Niche zero

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
handel
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14. lis 2016 11:45:06
bydliště: Trencin
kávovar: CafelatRobot,V60,bialetti brikka/moka,aeropress,syphon
mlýnek: GIOTA+SSP MP/Brew,NZ,OE Lido3,rhinowares

Re: Niche zero

Příspěvek od handel »

Problém s platbou.
Snažil som sa objednať Niche, ale nikdy mi neprebehla platba. Skúšal som 2 karty slovenskú sporiteľňu aj českú Čsob a obidve majú overovanie secure3d alebo ako sa to volá. Limity nastavené v poriadku, už som x-krát kupoval rôzne veci aj drahšie a bez problémov. Nemali ste niekto podobné problémy a prípadne či vás niečo nenapadne ?
Dík.
Uživatelský avatar
pixel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. zář 2020 20:56:44
bydliště: Kralupy
kávovar: Cafelat Robot, aeropress, frenchpress, V60
mlýnek: Niche Zero (na ceste)

Re: Niche zero

Příspěvek od pixel »

Mne to vcera vecer taky neslo, limity ok, zustatek ok, a az na treti pokus se mi to povedlo. Musel jsem dat jmeno na karte s diakritikou a velkyma pismenama. Pak uz vse ok.
Uživatelský avatar
Papik
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 11. črc 2019 7:45:07
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Lelit PL41PLUST, ROK GC, moka, V60, french press, džezva
mlýnek: Niche Zero, ROK Grinder GC, Porlex Tall

Re: Niche zero

Příspěvek od Papik »

Tak je doma. Za dva měsíce od odjednání, na den přesně. I když nemám s jinými kvalitními el. mlýnky zkušenosti, tak mi přijde elegantní a opravdu tichý. Řekl bych, že mele celkem rychle, proti ručnímu mlýnku určitě. :-)

Překvapilo mě, že dřevěné nožičky se volně otáčí kolem dokola. Nejdřív jsem myslel, že jsou nastavitelné kvůli vyrovnání do roviny, ale není to tak. Mlýnek stojí na gumě, která zřejmě pokrývá kovové tyčky a ty nad gumovou koncovkou zase kryjí volně ložené dřevěné kónusy. Dřevo má tedy čistě dekorativní účel.

Zatím snad jediná výhrada: některé dřevěné části nejsou dost jemně ohlazené, je cítit hrubost dřevěných vláken. Leda je vymontovat, jemným smirkem zahladit a pak možná natřít nějakým kvalitním olejem na dřevo. Na funkci mlýnku to samozřejmě nemá vliv, ale myslím, že za tu cenu by o DoDo (dodělej doma) jít nemělo...
Uživatelský avatar
pixel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. zář 2020 20:56:44
bydliště: Kralupy
kávovar: Cafelat Robot, aeropress, frenchpress, V60
mlýnek: Niche Zero (na ceste)

Re: Niche zero

Příspěvek od pixel »

Dneska jsem si psal z Jamesem z Niche a tvrdil ze Listopadovou varku mlynku budou pry posilat uz zacatkem rijna. Ze pry jsou v predstihu. Takze parada
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Tak to je super zpráva, moc se těším!
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Niche zero

Příspěvek od Knightey- »

Máte někdo porovnání chuti těhle kkónických kamenů vs ploché kameny? U espressa by s Niche Zero nemělo být takové plně tělo jako u plochých kamenů. Zaznamenal někdo tento rozdíl?
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Já ano, ale neřekl bych, že není plné. Špatně se to popisuje, je to trochu jiná chuť, musel jsem postupně změnit detaily přípravy (poměr kávy, časy extrakce atd...) ale nemám s tím problém, přizpůsobil jsem se a workflow u tohoto mlýnku je něco, co by stálo za to, i kdyby to bylo horší. Pokud bereme plnost jako "hustotu" kávy, tak bych snad řekl, že je i vyšší. Záleží taky, jaká se použije káva. Líp bude vycházet s medium až dark oproti "nordic roast" .
Co mně vyrazilo dech, o kolik lepší je filtrovaná káva (Mocamaster) oproti plochým kamenům. Tady je to o hodně. A nemyslím "ovocnou" chuť . Prostě "hloubka" , prokreslení a příjemnost základní kávové chuti.
Není důležitý jen typ kamenů, ale taky jaké jsou a jak je mlýnek vyrobený. A pak jak se to použije. Single dosing na plochých kamenech přece jen degraduje právě tu distribuci částic...Větší dávka a hrubší mletí na plochých může být nerozeznatelná od menší dávky a jemnějšího na kónických. Ale díky konstrukci a průměrům kamenů to může být taky rozdíl velký.
Kdo chce 1 mlýnek na espresso i alternativu a nemá moc místa, zároveň se u toho nechce udřít a nemít kolem svinčík, ale je ochotný předem kávu navážit , tak tam je to asi nejlepší volba.
Pro testování "zelených" káv jako espresso to nebude to pravé. Pro toho kdo se nachází v medium kávách, tak tam tím nic nezkazí.
Já nelituju, plusy rozhodně pro mně převažují nad mínusy. Lituju akorát, že nebyl dřív.
Z logiky věci vyplývá, vzhledem k tomu, že je kladně hodnocený pro espresso i alternativu, že je obojetný a jako takový nebude špičkový pro jednotlivý druh přípravy. Pro naprostou špičku je to asi potřeba oddělit a řádně si připlatit za jiný mlýnek.
Uživatelský avatar
Papik
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 11. črc 2019 7:45:07
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Lelit PL41PLUST, ROK GC, moka, V60, french press, džezva
mlýnek: Niche Zero, ROK Grinder GC, Porlex Tall

Re: Niche zero

Příspěvek od Papik »

Jakou hrubost nastavujete pro moka konvičku? Zkusil jsem 33, což už je v části pro dripper a přišlo mi to ještě stále dost jemné. Pro džezvu jsem otočil cca 2 cm za nulu. Frech press 2x 50 a ještě k nule, ale to už bylo moc hrubé, příště zkusím jen 2x50.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Niche zero

Příspěvek od danst »

Na filtr těsně za rozsah stupnice, k červené značce, espresso 18-19, ale určitě to bude individuální.
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Tak už jste někdo z Listopadové várky dostal mail o odeslání zásilky?:)
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Ještě ne, čekal bych to spíše až v druhé polovině měsíce. Uvidíme.
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Tak během následujících dvou týdnů budou všechny listopadové objednávky odeslány:-)
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Tak dnes byl můj listopadový Niche předán dopravci:-) juhů
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Ano, předpokládané doručení je na pátek. Až se trošku sžijeme, zkusím srovnat s Comandante NB MK3, zejména pak na V60, protože espresso na Gaggii má své limity.
Uživatelský avatar
pixel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. zář 2020 20:56:44
bydliště: Kralupy
kávovar: Cafelat Robot, aeropress, frenchpress, V60
mlýnek: Niche Zero (na ceste)

Re: Niche zero

Příspěvek od pixel »

Tak muj uz je doma.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Niche zero

Příspěvek od lubono »

Tak ten odšťavňovač na citrusy dorazil ( tak to vyhodnotila naše 4 letá vnučka prý to mají doma taky :-o ) První káva stupnice mletí 17 dá se říci trefa do černého. Chuť kávy je jiná než z ECM S-Manuale 64 a není to špatné, budu to muset střídat snad na ten rozdíl v chuti časem přijdu. Pravda je, co mlýnek to jiné mletí (RR, EGM + NZ) jinak zatím dobrý :smoke:
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Niche zero

Příspěvek od Rifik »

Tak už taky dorazil a musím říct, že jsem neskutečně nadšený. Melu 16g na stupni 16,5 a vyteče za 25 sekund 32g chutného espressa. Oproti Ascasu i-steel 1 je Niche neskutečně tichý, mele rychleji a hlavně už se nemusím štvát s žádným vyškrabáváním kávy z útrob mlýnku. Takže rozhodně doporučuju!
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Uživatelský avatar
Aergri
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23. říj 2020 21:18:41
bydliště: CZ
kávovar: V60
mlýnek: Aergrind

Re: Niche zero

Příspěvek od Aergri »

PRODÁNO

Ahoj, budu se zbavovat cca. rok stareho malo pouzivaneho Niche Zero v cerne barve s komplet prislusenstvim a krabici. Moznost vyzvednuti v Praze nebo muzu za +postovne nekam zaslat.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Chtěl jsem přidat pár poznatků, ale bude to "nošení dříví do lesa", workflow je opravdu výborné, možnost přípravy espressa z různých káv po sobě a do toho ještě moka a filtr je strašně návykové, kolem mlýnku čisto, binec si udělám jen když jsem nepozorný při WDT. Chuťový rozdíl proti předchozímu Iberitalu se projevil i na Gaggii, při vhodné extrakci se daleko více projevuje rozdílný chuťový profil káv a konzistence výsledku je rozhodně lepší. To samozřejmě souvisí s celým workflow. Na podstatné negativa jsem zatím moc nenarazil, musím ještě víc otestovat mletí na filtr, u prvních pokusů na V60 mi proti Comandante NB přišlo rozhodně víc "bláta" ve filtru, byť chuť v šálku byla ok. Kameny si musí asi postupně sednout.
Každopádně jsem se chtěl zeptat na jednu věc. U espressa se při použití misky LM 17g pohybuju v rozsahu cca 13-17, ale narazil jsem na jednu velmi denzitní kávu, Guatemala Morito natural, u které musím jít na 11 a mlýnek s ní má docela problém, je to poznat na zvuku při mletí a zpomalení otáček, což mě docela zaskočilo. Je pravda, že na předchozím Iberitalu jsem na espresso vůbec nebyl schopen dosáhnout potřebné jemnosti mletí, mlýnek se kousl. Že to ale bude problém i pro Niche jsem nečekal. Káva je určena pro espresso i filtr a vizuálně mi zrna jako nordic roast nepřijdou, zkoušel jsem je ale rozkousnout a jsou opravdu velmi tvrdá. Setkal se někdo z vás s podobným problémem u nějaké kávy a mlýnku? Nerad bych ho poškodil. Díky
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Niche zero

Příspěvek od zarkow »

Konzultoval jsem problém s pražírnou a je to kombinací konkrétní "vysokohorské" kávy + nižší stupeň pražení. Tak jí holt dopiju na filtru.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“