Ruční mlýnek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
čepen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 24. srp 2011 22:54:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od čepen »

tak malý update - vyšlo mě to na doplátku 461Kč za Kyoceru za 981Kč
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ondrada »

Kolegovi dneska dorazila taky. Doplatek cca. 300, ale řešil to osobně na celňáku v Praze. Prej trochu běhání po baráku nahoru dolu od okýnka k okýnku, ale za 10 minut bylo hotovo, takze kdybyste tam měl někdo cestu, a čekal na vás balík, asi se vyplatí stavit se tam. Jinak to nechat na počtě... Každopádně mě dojímá drzost našeho milého státního podniku - po zaplacení DPH (cca. 2 kila, žádný další poplatky celník nechtěl) zaplatil u okýnka na poště další kilo za uložení zásilky, který se prej účtuje jen pokud to člověk příde řešit osobně. Takže když už se naše milá pošta nenakapsuje na "deklarantských službách", protože si to člověk příde vyřídit sám, naúčtuje "poplatek za uložení zásilky" aby se trochu zahojili... Já asi taky začnu vybírat ňáký poplatky za věci, který si zákazníci udělaj sami... Mohlo by se tomu na faktuře říkat třeba "Umožnění vlastního zásahu" ;-)
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Sinpa »

Tak to jsem měl kliku a hned 2x (Kyocera a Hario) - pokaždé mi to prošlo bez doplatku :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ondrada »

Ono taky bylo vtipný, že na celní průvodce celník napsal "1ks Japonský ruční překapávač - konvička se skleničkou" :-)
albunda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 13. kvě 2008 1:04:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od albunda »

Náhodou jsem objevil, že se tady dají koupit mlýnky Hario.
Myslím, že jsou na presso taky použitelné:

Kód: Vybrat vše

http://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/kavomlynky
Uživatelský avatar
Pavla
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. pro 2011 18:55:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Pavla »

Dobrý den,
pokud jsem se nepřehlédla, tak se tu ještě nepsalo o typu mlýnku Lodos 1945. (

Kód: Vybrat vše

http://www.lodos.info/node/20/811
) Ze všech Lodosů se mi líbí nejvíce, ale nevím, jak je kvalitní co do svého zařízení. Mohl byste někdo poradit, máte-li s ním zkušenost?
Uživatelský avatar
Pavla
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. pro 2011 18:55:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Pavla »

A popřípadě, jaké jsou obecně dobré značky starých dřevěných mlýnků. Našla jsem například značku Sava, ale i jiné..
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od vilose »

Neviete niekto náhodou, do akej colnej sadzby ( myslím tým už konkrétne percentá) sú zatriedené jednak mlynčeky na kávu a potom tiež celé kávovary? Viem že sa platí DPH z celej ceny tovaru v prípade jeho ceny vyššej ako 22EUR a clo z čiastky prevyšujúcu cenu 150EUR (ak má tovar hodnotu 850EUR, tak sa platí DPH z 850EUR a clo z 700EUR).
Niekedy sú ceny v štátoch mimo EU ceľkom zaujímavé.
Napríklad už som bol rozhodnutý objednať ručný mlynček OE Pharos s kužeľovými mlecími kameňmi priemeru 68mm.
Niekomu sa zdá byť jeho cena okolo 250USD možno vysoká, ale elektrické mlynčeky s týmito kameňmi sa predávajú za cenu minimálne 5x vyššiu (napríklad Macap M7K).
Odradil ma nakoniec nepraktický spôsob vysýpania pomletej kávy zo zbernej nádoby a hlavne to, že mletie vyžaduje pravdepodobne väčšiu fyzickú silu, a tak pri zápasenie s kľukou a telom mlynčeka má ďaleko od stabilnej a kľudnej polohy. Neviem si predstaviť, že by to nemalo vplyv na kvalitu zomletia.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ringo »

2 vilose:
Elektrické mlýnky: položka celního sazebníku 85 09 40 00 00, sazba cla při zemi odeslání US a zemi výroby US nebo CN činí 2,2 %.

Ruční mlýnky: položka celního sazebníku 82 10 00 00 00, sazba cla při zemi odeslání US a zemi výroby US nebo CN činí 2,7 %.

Kávovary: položka CS 85 16 71 00 00 sazba cla při zemi odeslání US a zemi výroby US nebo CN činí 2,7 %.

Preferenčí sazba na tyto položky není ani u jedné zmíněné země původu, tzn. zvýhodněnou sazbu nelze na toto zboží použít.
DPH se počítá z celkové ceny s dopravou a pojištěním.
Pokud cena cla je menší než 10 EUR, tak se clo vyměřuje, ale nevybírá, tzn., celní prohlášení mít musíš, ale zaplatíš pouze DPH. Vše zmíněné platí i pro SK.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od FANDA »

Pro Pavlu:

Lodos vzor 45, je inzerován a nabízen jako novinka. Mlecí kameny má stejné jako třeba Ovál, vz. 47 a další podobné typy. Už jsem to tu jednou psal, Lodos je v současnosti jedinou firmou zabývající se výrobou mlecích kamenů do ručních mlýnků na území Evropy (pokud se pletu ať mě někdo opraví). Kvalita i rychlost mletí na domácí přípravu filtrované, french pressované či aeropressované kávy je na velmi dobré úrovni. Pro espresso nápoje lze také použít, ale s kvalitní "elektrikou" se dosáhne daleko lepších výsledků. Někdo tuto značku zatracuje, já mám ovšem názor opačný a tuto značku určitě doporučuji. Pokud se vám líbí retro styl jako mě, tak si myslím, že budete s mlýnkem a mletím více než spokojena. (pozn. nejsem obchodním zástupcem ani zaměstnancem zmíněné firmy :) )

K jiným značkám, které lze sehnat na ebay a dalších aukčních či bazarových portálech jen tolik: původní značky jako PeDe, Dienes, Zassenhaus, Peugeot, Armin Trösser lze s úspěchem používat i v dnešních dnech a po osobní zkušenosti je s klidným srdcem mohu doporučit.
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od vilose »

Vďaka Ti ringo za odpoveď,
mám ešte poznačené KN položky 84388010 a 84198998. Jedna z nich ale patrí do inej témy.
V tejto téme už mám pre mňa jasno, problém vyriešený.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ringo »

2 vilose:
Položka 84388010 by to byla v případě, že by se jednalo o kávovar určený do profi provozu.
Položka 84198998 je sběrná (-ostatní stroje, přístroje --ostatní ---ostatní), Nevím, ale kávovar bych tam asi nezařadil.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od vilose »

Napísal som, že by to patrilo do inej témy. Ja som myslel na pražičku na kávu.
Uživatelský avatar
xxviktor
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 18. říj 2012 19:21:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od xxviktor »

Tak abych taky přispěl - koupil jsem mlýnek Hario Mini Mill. Nejdřív jsem se bál, že na presso nebude vhodný. Nastavil jsem skoro nejjemnější mletí a mlel... a mlel... a mlel a po půl hodině jsem měl kávu, že ji moje Gaggia Evolution nemohla protlačit. Radikálně jsem zjemnil, měl jsem namleto během chviličky a hned jsem dosáhl 25/25. Takže ano, s tímto mlýnkem se dá udělat espresso.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Sinpa »

Nikdo netvrdí, že nejde namlejt na 25/25. Ale rovnoměrnost mletí nebude jako z el. mlýnku ...
Uživatelský avatar
xxviktor
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 18. říj 2012 19:21:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od xxviktor »

Jistě, jenže jsem taky nikde neviděl, že by někdo tvrdil, že to jde.
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od traktorista »

Ahojte,

som tu novy ale uz som co to precital...

Kupil som si rucny mlyncek Porlex Hand Tall pretoze som povodne planoval mlet kavu len na filter pripadne som si chcel kupil french press.
Ale situacia sa zmenila a objednal som si Gaggiu Classic...
Myslite ze sa s porlexom bude dat namlet kava na presso?
Teraz co si meliem tak na filter to staci, da sa ist este jemnejsie, ale na filtry po prekvapkani vidiet, ze mletie je velmi nerovnomerne, na stenach filtra su dokonca az ciastocky na prach mletej kavy.

Uprimne povedane, cakal som od mlynceka viac, elektricky som nechcel hlavne z dovodu, ze 90% pripadov pripravujem kavu len pre seba, tak mi prisla skoda kupovat relativne velky el. spotrebic a mlet v nom len povedzme 10g...
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Sinpa »

Ano, použít na 25/25 jde.
Díky konstrukci (Porlex, Kyocera atd.) platí - čím víc utáhnete spodní matku, tak tím je mletí rovnoměrnější.
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od traktorista »

Dakujem za odpoved, dufam ze uz tento tyzden pride gaggia a budem moct mlet :)
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:26:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Tess »

Na základě rad a zkušeností jsem objednala Porlex ze slovenských stránek

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeezone.sk
, mohu jen doporučit. Skvělá komunikace, stačilo jim potvrzení o převodu peněz, 13.12. posílali a 15.12. mi ho naše česká pošta doručila. Na krabičce není ani slovo anglicky. Jen japonština - doufám, že je to japonština, mám jeden kousek i pro kamaráda inženýra technologa a ten by čínu nerozdýchal :grin: . Ještě jsem s ním nemlela, nemám doma zrnkovou kávu :shock: , nepočítala jsem s takovou fofr dodávkou.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“