Ruční mlýnek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od 2-czech »

Hario Skerton je de facto Kyocera ... podle mych informaci to dela stejny vyrobce ... kazdopadne, vsechno to jsou super mlynky, testovali jsme i mleti na espresso a ikdyz to nedoporucuji, tak to mlynky v pohode zvladnou
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Seky »

2-czech: A testovali jste i ten Hario Mini Mill Slim? Jaký je rozdíl mezi ním a Skeretonem?
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od mvaldo »

Skerton som si nedavno kupil, a v pohode, obavy z vyskakovania kavy pri mleti sa nepotvrdili, jediny "problem" bude podla mna jeho uschova, kedze nema kryt na nasypku, moze sa tam dostat prach :(
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od 2-czech »

Seky: Skerton je vetsi, rychlejsi a drazsi, jinak kvalita mleti stejna ... jinak Mini Mill je cely vyroben v Cine, Skerton z pulky v Japanu a Cine, pokud tahle informace ma nejakou vypovidaci hodnotu ;)
Uživatelský avatar
azzuro
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. zář 2010 15:05:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od azzuro »

Hario Skerton je výborný. Již se dá objednat v ČR za 1090,- Je to samozřejmě víc než jinde v okolí, ale stojí to za to. Přijde v originál krabici. Z japonských znaků jsem nevyčetl nic o čínské části výroby, a na všech možných webových stránkách taky ne. Je to měsíc co jsem si koupil Lodos - soudek. Byl jsem nadšen, že mám konečně ne čínský výrobek. Bohužel už se reklamuje, protože se protáčí šroubky držící nahoře kryt. Mletí se nedá srovnat. Hario dokáže na prach. I přesto si myslím, že Lodos je dobrý. Hario vynikající. A co se týče vyskakován ízrnek při mletí, tak opravdu k tomu dojde, ale až na úplném konci mletí. Z přiložených prospektů vyplívá, že by měl jít Skerton kompletně omývat vodou, včetně mlecích kamenů. Bohužel firma prodávající Skerton u nás nedodává ani písmeno česky ( což by samozřejmě měla ), ale zaplaťpánbůh za něj.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od JohnMetsn »

Na webu se pise, ze Hario Skeleton ma sklo vyrobene v JP, zbytek v Cine. Pokud vam to pomuze, Japonsko je ve znacich 日本 a Cina 中国.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od primacafe »

Díky je to fajn vědět. Trochu si čínsky a japonsky pletu. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
azzuro
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. zář 2010 15:05:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od azzuro »

i já děkuji, nic to nemění na tom, že jsme kvalitativně jinde, než u běžné provenience. To sklo tomu odpovídá, protože Hario je přední výrobce skleněných produktů.
Uživatelský avatar
Simeon Slipknot
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. lis 2010 13:47:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Simeon Slipknot »

Ciao, podrobně pročítám fórum, ale nikde nenacházím odpověď na jednoduchou otázku. Chci si pořídit ruční mlýnek, který umí ovlivnit hrubost výsledku, a taky žádnej šmejd- toť mé požadavky. Ale nacházím vizuelně srovnatelné stroje s několikanásobným rozdílem ceny. Toto ve mně vzbuzuje dojem nějakého dalšího parametru, integrované vlastnosti, či nějakého háčku, který mi doposud není znám ( i s ohledem na záruku ). Kdyby mi tak nekdo mohl poradit....... Předem děkuji za odpověď.
:?: :?: :?:
If you´re 555 then I´m 6 6 6 !!!
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Jeremy »

Pokud vím, tak většina ručních mlýnků má nastavitelné mlecí kameny. Problém je v tom, že jses nevyjádřil jak jemě namletou kávu potřebuješ: na FrenchPress, Caffettieru, Českou spařenou kávu, nebo snad na espresso ? Jestli na espresso, tak z těch obyčejných si asi nevybereš. Ikdyž jsem v začátku kávu na espresso v obyčejném starém mlýnku přemlel vždy dvakrát na nejjemější možné nastavení, výsledek nebyl ideální a byla to hrozná práce.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Simeon Slipknot
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. lis 2010 13:47:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Simeon Slipknot »

No...způsob přípravy volím dle nálady. Ovšem ráno si presso rozhodně nedělám, dát si po obědě turka je nemyslitelné a podvečer trávit u kapané kávy taktéž, nehledě na druhovou rozmanitost káv ve skříni. Čili způsobů by bylo mnoho. Nevěřím tomu, že není možné v dnešní době sehnat ruční mlýnek na hrubost od FrenchPress, kapanou, presso až džezva; přitom takový, které zrna bere, mele rovnoměrně, jde rozebrat a mechanicky vyčistit a nestojí 1500. A myslím, že káva si rozhodně nezaslouží kompromis: jako třeba hmoždíř, nebo ... mlýnek sice mele, ale 13g za 13 minut... diky
If you´re 555 then I´m 6 6 6 !!!
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od mill »

Lze. Nestojí 1500 ale 1090 bez poštovného.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od bouncer »

Tak podle toho co píšete chcete opravdu kvalitní ruční mlýnek...a 1500 se Vám zdá hodně? No nešetřete na sobě přeci tolik ;-)

Ale jak už tu psal mill - kvalitní mlýnek Hario lze sehnat i levněji a i v ČR, např.:

Kód: Vybrat vše

http://www.doubleshot.cz/hario-skerton-rucni-kavomlynek.html
Případně pokud chcete opravdu šetřit:

Kód: Vybrat vše

http://www.doubleshot.cz/hario-mini-mill-slim-rucni-kavomlynek.html
Do I like my coffee black? There are other colors?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ondrada »

Případně se dá uvažovat o Kyocera CM-45CF. Mam ji jen chvíli, trochu mě zklamala nastavovací matice (kovová matice obalená plastem) a plastová vložka v mlecím kamenu, o kterou se matice opírá. Ale jinak z mýho laickýho pohledu mele slušně, víc viz. vedlejší vlákno http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=65&t=846
Uživatelský avatar
kail666666
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10. pro 2010 16:26:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od kail666666 »

Zdravím všechny kávomilovníky :)
Píšu (jakožto začátečník) abych jako kopa lidí přede mnou poprosil o radu..
Dnes mě přišel ruční mlýnek Hario mini,mele velmi jemně,až na hezký prášek,no a v tom je ten problém..
Bo když vložím takto pomletou kávu do mého kávovaru (de longhi ECO 310..ano jeden z těch levných :) neteče nic..
Rád bych si vyrobil espresso a přemýšlím na jak moc jemně to musí být aby z toho něco takového vylezlo ale aby to i teklo,je to první den a budu zkoušet dál ale pokud někdo řešil podobný problém,prosím necht' písne..
Tuším že záleží na množství,jemnosti,na tom jak moc to "udusám" ale to že to mašina neprotlačí mě zaráží..ono ani po těch 30 sekundách kdyby espresso mělo být hotové nevytekla ani kapka..přitom tu běžně mletou kupovanou protlačí skoro hned..
Díky předem za jakoukoliv radu
Kamil

P.s. zkoušel jsme hledat podobné téma ale asi jsem málo hledal bo jsme nenašel,přitom a to musím pochválit tvůrce je tu o kavě dá se říct vše..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od primacafe »

Nastavovat hrubější a hrubější mletí, až to při stejném dávkování poteče jak by mělo být.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Seky »

zkoušejte, chlape, kupovaná mletá nebude (skoro) nikdy tak jemně jako Vámi namletá. Nastavujte hrubost a zkoušejte, ono to přijde
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od zuzana »

tak to mam cele precitane a chapem tak, ze najlepsi je ten hario? aj ked pisu, ze nie je vhodny na presso? mam kavovar gaggiu pure, mozte mi poradit aku hrubku mam nastavit? da sa tam nastavit hrubka, ak som dobre pochopila..
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Seky »

čtěte znova a vše
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Jožin »

Je tady několik fotek namleté kávy, tak to porovnejte. Jestliže je v namleté kávě prach a zároveň hrubé kousky je nejlepším řešením popelnice do které vhodíte Váš mlýnek.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“