Re: Ruční mlýnek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Jožin »

Vlastním mlýnek Gaggia MM, přestože je na fóru označen jako šudlač kávy nezdálo se že by byl úplně nanic. Jako nový docela mele. Přesto jsem se začal dívat po nějakém mlýnku s převodovkou, protože kolem Gaggie je neskutečný binec. Káva se nabije statickou elektřinou a pak lítá všude kolem. Když jsem prozkoumal obchody přišlo mi líto utratit pět tisíc za mlýnek, když uvařím tři kávy denně. Tak jsem začal hledat ruční mlýnek který by dokázal pomlet kávu stejně kvalitně. Nakonec jsem našel mlýnek Kyocera s keramickými mlecími kameny. Protože vlastním keramický nůž, který je opravdu ostrý a vydrží dost dlouho tak jsem neváhal a objednal. Z Japonska byl odeslán ve středu a dorazil v sobotu. Je to prdítko do kterého vleze dvacet gramů kávy. Na jednu kávu umele při pohodové rychlosti mletí za jednu minutu, a výsledek je přímo excelentní, jedno zrnko jako druhé, žádný prach. Na You Tube je video.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=3-DxLqJZThw
http://www.orphanespresso.com/index.php?main_page=page&id=54&chapter=10
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od mill »

Nechtěl bych, abych vypadal jako notorický pochybovač úplně o všem, ale přesně ty samé keramické kameny, jako jsou v přiložených odkazech na ruční mlýnek Kyocera, mám ve čtyřech mlýncích na koření a sůl. Vydržely necelého půl roku mletí koření, které je podle mého názoru trochu míň tvrdé, než káva. Navíc třeba pepře nebo soli za den nesemelu tolik, jako na tři 9-ti gramové porce kávy. Pokud se jedná o mletí na espresso, kameny určitě dostanou zabrat víc, než u koření.
Bylo by fajn napsat o tomhle mlýnku třeba za půl roku, jestli jste pořád spokojený. Pokud ano, určitě je to dobrá volba pro pár káv za den.
Ale nože Kyocera jsou (až na to příšernou cenu) dobré, za půlku bych je bral hned.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Jožin »

To ste mě postrašil, protože oni opravdu vyrábí i mlýnky na koření. Přitom poznámka cena včetně přepravy platí pouze při dodání do uvedené země. Jinak se připlácí. Snad za půl roku budu moci přidat jiného smajlíka :(
Naposledy upravil(a) Jožin dne pon 21. zář 2009 15:23:58, celkem upraveno 1 x.
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od xhonza »

baratza "mahlkoenig" vario má také keramické kameny a tam uvádějí životnost několikrát vyšší než ocelové, tak těžko říct. každopádně výše uvedený mlýnek vypadá zajímavě. jaká je cena?
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Jožin »

KYOCERA
Po dvou týdnech používání mlýnku Kyocera doplním info o pár drobností. Mlýnek se dá nastavit na požadovanou jemnost mletí pomocí keramické matice, která vyčnívá do nádobky namleté kávy. Na mlecím kameni jsou malé výstupky, které slouží jako aretace seřizovací matice. Mohlo by tam být těchto výstupků víc. Při hodnocení kvality mletí je třeba vzít v úvahu to, že jsem nikdy neviděl kávu namletou v kvalitním mlýnku. Proto jsem přiložil foto namleté kávy. Při této hrubosti je třeba ještě kávu udusat. Při nastavení o jeden stupeň už káva téměř neteče. Rychlost mletí je opravdu velice dobrá, ale mlet na víc než dvě kávy je už otravné. Jestliže se po namletí kávy a odšroubování nádobky namleté kávy odloží horní část aretačním šroubem nahoru neznečistí se stůl a celé mletí je velice čisté. Káva nemá žádný statický náboj. Víc než dvacet gramů se do mlýnku nevleze a proti elektrickému mlýnku Gaggia MM je třeba do páky dát trochu víc kávy. Jestliže vařím pouze jednu kávu používám váhu na které stojí mlýnek, potřebné množství kávy nasypu a nestane se, že bych musel kávu domlet nebo, že by zbyla. Nebýt té nechutné ceny byl by mlýnek Kyocera asi velice dobrý doplněk k elektrickému mlýnku.
Kava14.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zunicka »

Kyocera vyzerá celkom fajn, tiež nad ním rozmýšľam

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=3-DxLqJZThw&feature=related
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Jen tak okrajově. To bílý co zespodu mlýnku vytahuje je keramika nebo plast.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zunicka »

Je to keramika na báze oxidu zirkónia.

Na Mohsovej stupnici tvrdosti má oxid zirkoničitý, z ktorého sú výrobky Kyocera vyrobené tvrdosť až 8,8. Diamant má číslo 10 a oceľ iba 5,5.

Štruktúra materiálu umožňuje vybrúsenie ostria na mikroskopickú ostrosť.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Tak to by nemělo mít chybu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Jožin »

Kyocera mlýnek je opravdu v pohodě, ale jenom do doby než si koupíte pořádný elektrický. Ne že by dobře nemlel, ale nakonec je každý líný. Pomlel jsem na něm dvě kila kávy a zdá se, že mele stále stejně. Nyní je už jenom jako cestovní a myslím, že to je jeho pravé určení. Jinak za hodně peněz dost muziky.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

Mam ho asi dva tyzdne a je fakt super. Na nejake vacsie hodnotenie zatial nema dost namlete. BTW Na tu lenivost velmi pomaha, ked clovek proste nema na vyber. :grin:
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od zunicka »

Zistovala som, ci sa da mlyncek Kyocera zohnat na Slovensku a dostala som takuto odpoved:

Dobrý deň,

zisťoval som to u dodávateľa. Tento mlynček bude prezentovaný vo februári na veľtrhu vo Frankfurte a pravdepodobne bude ponúknutý aj na náš trh. Viac informácií budem mať najskôr až vo februári.

S pozdravom

Ing. Peter Pitoňák

Konateľ
Crystal Home, s.r.o. - keramickenoze.sk
Bojnická 10
823 65 Bratislava
Tel.: +421 (0) 917 633 815
Email: peter.pitonak@keramickenoze.sk
Web:

Kód: Vybrat vše

http://www.keramickenoze.sk
[/color][/i]
Uživatelský avatar
Mrost
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. lis 2009 14:19:13
bydliště: Brno (CZ), VK (SK)
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Mrost »

Mna ta Kyocera tiez vcelku zaujala aj ked sa obavam, ze to nebude mliet dost jemno. Odhliadnuc od toho som nasiel este druhy Kyocera mlyncek (vid link nizsie - uplne dole a mlyncek sa vola "CM-50 CF"):

Kód: Vybrat vše

http://global.kyocera.com/prdct/fc_consumer/kitchen/tools.html
Skusal som kontaktovat predajcu Kyocera tu v CR ale ich odpoved ma moc nepotesila :(

Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem o naše výrobky.
Zatím není známo jestli tento produkt se bude zařazovat do naší nabídky.
V případě další dotazů nás kontaktujte.
S pozdravem.

Andrea Uhlíková | Obchodní zástupce
Tel: +420 222 562 246
Fax: +420 222 563 255 | uhlikova@janus.cz

JANUS spol. s r.o. | Sarajevská 8 | 120 00 Praha 2
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

Mrost píše:Mna ta Kyocera tiez vcelku zaujala aj ked sa obavam, ze to nebude mliet dost jemno.
Kyocera dokaze mliet prakticky na prach. O jemnost jej mletia sa rozhodne nemusis obavat. ;)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Kytka »

Tomu dovozci nožů jsem psal také, ale mě zatím neodpověděli. Jinak ta druhá Kyocera mi na pohled dost připomíná Hario Skerton - ten prý je výborný na FP a na vac-pot, ale jemnost na espresso mu dělá problémy.
Uživatelský avatar
Mrost
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. lis 2009 14:19:13
bydliště: Brno (CZ), VK (SK)
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Mrost »

Rujir píše: Kyocera dokaze mliet prakticky na prach. O jemnost jej mletia sa rozhodne nemusis obavat. ;)
mno jedna sa mi hlavne o mletie na espresso...kedze som sa zatial nerozhodol investovat do odporucanej kvality typu gaggia mdf kupil som si rucny mlyncek od lodosu - ustrojenstvo kvalitne ale na espresso to ani z daleka nestaci (je to hrube ako strk)...

nerad by som urobil druhu chybu v rucnom mlynceku preto sa obavam tej hrubky mletia - skoda, ze sa to neda niekde v CR/SR vidiet pripadne odskusat...
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Rujir »

Mrost píše: nerad by som urobil druhu chybu v rucnom mlynceku preto sa obavam tej hrubky mletia - skoda, ze sa to neda niekde v CR/SR vidiet pripadne odskusat...
Neviem odkial si, ale ja mam jednu Kyoceru v Bratislave. A na espresso merie dostatocne jemno...
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od Kytka »

Tak z Janusu už mi také odpověděli, že mlýnek prostě dovézt neuměj.
Uživatelský avatar
pepahr
Příspěvky: 20
Registrován: stř 14. dub 2010 10:57:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od pepahr »

Ahoj všem, zaujaly mě také mlýnky Kyocera, mám asi 10let keramický nůž od nich a pořád super až na ulomenou špičku, ale za to si můžu sám, když jsem jej použil jako páčidlo :)
momentálně je na ebay tohle: http://cgi.ebay.co.uk/KYOCERA-Ceramic-m ... 414ebebd26
celkem slušná cena a doprava do CZ zdarma :)
akorát už teď přemýšlím jestli by na to nešel namontovat motor :))
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od zunicka »

Už som videla na youtube video, kde na mlynček namontovali vŕtačku aby krútila za nich:)))
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“