Mazzer super Jolly - porucha/zvuk?

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Mazzer super Jolly - porucha/zvuk?

Příspěvek od Keso »

Caute

vcera mi pri mleti v Mazzer Super Jolly nieco akoby puklo (mne to prislo akoby bol v kave kamienok, resp. tak si predstavujem ze by to mohlo zniet) a odrazu zvuk mlynceka bol iny. Iny v zmysle, ked sa melie, tak akoby to bolo vo vyssej tonine. Taky tensi, pisklavejsi, prenikavejsi.
Mlyncek som rozobral (len do urovne ako sa cistieva), pozrel kamene, nevidim ziadne poskodenie ani nic nezvycajne.
Pride mi ze ci nahodou tam nie je nejaka prevovka/prevod a odrazu sa toci rychlejsie alebo ja neviem.
Taktiez mi pride, ze melie pomalsie, i ked to je v rozpore s tym ze by sa mu zvacsili otacky. Je to ciste subjektivny dojem, nakolko casto menim kavy.

Nejaky napad co pozriet alebo neriesit pokial funguje a zvyknut si na iny zvuk ?
Uživatelský avatar
Martin17
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: pon 05. led 2015 20:59:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazzer super Jolly - porucha/zvuk?

Příspěvek od Martin17 »

Mazzer žádnou převodovku nemá. Je možné, že se ozvalo ložisko. Vykazuje vůli, př. přístroj nějaké zvětšené vibrace!?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Mazzer super Jolly - porucha/zvuk?

Příspěvek od Keso »

Kedze som doteraz nikdy neriesil, tak neviem posudit ze ci vibracie ktore som teraz citil ked som dal ruku na mlynec pocas mletia su vyssie alebo nizsie. Volnym okom nic clovek nespozoruje. Taktiez som skusil pomikat srobom ktory drzi unasac spodneho kamena, ziadna vola sa mi nezdala.
Vyzera to tak, ze nebudem riesit a uvidime co prinesie cas.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“