s tím jsem se dosud nesetkal. Rozhodně stojí za to. Snad i vydrží bez poruch nějakou delší dobu.
Uživatelský avatar
jimador88
Příspěvky: 16
Registrován: úte 16. dub 2019 7:49:11
bydliště: Veleň
kávovar: Gaggia New Baby black
mlýnek: Niche zero, Porlex tall

Re: Niche zero

Příspěvek od jimador88 »

Po několika dnech používání musím říct, že jsem rád, že jsem do něj šel. Sice od objednání čekat tři měsíce je nekonečné, ale dočkal jsem se :)

U předešlých mlýnků jsem na Gaggii new baby mlel hodně jemně a tak mě překvapilo, že zde jsem na čísle 20 (krásné konzistentní mletí). Pokud chcete něco hrubšího tak stupnice nestačí a musí se jet dokola, ale to ničemu nevadí. Nulová retence není úplnou pravdou hlavně při prvním spuštění. Každopádně to oproti jiným je zanedbatelné.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Chtěl bych se zeptat majitelů, zda pro lepší distribuci kávy v páce používáte WDT metodu a pod. nebo to u tohoto mlýnku není nezbytné? Samozřejmě bude asi záležet na konkrétní kávě, ale u současné sestavy s tím těžce bojuju. V rámci upgradu mlýnku ho chci také objednat. Původně jsem byl rozhodnutý pro Kinu M47, ale rozpočet mi nakonec dovolí na doma pohodlí elektriky. V práci mám na filtr Comandante NB MK3 a v tomto ohledu jsem max spokojený. Tímto veřejně děkuji kolegovi Martinovicovi za vstřícnost a ochotu s doporučením jak Comandante, tak Kinu i Niche.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Prý to není nutné, ale WDT používám dál, po překlopení z kelímku do páky tím dělám "distribuci" . Stejně by se musela káva nějak urovnat a všechny způsoby jsou nějak pracné.
Uživatelský avatar
jimador88
Příspěvky: 16
Registrován: úte 16. dub 2019 7:49:11
bydliště: Veleň
kávovar: Gaggia New Baby black
mlýnek: Niche zero, Porlex tall

Re: Niche zero

Příspěvek od jimador88 »

Měl jsem před ním Ascaso. S ním jsem musel mlet jemně a dělalo to hrudky takže WDT pomohlo. Niche mám nastavený hruběji (i přesto stejná extrakce) a mele krásně bez hrudek - za mě tedy není potřeba
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Díky všem za info, už jsem ho objednal. Jen plánované odeslání bohužel až listopad (vzhledem ke covidu si nedělám plané naděje na dřívější doručení), nicméně přechodné období brexitu se snad stihne. Možná by pak stačilo doložit účet, že transakce proběhla v září.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Niche zero

Příspěvek od Knightey- »

Mě by hrozně zajímalo, jak na tom tenhle mlýnek je v porovnání s mým Eureka Atom Specialty 75 s blow hooprem.
Když pominu rychlost, hluk atp.
Retenci tehle bude mít asi ještě o malinko lepší. Ale hrozně by mě zajimala vliv na chuť.
Ideálně, kdyby si ho šlo vyzkoušet na pár dní a porovnat důkladně.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Uff tak jsem po třídenním rozmýšlení taky objednal. Momentálně mám Ascaso i-steel 1, původně s Gaggia Classic, nyní s Rocket Appartamento a chci už něco vhodnějšího k rocketu:-)

Od začátku jsem jel single dose a mlel do kelímku, akorát už jsem po třech letech s Ascasem unavený z věčného šťourání špejlí do šachty mlýnku, abych vydoloval dalších 5 gramů. Takže doufám, že Niche mi toto vše usnadní. Překvapuje mě, kolika lidem se ten mlýnek nelíbí po vzhledové stránce, mně celkem padl do oka - objednal jsem bílou variantu.

Je vás tu pár, co upgradovalo z Ascaso i-steel 1 > můžete mi nějak popsat, jestli je znatelný rozdíl v chuti espressa a zda to za tu výměnu stálo?:)
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Mně se na netu taky nelíbil, ale vůbec jsem to neřešil. Nicméně ve skutečnosti je úplně v pohodě, vlastně velmi zajímavý a nechápu, proč jsem si ho nevzal mnohem dřív. Poznámka o usnadnění šťourání v mlýnku je správná, NZ to vyřeší.
Uživatelský avatar
jimador88
Příspěvky: 16
Registrován: úte 16. dub 2019 7:49:11
bydliště: Veleň
kávovar: Gaggia New Baby black
mlýnek: Niche zero, Porlex tall

Re: Niche zero

Příspěvek od jimador88 »

Oproti ascaso je hlavně tišší a líbil se mi hned :-) Doma si dělám i filtr a nemusím se trápit na ručním mlýnku a hlavně mi stačí jen jeden mlýnek. Ta trocha co uvnitř zůstane mě netrápí. V chuti určitě posun, hlavně mám prostor k nastavování hrubosti. U ascasa jsem mlel hodně jemně tak jsem doháněl množstvím.

Akorát jsem zatím nečistil tak nevím kolik toho zůstane uvnitř.
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od fazolejh »

jimador88 píše: pát 04. zář 2020 15:24:12 Oproti ascaso je hlavně tišší a líbil se mi hned :-) Doma si dělám i filtr a nemusím se trápit na ručním mlýnku a hlavně mi stačí jen jeden mlýnek. Ta trocha co uvnitř zůstane mě netrápí. V chuti určitě posun, hlavně mám prostor k nastavování hrubosti. U ascasa jsem mlel hodně jemně tak jsem doháněl množstvím.

Akorát jsem zatím nečistil tak nevím kolik toho zůstane uvnitř.
Mlýnek mám na dřvěném baru a jednoho dne jsem zjistil, že když po namletí bouchnu pěstí do desky baru, tak z mlýnku vypadne trocha kafe do té nádobky. Takže teď to dělám tak, že když domelu dávku, tak levou rukou chytnu mlýnek aby neupadl a pravou do něj dlaní 3x bouchnu (při pohledu shora – levá ruka na 8 hodinách, pravá na 2 hodinách). Vypadne pak ta troška (cca 0,5 g – neumím to ani zvážit :-)), co tam zustává. Ale jak tu lidi píší, neřeší to. Já to dělám, protože melu ráno filter a večer espresso a to chci mít co nejvíc čisté.

Jinak mlýnek mám přes rok a jede úplně v pohodě. Je miniaturní a do domácnosti sedne. Čištění je jednoduché. Jen vždycky laboruju nad kalibrací, vždycky zapomenu jak to bylo. :-D Ale i tak, když to udělám skoro dokonale, abych měl otáčky závitu stejně, tak se mi mletí na stupnici pohne. Takže to je tak 1-2 shoty na srovnání a pak se držím čísel. No neměnil bych. :-)
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Čím víc o něm čtu, tím víc se těším:) teď už mi zbývá jen vydržet až do Listopadu, to bude dlouhé čekání.
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Niche zero

Příspěvek od Knightey- »

Je tady někdo z okolí MB a má tento mlýnek?
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Kdo neměl v ruce, nepochopí. Na omluvu, proč ho člověk nekoupí hned, se dá říct, že je poměrně nový, ne úplně levný a způsob objednání je takový pofidérní. Ale to je tak všechno. Pak už jen pozitiva. Samozřejmě, pokud někdo nepokukuje po formuli 1.

A vzhled, ten je divný jen na fotce. Jinak kritika byla občas, že černý nevypadá (na fotce) tak dobře jako bílý. K tomu se dá říct jen to, že naopak perfektně pasuje. Ten kousek dřeva je pěkný a černá a nerez je v kombinaci na každém dospělém kávovaru a dohromady do perfektně ladí.
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od fazolejh »

Knightey- píše: úte 08. zář 2020 7:06:33 Je tady někdo z okolí MB a má tento mlýnek?
Praha – Chodov.
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od fazolejh »

danst píše: úte 08. zář 2020 8:45:00 Kdo neměl v ruce, nepochopí. Na omluvu, proč ho člověk nekoupí hned, se dá říct, že je poměrně nový, ne úplně levný a způsob objednání je takový pofidérní. Ale to je tak všechno. Pak už jen pozitiva. Samozřejmě, pokud někdo nepokukuje po formuli 1.

A vzhled, ten je divný jen na fotce. Jinak kritika byla občas, že černý nevypadá (na fotce) tak dobře jako bílý. K tomu se dá říct jen to, že naopak perfektně pasuje. Ten kousek dřeva je pěkný a černá a nerez je v kombinaci na každém dospělém kávovaru a dohromady do perfektně ladí.
Přesně, a ještě k tomu mi přijde, že na fotce vypadá větší, než skutečně je. :-)
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Niche zero

Příspěvek od lubono »

Ten dizajn mi přijde zvláštní (jako hračka) a pak moc plastu na můj vkus, mám rád nerez a leštěné kovy (i za cenu údržby jsem z moto zvyklý) No co je OBJEDNÁNO :smoke:
Uživatelský avatar
Papik
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 11. črc 2019 7:45:07
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Lelit PL41PLUST, ROK GC, moka, V60, french press, džezva
mlýnek: Niche Zero, ROK Grinder GC, Porlex Tall

Re: Niche zero

Příspěvek od Papik »

Osobně se mi design líbí. Objednával jsem bílou variantu, protože na černé je vidět každé snítko prachu a i hůř ladí se dřevem, dle mého názoru.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Právě tohle jsem četl už víckrát a právě ta černá je velmi v pořádku. Ladit bílou s černo/nerezovým kávovarem je mnohem těžší. A lubono může být v klidu, plast je jen ochranný kryt proti vyskakování zrna, a to musí být, sklo by bylo nepraktické.
Oprava: plast na první pohled viditelný. Další už jen po podrobném zkoumání, jako na každém jiném mlýnku. To podstatné je z kovu.
Kupodivu je tak malý, že i při své relativně malé váze je vlastně těžký jak cent a je perfektně stabilní.
Co jsem zatím četl, tak i kdyby odešel motor nebo převodovka (nikdo nevíme jak poctivé to je, ale podle celku soudím, že asi dobře vymyšlené), tak si to doma vymění uživatel sám, ND že budou bez problémů (až na ten brexit).

Ještě by mě výhledově zajímalo, jestli ta permanentně svítící dioda je nízkonapěťová, tzn. že elektronika je pod proudem a jen se spíná motor, nebo je to jen detekce napětí v síti. Logika napovídá, že asi bude v chodu spínaný zdroj, aby nebyla prodleva při zapnutí motoru. Nejsem tím nadšen, ale asi ví výrobce, proč to tak je.
Naposledy upravil(a) danst dne stř 09. zář 2020 13:39:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od fazolejh »

Tak barva je asi každého vkus. Do bílé kuchyně je černý mlýnek blbost a naopak. :-) A ty plasty jsou sice plasty, ale působí dost kvalitně. Vypadá to sice trochu jako hračka, ale jak psal Danst, když se to potěžká, přestane to působit jako hračka. Je to na svoji velikost překvapivě těžké. :-) O té diodě jsem také přemýšlel. Ze začátku sem to měl i s kávovarem na wifi zásuvce, takže jsem to neřešíl, ale teď to nechávám zapnuté pořád. Kávovar se mi nahřívá rychle, takže to už na dálku nezapínám.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“