delonghi KG 89

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od Pisky »

Taky jsem majitelem tohoto mlýnku, ačkoliv nejsem zatím žádnej profesionální kafař, tak do džezvy, kterou jsem používal poslední půlrok(můj úplný začátek pravidelného popíjení tohoto nápoje) to dokázalo namlít úplně na pudr. Až někdy budu mít chuť na džezvu a namelu si kávu na nejjemnější stupeň, tak pošlu fotku, opravdu jemný pudr, bez velkých částic.
Co se týče hrubšího nastavení, tak když používám nastavení na Mokka konvičku, tak homogenita namleté kávy již není tak krásná, občas se objeví jemnější částice, pořád je to přístroj za něco přes 1000Kč, určitě ho nehodlám srovnávat s drahými poloprofesionálními a profesionálními mašinami.

Jaké jsou otáčky opravdu netuším, jestli 600, nebo 900... Těžko říct. Každopádně, když jsem ještě mlýnek neměl a nechal jsem si kávu mlít v obchodě Monro, tak po namletí byla káva teplá, to z tohohle mlýnku opravdu není.

Negativa z vlastní zkušenosti:
Množství je při stejné hrubosti vždy stejné, ale když nastavím jinou hrubost, výsledné množství namleté kávy není stejné(dáno tím, že mlýnek mele podle času a ne podle namletého množství)
Káva vždy trochu drží na stěnách(někdo psal, že statická elektřina či co. Netušim)
Při hrubším mletí jsou v kávě trochu patrné i menší částice(mohl by být problém u frenchpressu, že nepřefiltruje ty jemnější částice a ty pak zůstanou na dně hrnečku)
Pozitiva:
Čím jemnější mletí, tím homogenější směs, takže na jemné mletí na džezvu, nebo espresso mi nepřipadá mlýnek vůbec špatný
Cena
Cena
Uživatelský avatar
Pisky
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03. kvě 2012 11:32:52
bydliště: Praha
kávovar: Expobar Brewtus IV-R
mlýnek: Demoka GR-0203

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od Pisky »

Dovolím si přidat ještě jeden příspěvek k tomuhle mlýnku, protože ho stále s radostí používám bez sebemenších problémů.
Provedl jsem malou úpravu, zjistil jsem totiž, že horní vyjímací díl kamenů, který je zároveň pohyblivý při stavění změnil po vyjmutí polohu a proto byla namletá káva najednou mnohem hrubější. Téhle chyby jsem ale využil a otočil jsem tedy tímto dílem na druhou stranu a teď melu do mé Gaggie v asi třetině rozsahu nastavení, takže mám na obě strany dostatečnou rezervu a můžu upravovat mletí podle použité kávy(nutno podotknout, že 25ml mi přijde trochu málo, tak za 25sekund nechávám natéct tak 35ml). Mlýnek je poměrně zatížen, takže otáčky rozhodně nejsou takové, že by to znělo jako formule, ale stále si stojím za tim, že vůbec nemám tušení kolikrát za minutu se otočí. :D

Další poznatek, který vznikl až na základě většího množství vypité kávy z Primacafe je, že na stěnách káva držela, protože byla špatná. Primacafe to nedělá. A jedna z výhod toho, že káva se mele do plastové krabičky je, že s krabičkou zatřesu a káva pak neobsahuje žádné hrudky. Jinak meleme asi tak 1kg měsíčně a vše pěkně drží a funguje jak má.

Shrnutí tedy: V současné době naprostá spokojenost. Doporučuju, když je někdo fakt chudej, jako já, že s touto úpravou lze naprosto bezproblémově mlýnek používat. Původně jsem v to ani nedoufal, kupoval jsem ho ještě bez znalosti tohoto fóra. Jinak nebudu odrazovat ty co uvažují nad koupí něčeho doopravdického, jako MDF, nebo Rocky, protože to je samozřejmě pořád někde jinde, zejména asi životností.
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od skovino »

Ja mam tento mlyncek asi mesiac a nadseny nie som. Je pouzitelny ale melie velmi hrubo a nerovnomerne. Ked robim kavu tak ju musim natlacit jak blazon inak to je srxxxx

mama ma podobny plyncek od Krups ten melie extremne jemne, takze skusim niektore z navodov na zlepsenie a dufam ze sa to zlepsi, ak nie tak to bude dost sklamanie.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od primacafe »

Vzhledem k tomu, že tento mlýnek má hodně ubohé mlecí kameny (se ani nehodí to tak jmenovat) , tak se nějaké zlepšení snad ani nedá očekávat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od skovino »

Takze tunning nakoniec dopadol celkom dobre len s malymi stratami. Nebolo take lahke ako len potocit hornou mlecou castou. Mne sa podarilo hrubou silou pretocit koliecko na nastavenie hrubky tak ze sa dalo ist aj dalej a nastavit aj jemnejsie mletie. Problem nastal az vtedy ked som tocil uplne nadoraz a tu nastal velky problem, prstenec ktory drzi hornu cast mlecieho ustrojenstva sa zakusol ( a zakusne sa velmi lahko a silno vzdy ked sa priblizite maximalnemu dotiahnutiu, ked sa to stane tak treba rozoberat inak to neuvolnite len vylamete zuby na hriadeli ako ja). Nasledne som ho skusal nejak uvolnit, tocenim prostrednictvom horneho kamena a tiez kolieskom na nastavenie hrubky, vysledny efekt bol, ze sa to zakuslo este viac a na hradeli ku koliesku som vylamal par zubov (a uz som myslel ze je s nim amen). Nastastie som nasiel navod ako to cele rozobrat ( je to extremne jednoduche navod je tu :

Kód: Vybrat vše

http://ping-pong-balls.blogspot.sk/2012/03/so-youve-bought-delonghi-kg89-how-to.html
). Uvolnit zakusnuty prstenenc bola riadna fuska ale po jeho uvolneni som vsetko poskladal a melie to tak jemne ako si len zmyslim ani preso masina to nepretlaci. Ked chcete spravit tento tuning v podstate staci to rozobrat odlomit zarazku na koliesku na nastavenie hrubky, opatrne nastavit idelanu hrubku (pozor tu treba opatrne lebo ak to prezeniete, mozete si znicit mlecie kamene alebo spalit motor). Rozlozenie a zlozenie je velmi jednoduche.

Takze mlyncek nakoniec bude vyhovovat ale je smutne ze to od vyroby tak hlupo nastavili a treba si to takto primitivne upravit.
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od ivanito »

Tento mlynček som kúpil pred niekoľkými rokmi, v čase kedy som frčal na mokka a mlel len na ručnom mlynčeku pre pôžitok. Neskôr sa mi s tým už nechcelo namáhať a zvažoval som kúpu mlynčeka s motorom. Spravil som si krátky prieskum a vyberal. Nejakým spôsobom mi vtedy vyšiel ako najvhodnejší práve tento. Vtedy som o mlynčekoch ako Mazzer a Macap nemal ani páru. Konštukčne sa mi páčil, štvala ma len nálepka Made in China. Potom prišlo to rozhodujúce. Po namletí kávy som cítil, že je prepálená. Po ďalšom zapnutí bez kávy a krytu sa len zvíril prach, mal som pocit, že ten vrtulník vzlietne. O kvalite mletia sa vyjadrovať nebudem, nakoľko som mlel asi jeden krát. Ak mi niekto povie, že má 600 ot./min, tak mu odporúčim sa len vizuálne a zvukovo pozieť na zariadenie so 600 ot./min a napríklad motorom z mixéra (svojho času som sa hrával a rozoberal), ktorý mal 11 000 ot./min. Nech nepreháňam, ale skôr by som povedal, že otáčky tohto mlynčeka sú niekde v polovici medzi týmito. Mlynček som vrátil. Stále a znova sa potvrdzuje, že za takú cenu, dostaneme aj takú kavalitu a na mlynčeku šetriť netreba.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od skovino »

Po nejakej dobe musim len suhlasit, ze tento mlyncek nie je ziadna vyhra, jemnost sa podario poriesit ale stale melie nerovnomerne a tie otacky. Ked si necham kavu zomliet v obchode, tak je vysledok vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od primacafe »

Náhodou jsem našel fotku kamenů, tak dávám k dispozici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
dwbmb
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 17. čer 2013 7:34:18
bydliště: Praha
kávovar: Fiorenzato La Colombina
mlýnek: Baratza Sette 270Wi

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od dwbmb »

Realita je ještě o stupínek horší
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od David »

Hm, šudlátko. Ale vnější design docela ujde. Prostě je to past na vejry, no. :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od primacafe »

Sice toho moc není vidět, ale určitá změna nastala. Původně to celé drží pohromadě snad trhací nýty nebo co to tam je. A nově vidím šrouby.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
dwbmb
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 17. čer 2013 7:34:18
bydliště: Praha
kávovar: Fiorenzato La Colombina
mlýnek: Baratza Sette 270Wi

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od dwbmb »

Šrouby jsou to, co jsem chtěl ukázat. Jinak je to stejné. Ty šrouby jsou ale zcela vystouplé nad povrchem kamene, je tedy otázkou, co v tom mlánku mele kávu, jestli to nejsou ty šrouby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od hedge »

No já nevím. Nemůžu obecně souhlasit s tím, že když se mlýnek nehodí na espresso, tak na frenchpress ano. Frenchpress a překapávanou kávu piju hodně a stejnoměrnost mletí je pro chuť zásadní (sám mám ruční mlýnek a musel jsem ho upravit, aby byl jakž takž). Pokud tento mlýnek nemele stejnoměrně na espresso, pochybuji, že bude mlet vhodně na frenchpress nebo drip. Ale přiznávám - nezkoušel jsem ho.

O schopnostech tohoto mlýnku mj. viz viewtopic.php?f=192&t=2082
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od ondrada »

primacafe píše:Náhodou jsem našel fotku kamenů, tak dávám k dispozici.
primacafe píše:Sice toho moc není vidět, ale určitá změna nastala. Původně to celé drží pohromadě snad trhací nýty nebo co to tam je. A nově vidím šrouby.
Nejsou to na tom původním obrázku jen blbě nafocený imbusy (jestli je to vůbec fotka a ne render)? I ta drážka pod tim levym vrchnim vypadá že se do ní šroubuje, spíš než nýtuje. Snad zas takový ignoranti nejsou :) Spíš mi přijde komických těch 6 děr a jen 3 šrouby, to je pane úspora ;-)
Uživatelský avatar
Slash_26
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. led 2014 22:47:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: delonghi KG 89

Příspěvek od Slash_26 »

Zdravím,
před časem jsem tento mlýnek zakoupil a je pravda jak už zde někdo psal, že i na nastavení - nejjemnější je hrubost kávy nato aby proběhla spravně extrakce espressa , opravdu dost hrubá. Nechtěl jsem mlynek nejak rozebírat tak jsem se to pokusil vyřešit tak že jsem vyjímatelnou čast mlecího kamene odšrouboval a vypodložil v místě šroubů planžetovými podložkami tím se kameny k sobě jeste o neco málo přiblížily a dosahl jsem jemnejšího namletí, je ovšem potřeba dat pozor aby se nesnizily přilis a nezacaly o sebe dřít, jinak velmi brzo odejdou.
...pri te přiležitosti jsem zkoušel i otačky naprazdno bez protikusu a bez zrn kávy se spodní čast roztočí opravdu velmi rychle...troufam si říct že to je hodně přes 600ot./min. samozřejmě při mletí zrn značne poklesnou, jen jsem tim chtěl říci,že tam samozřejmě žadna převodovka není! :) ...ale až na tu menší úpravu funguje dobře. samozřejmě v teto cenové kategorii.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“