Niche zero

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Niche zero

Příspěvek od romankegl »

Tak mlýnek objednán, teď je volný černý k objednání do mnoho míst kdyby někdo chtěl :)
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Niche zero

Příspěvek od romankegl »

Nn odesilani taky v unoru, jen pustili objednavani i do jiných států. Je to UK verze tak za par kacek jen dokoupit redukci nebo vymenit kabel
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Je k objednání Pure White EU, dodání únor 2021... ví se něco nového ohledně daní a cla z UK?
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Niche zero

Příspěvek od romankegl »

Mám objednaný na únor tak dám vědět
Uživatelský avatar
Ronis
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 17. led 2013 22:46:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Niche zero

Příspěvek od Ronis »

Mě osobně by sedla tadle kombinace. Prosím poraďte jestli se dá sehnat a za kolik takle celá sestava. Děkuji.

Kód: Vybrat vše

https://www.instagram.com/p/CIgMDlchJbW/?igshid=1glf40ditj0ve
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Niche zero

Příspěvek od jerrymouse »

No...vzhledem k tomu, že to někdo customizuje na zakázku v Austrálii, tak to moc levný nebude :)
Uživatelský avatar
makovica
více pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: úte 30. čer 2015 22:46:35
bydliště: Slovensko
kávovar: Vibiemme Domobar modified
mlýnek: SM 90 redesigned

Re: Niche zero

Příspěvek od makovica »

Otázka je koľko to také pekné vydrží. Pri aktívnom používaní tipujem tak pol roka. Potom začneš mať problém s farbou na driptray, mechanicky sa zoderie a tiež ti časom ta farba "zajde". Je tam dosť nepriaznivé prostredie. Vysoká teplota a vlhkosť, to žiadna farba nedá ani prášková dlhodobo. Preto sa to robí odjakživa z nereze. Ale ako nové je to pekné.
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Mám objednaný Niche Zero Pure White EU s termínem doručení únor 2021 (NZ bude odesílat na začátku února), k ceně 519 GBP (platil jsem 15 819,81 Kč) se bude nově hradit i DPH 21%, nabízím přesně za tolik, kolik za to zaplatím. Měl by o to někdo zájem, nebo si mám zažádat o refundaci 519 GBP (možné do 27.1.)?
Nelíbí se mi, že team NZ přestal úplně reagovat na jakýkoliv komentář na indiegogo a neodpovídají ani na emaily. Takže mě to za to nestojí, aby se na mě pak vyprdli s nějakým náhradním dílem nebo "zárukou".
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

A objednávku chceš rušit kvůli dodatečnému českému DPH nebo jiný důvod?
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Přestal jsem jim věřil, už 15 dní od nich nikdo nereaguje, neodpovídá na žádné otázky, žádné emaily. Buď sami neví a raději úplně mlčí (resp. nabízejí refundaci), nebo ví a prostě se jen chtějí obohatit, jak je z toho dost lidí osočuje. Pro mě je to každopádně ztráta důvěry, takže buď zažádám o refundaci, nebo, pokud to někomu nevadí, mu to za stejnou cenu, co jsem zaplatil a ještě zaplatím, přenechám (zabalené jak mi to přijde, buď osobně, nebo dobírkou). Další objednávky budou asi až na duben, tak kdyby někdo nechtěl čekat.

Jestli jsem to správně pochopil, tak hlavní problém je ve dvojím DPH, platil jsem v prosinci 499 GBP vč. 20% UK DPH, ale dorazí mi to až v únoru 2021, takže zaplatím 499 GBP + 21% CZK DPH a NZ bude vráceno 20% UK DPH, takže na tom vydělá NZ, proto se lidi tak vztekají a proto NZ přestalo komunikovat.
Uživatelský avatar
tomikn
Příspěvky: 19
Registrován: pon 15. srp 2016 11:31:46
bydliště: Pardubice
kávovar: Rancilio Silvia PID BunaCafé edice
mlýnek: DF64, Rancilio Rocky Doserless

Re: Niche zero

Příspěvek od tomikn »

Měl jsem taky objednáno a zrušil jsem to. Komunikace byla naprosto v pořádku, rychlá a bez problémů. Penize se mi vrátily třetí den po tom, co jsem to zrušil. Nevím jestli bude NZ vráceno 20% UK DPH, nevím jak funguje Indiegogo, je možné že DPH platí a nic jim nevrací. Každopádně v tuto chvíli nabízí jen US verzi. Snad to nějak vyřeší.
Tomáš
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Jojo, souhlasím, na email odpoví více méně ten stejný den, ale všechny dotazy přejdou jakoby nic a jen odpoví, že má člověk možnost refundace do 27. ledna.
Problematice DPH nerozumím, navíc neumím ani dobře anglicky, ale zkrátka většina komentářů tvrdí, že si tímto krokem NZ navyšuje marži o 20%, ale jak je to účtovaný neúčtovaný netuším.
Já bych za to klidně těch cca 19 000 Kč dal, ale prostě mi vadí, že absolutně nijak nereagují na to, na co se jich zákazníci ptají. Když neví, mají napsat, že to má na stole jejich právník/účetní a ne absolutním mlčením více méně potvrdit, že chtějí využít situace která se jim naskytla a nechat si o 20% větší marži (což tvrdí většina komentářů, které jsou z mého pohledu napsané hodně fundovaně a slušně).
Takže mě jde hlavně o princip a jejich přístup.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Niche zero

Příspěvek od lubono »

Dalo se to čekat, že cenu povýší. Cirka po 3 měsících provozu a počátečním váháním je NZ zatraceně dobrej mléjn a to jsem jich pár vystřídal
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

S brexitem a koncem přechodného období se to pěkně zamotalo. Nechápu, proč má být rozhodující doručení a ne uskutečnění platby, to mi nedává smysl. v daních se moc neorientuji, ale podle mě NZ nedostane zpětně vráceno UK DPH. Ale platit ho znovu u nás bych taky nechtěl. Správně by asi měli nyní účtovat bez UK DPH a EU zákazník si zaplatí svou lokální. Některé UK shopy nyní pro EU zákazníky fungují tak, že vám účtují rovnou zboží+ EU DPH a vyřídí i dokumenty, takže ve výsledku se při doručení neplatí už nic navíc.
S přístupem na mě NZ dělalo dobrý dojem, současný stav je asi způsoben novou situací, navíc prodávají ne přímo ale přesto kampaň na Indiegogo. No upřímně jsem rád, že jsem stihl ještě podzimní dodání.
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Jee, takovou diskuzi jsem rozpoutat svým neodborným komentářem nechtěl. :-) DPH jim asi vracet nebudou, to jsem zamotal já. Pročítal jsem si to znovu a je to složité jak mlátička, jeden z problémů je právě indiegogo, další, že člověk nedostane aktuálně fakturu obsahující UK VAT, takže bude platit lokální (údajně kdo si o to řekl v prosinci, dostal fa s 20% UK VAT, i když má doručení v únoru, teď už to ale takhle vystavovat odmítají), takže to je asi ten problém, že si prostě chtějí nechat těch 20% pro sebe a právně je to dle nich OK? Nevím...
Mlýnek to určitě kvalitní je, proto jsem ho chtěl. Mlžení ze strany NZ mi ale vadí (na každou otázku je odpověď nabízíme vám možnost refundace), takže pokud nikdo nebude chtít, nechám si to refundovat. Klidně si to pak koupím v budoucnu i za víc, ale musí být víc transparentní, kampaň už dávno skončila, nejsou žádný start-up, takže by se mohli přesunout z indiegogo někam jinam.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Od vánočního období jsem i doma začal dělat víc V60, zejména pak jako raní kávu, kdy mi filtr sedí víc a jsem takto navyklý z práce, kde používám Comandante NB MK3. Niche mele při zhruba stejné délce extrakce vizuálně jemněji s vyšším obsahem fines. Comandante má zase tendence dělat víc boulders, prachu je podstatně méně. To se samozřejmě projeví i v chuti, kdy šálek z CM je čistší, svěžejší s výraznější aciditou. Šálek z NZ je proti tomu o něco zastřenější s vyšší hutností. Na druhou stranu tento sklon k určité uniformitě odpustí více chyb a výsledek byl vždy dobře pitelný. V60 je celkem citlivá metoda a s CM se případná chyba snadněji projeví.
Takže i mé zkušenosti se shodují s názory na webech, espresso je silnější stránka NZ a pokud by někdo připravoval jen filtr s preferencí ovocnějších káv, určitě doporučím spíše CM NB, mletí na filtr zvládne bez problémů i křehká žena.
Každopádně pokud chci jen jeden mlýnek, střídám přípravy a u espressa nechci posilovat, je NZ jasná volba. Celkové workflow, opakovatelnost i při střídání káv je parádní. Snad i něco vydrží, doufám :-)
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Děkuji za parádní shrnutí, už se na něj těším, nakonec jsem se nad to vše povznesl a objednávku nerušil, takže v první půlce února by mi měl dorazit. :-)
Uživatelský avatar
emp3ror
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. lis 2020 13:18:31
bydliště: Brno-venkov
kávovar: Chemex, Bialetti
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od emp3ror »

Pro ty, které to zajímá a plánují objednat v budoucnu, jsem právě obdržel email od DPD a uhradil jsem 141€, VAT 123€, Duties 13€ a Customs administration fee 5€.
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Niche zero

Příspěvek od romankegl »

To samé, dnes zaplaceno v přepočtu 3660,- :(
Uživatelský avatar
Pushkin
Příspěvky: 29
Registrován: pon 11. črc 2011 6:54:16
bydliště: Praha
kávovar: Lelit MaraX; ECM Botticelli (PID upgrade)
mlýnek: Rancilio Rocky SD, Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od Pushkin »

emp3ror píše: čtv 04. úno 2021 17:11:02 Pro ty, které to zajímá a plánují objednat v budoucnu, jsem právě obdržel email od DPD a uhradil jsem 141€, VAT 123€, Duties 13€ a Customs administration fee 5€.
Zaujímave. Mne prišlo 135€. (VAT 118€ Duties 12€ FEE 5€) Objednané do ČR.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“