Nivona CafeGrano 120

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od ondrada »

No to ve mě teda moc důvěry nevzbuzuje, měl bych strach že se to časem vychodí a kámen bude prokluzovat... Zas na druhou stranu když tam spadne šutr tak by se kámen mohl prostě zastavit... Ale jinak plast plast plast, aspoň že kolem těch pružin jsou kovový objímky. Ale co by člověk chtěl za ty prachy, žejo...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od primacafe »

A jsme opět o kousek dál. Dík za fotky.
To co je u normálního mlýnku, železo, mosaz popř. hliník, tak tady je to plast. Opět znaky levného mlýnku.
Z toho je jasné (a byl bych velice rád kdyby všem co stále váhají), proč třeba Gaggia MDF stojí tolik, kolik stojí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zaxon
nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. zář 2009 16:22:27
bydliště: Orlová
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od zaxon »

primacafe píše:A jsme opět o kousek dál. Dík za fotky.
To co je u normálního mlýnku, železo, mosaz popř. hliník, tak tady je to plast. Opět znaky levného mlýnku.
Z toho je jasné (a byl bych velice rád kdyby všem co stále váhají), proč třeba Gaggia MDF stojí tolik, kolik stojí.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od ondrada »

Až si to u Gaggie uvědomí, tak bude na čase poohlídnout se jinde...

Ale já bych spíš řekl že oni si to už dávno uvědomili. A přesto jim to nestojí za tu několikakorunovou úsporu... A nejspíš moc dobře věději proč ;) I dneska, kdy to každej seká jak Baťa cvičky, se to dá sekat líp nebo hůř. I MDFko má mouchy, o kterejch se tu dá dočíst, a který jsou daný tím, že je to plasťák, ale nejdůležitější kusy jsou poctivý (a taky jinak zaplacený samozřejmě...).

Uvidíme za rok či pár let používání...
Uživatelský avatar
ufacek
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. pro 2010 0:40:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od ufacek »

Zdravím, můžete mi napsat kdo vlastní tento mlýnek ještě nějaký postřeh ohledně mletí kávy v tomto mlýnku a zdali zůstává umletá káva uvnitř jako u Gaggie MDF.

Dík všem
Uživatelský avatar
zaxon
nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. zář 2009 16:22:27
bydliště: Orlová
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od zaxon »

Ano,něco tam zůstává,ale dá se to dobře vyčistit,já to ale dělám tak že běžící mlýnek nakloním a poklepu po něm.Nicméně je velká neřest toho že ten stacionární kámen není nijak zajištěný a určitě trochu povyskakuje,zase to nedomysleli do konce. :x
Uživatelský avatar
kajos
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. srp 2012 21:44:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od kajos »

tomza píše:Nivonu mám doma skoro měsíc a jsem s ní velice spokojen.Kvalitní zpracování,nezabere moc místa,mlecí kameny, mele rovnoměrně,má pomalé otáčky,nikde žádný nepořádek.Melu na stupeň 3 a 4.Výsledek se mně zdá hodně podobný jak namletá káva z primacafe.Rozlaďovat mlýnek povolováním kamenů se mě zdá zbytečné.Za cenu do 3000 bych těžko hledal konkurenci.

Mohu jen souhlasit, mám stejné zkušenosti.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od primacafe »

Dívám se s odstupem času zde a jestli ta hrůza co někdo vymyslel, nemá náhodou fungovat něco jako momentová spojka.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
milan60
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20. pro 2014 21:56:52
bydliště: Veľký Krtíš
kávovar:
mlýnek:

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od milan60 »

Síce je toto vláknu už viac než dva roky staré ale prispejem aj ja.

Tiež zvažujem kúpu tohto mlynčeka (vyzerá to na celkom slušnú muziku za relatívne málo peňazí), teraz je pod označením Nivona Cafegrano 130 a aktuálne sa dá kúpiť za 89,90 €.

Dnes pri gúglení som narazil na video, na ktorom je vidieť, že mlynček v automate Jura má také isté uloženie spodného kameňa - na troch odpružených guličkách, mohlo by to teda celkom slušne fungovať.

Odkau na video:
https://www.youtube.com/watch?v=EviHoQSlBeE
Uživatelský avatar
imperator
více pokročilý
Příspěvky: 142
Registrován: ned 11. úno 2018 23:16:49
bydliště: Slovensko
kávovar: Electrolux EEA111, DeLonghi ECO310BK
mlýnek: Nivona CafeGrano

Re: Nivona CafeGrano 120

Příspěvek od imperator »

Tak som to skúsil a zakúpil som si k mojim low-cost domácim presovačom túto nivonu a okamžite som skúšal. Mám tu 2 kávy ktoré som na ručnom nenamlel najemno ani do dvojsitka - tam kde ostatné kávy na danom mletí ani nepretlačilo tak tieto kávy tiekli ako vodopád, takže som chcel vedieť kde su limity, kedže mám zopár typov káv a to rozpätie mletia je veľké. A podarilo sa. Na najjemnejšom stupni cca 8g - 25ml - takže paráda - to je strop, iné kávy dávam na stupeň 3-4

Do single 14g sitka som už dával 4-5 stupeň - aj tak väčšinou pijem 14 gramovky s extrakciou max 1:2 (25 sec) - takže za mňa fajn.
V podstate som pôvodne zvažoval Lelit za 180 eur - nepochybujem o jeho kvalitách - ale s danými sitkami a presovačmi by som z toho už viac nevytiahol.

U mňa je krokové nastavenie celkom v pohode - resp z nejakého dôvodu tam kde natieklo napr 17ml - som dal ďalší krok a už bolo 25ml - takže to nie je také skokové že raz netečie vôbec a raz vodopád. Prípadne to viem v oku dorovnať množstvom kávy +/- pol gramu a je to ok.

Konečne mám namleté rýchlo, voňavo, káva neelektrizuje - za 85 eur je to "luxus".

A keby nestačilo je tu ešte tá úprava na jemnejšie mletie, hoc tomu by som sa rád vyhol nakoľko som konzervatívny a nejak si myslím že to vo výrobe nastavili tak aby to šlapalo nejaký čas pri danom zostavení.

Myslím že odporúčania ani tu ani na heureke nesklamali a viacmenej boli iba pozitívne - čo teda nebýva zvykom. Napr som si nechal namlieť v pražiarni na delonghi KG521 (ktorý stojí od nejakých 130 eur a vyššie) na najjemnejšom stupni - a nič - vodopády aj v dvojsitku - to znamená že je takmer absolútne nepoužiteľný - to by musel mať snáď o ďalších 5 stunov nižšie mletie ako to posledné.

Koľko vydrží neviem - ale na 3-4 kávy denne to snáď bude fajn. A je tichý a malý.

Za mňa je ďalší posun už len lelit mlynček + lelit presovač - nejak mi z tých všetkých ponúk najviac padla do oka a býva dosť často aj doporučovaná - väčšie nepretlakové sitká, sledovanie teploty, lepší mlynček atď atď... ajajáj - určite by liezli lepšie kávičky. Už len našporiť (aj keď už ani teraz moc do kaviarní nechodievam, lebo dostanem riedko-horké čosi :? )
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“