Re: Ruční mlýnek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepahr
Příspěvky: 20
Registrován: stř 14. dub 2010 10:57:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od pepahr »

noo taky super nápad, já mám na stole elektrický šroubovák takže by to ani nebylo moc veliký :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

ASi by to bolo prilis rychle a spalil by si zrna. Kazdopadne od toho predajcu mam tu Kyoceru asi aj ja. Ak je to on (teraz to nemam ako overit) tak to bolo absolutne bez problemov a rychle.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
pepahr
Příspěvky: 20
Registrován: stř 14. dub 2010 10:57:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od pepahr »

hmm jestli můžeš ověřit budu rád a zkusil bych objednat díky :)
šroubovák jinak jede poměrně pomale nemuselo by se to spálit :)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od mill »

Trochu mimo mísu, ale nedávno jsem se teprve dozvěděl, proč je na internetových aukcích spousta nových výrobků, které prodávají dokonce sami výrobci. Jde totiž o tzv. " zprostředkování nákupu" třetí osobou, na kterou se nevztahuje vůbec žádná záruka a jakékoliv jiné zákony, platné pro daný stát či EU, event. zbytek světa. Šikovný způsob prodejců, jak se vyhnout záruce ( i vlastní daňové povinnosti). Nemá to přímou souvilost s ker. mlýnky, jen je to pro mne novinka a když vidím Ebay, tak mi to nedá se nepodělit o informace.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

pepahr píše:hmm jestli můžeš ověřit budu rád a zkusil bych objednat díky :)
šroubovák jinak jede poměrně pomale nemuselo by se to spálit :)
Tak som to pozrel a nie je to ten isty. Aspon podla mena. Moj seller sa volal cafeebozu. Kazdopadne bol z Japonska a cena bola rovnaka, aj nulove postove, takze je to mozno on pod inym menom.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
pepahr
Příspěvky: 20
Registrován: stř 14. dub 2010 10:57:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od pepahr »

Mill: hmm to je zajimavé.. bez záruky už by to pak tak výhodné nebylo..

Rujir: ok i tak díky za info :)
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od JohnMetsn »

Tak po precteni par uzivatelskych recenzi a shlednuti videi na YT jsem take dostal chut si obcas zatocit. Vzhledem k tomu, ze je JP mym druhym domovem, si nemusim delat s postovnym starosti a tak mne vysel na mene jak ¥3000 (nejakych 650Kc) i s postovnym po JP. Nejdrive jsem premyslel o setreni na MDF, ale prozatim mne zaujala ta cista manualni prace s rucnim mlynkem a minimalne je to cenove rozumny mezistupen mezi zadnym mlynkem a MDF :)

Snad brzy dorazi.

Mimochodem koukal jsem jeste na velmi podobny od Porlexu. Odlisuje se hlavne tim, ze je trochu levnejsi a je cely z nerezu. Ale nevim proc, nejak se mi ten od Kyocera libi vice, navic Porlex neni cely "Made in Japan" ;)
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od bouncer »

Kdyby byla možnost za podobnou cenu dovézt do ČR, tak bych se o jeden přihlásil. Protože uvažuju úplně stejně, že mezistupněm mezi žádným a pořádným mlýnkem (např. MDF) byl mohla být právě Kyocera, která by později určitě posloužila dobře na cesty nebo pro případ takových katastrof jako výpadek proudu (moka konvička na plynovém sporáku a jedeme i po tmě :-) ). Ovšem nějak jsem se zatím nedokopal k tomu objednání přes eBay...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Jožin »

Chtěl bych doplnit, že žádný jiný ruční mlýnek nemele tak rychle. Jedna minuta = jedna porce kávy.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

K comu by som doplnil, ze jedna porcia je samozrejme 7g. My co robime vzdy doppio melieme 2 minuty. (Alebo 15 sekund na Variu :lol: )...
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Jožin »

Devět gramů.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

Ok, si rychlejsi ako ja. :)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od FANDA »

Měl jsem minulý týden možnost porovnat dva japonské mlýnky s keramickými kameny. Přikládám jednu fotku pro názornost.
Kyocera je určitě dobrej mlýnek, ale to Hario je přeci jen bytelnější a lepší do ruky. Rychlost a kvalita mletí je plus mínus na stejné úrovni (na french press a drip).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

Len to Hario nema ziadny kryt na vrchnej komore na kavove zrna, vsak? Aspon, ked som si ja vyberal mlyncek, tak to ziadny mlyncek od Haria nemal.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od JohnMetsn »

Ten Hario mi nejak napadne pripomina Kyocera CM-50 CF (viz obrazek nize)

Vzhledem k tomu, ze je to vyrobek urceny pro mimojaponsky trh, mam podezreni na spolecneho cinskeho vyrobce. Co jsem tak projizdel uzivatelske recenze, tak Hario pry ma mene konzistentni mleti. Me se na tom kyocera mlynku libi, jak je presne do ruky a davkovac se da primo vyklopit do paky.

Pro zajimavost, toto je ten Porlex (tez obrazek nize)

Jinak kyocera dela (opet pouze pro JP trh) i napriklad velmi pekny mlynek na caj.

Kód: Vybrat vše

http://www.kyocera.co.jp/prdct/fc_consumer/kitchen/more/tea_mill.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mrost
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. lis 2009 14:19:13
bydliště: Brno (CZ), VK (SK)
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Mrost »

takze nakoniec som sa aj ja stal vlastnikom rucneho mlynceka kyocera (priamo z JPN za velmi dobru cenu) a mozem povedat ze to melie fakt dobre...mam jeden rucny mlyncek firmy LODOS a je fajn ale melie to moc hrubo a toto vie namliet krasne jemno a aj rovnomerne...takze ak nie ste ochotni otrieskat mailand za MDF tak toto je ta spravna cesta :)
Uživatelský avatar
0range
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 01. říj 2009 11:24:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od 0range »

Zdravím všechny, chtěl bych si také mlýnek objednat, prosím o tip na dobrý shop případně ebay, kde mlýnek za rozumný peníz zakoupít.
díky
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od bouncer »

Já jsem objednával z eBay zde:

Kód: Vybrat vše

http://cgi.ebay.com/KYOCERA-Ceramic-mill-coffee-Grinder-Cafe-Maker-NEW-SALE-/280540384690?cmd=ViewItem&pt=AU_Home_Appliances&hash=item4151828db2
Je to uživatel giamkpu0310, ale ještě nemohu říct, zda ho doporučuji nebo ne - mlýnek je na cestě, ale věřím, že vše bude v pořádku, protože jsem dostal tracking number a zásilka opustila Tokyo minulý týden. S prodávajícím se dobře komunikovalo. Ozvu se, jestli to v pořádku dojde...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od bouncer »

Tak mlýnek dorazil dnes (objednávka přes eBay z Japonska, viz. příspěvek nad) a musím říct, že jsem nadšený. Prozřetelně jsem si dnes koupil na zkoušku čerstvou zrnkovou kávu (Colombia Huila Supremo 18) a tak jsem se mohl pustit hned do zkoušení. Mlýnek mele parádně, ani bych nevěřil, že z ručního může vylézt něco tak krásně jemného a rovnoměrného. Nejsem odborník, nemám moc s čím srovnávat, ale prozatím jsem naprosto spokojený. Nemám ještě váhu, tak jsem zkusil dát množství od oka a trefil jsem to přesně do dvojité misky. Pěkné je, že spodní část se dá odšroubovat a rovnou dobře vyklopit do misky, takže když člověk trefí množství není to vůbec problmatické a ani zrnko nepadne nazmar ;-) Nebylo to ani na dvě minuty a člověk si hezky procvičil ruku :-)
Naposledy upravil(a) bouncer dne úte 03. srp 2010 20:47:46, celkem upraveno 1 x.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
0range
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 01. říj 2009 11:24:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od 0range »

ještě jsem narazil na podobý mlýnek, za lepší cenu:

Kód: Vybrat vše

http://cgi.ebay.com/HARIO-MINI-COFFEE-MILL-HAND-GRINDER-CERAMIC-SLIM-MSS-1B-/180540837259?cmd=ViewItem&pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item2a09128d8b#shId
, kvalita bude asi obdobná..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“