Ascaso Steel

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Ascaso Steel

Příspěvek od elwoodblues »

Je v tom trochu zmatek. Pochopil jsem, že do těla Ascaso Steel dávají dva vnitřky, tj. I1 nebo I2. Chtěl jsem ten s I1, ploché mlecí kameny, tuším 50 mm průměr v mosazném (zřejmě) uložení, zatímco I2 má kónické 38 mm v plastu. I na stránkách obchodu měli jen označení Ascaso I steel, podle ceny jsem to otipoval na I1 a úspěšně zariskoval.
Mele skvěle, ale nemám s čím srovnávat. Etu nepočítám, ta namlít nesvedla. Teď dělám kafe, že když nahnu šálek, nahne se hladina s ním.
Jedinou, docela pro mě protivnou chybu ale má. Mlýnek nemá nikde žádnou stupnici hrubosti mletí. Takže, když mi s tím knoflíkem někdo zakroutí, jsem v ... zase na začátku. Otočení knoflíkem o 360° není nic, co by hrubost mletí zásadně změnilo, je to hodně jemný převod. Takže dělat vedle knoflíku rysky nemá smysl. Rysky si můžu dělat na násypce, tou ten šnek otáčí, ale ta je oddělávací :o)
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od primacafe »

číselná stupnice bývá na dílu který drží horní mlecí kamen (ten který se nastavuje).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od elwoodblues »

Nikoliv v tomto případě. Mlýnek je nejen stepless, ale rovněž scaleless :cry: .
Nestěžuju si, píšu to pro ostatní případné zájemce. Já s tím dokážu žít (mlít) a na něco přijdu. Základ je, že mlýnek mele dobře, je celkem levný a Rocky ve finále prohrál -přiznám se - jen kvůli vzhledu. Tohle je kromě násypky jen a jen kov a protože nerezově se tváří i můj kávovar, tak jsem šel do toho.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od hnup »

Rocky nemelie nejako extra dobre (hrudkuje ako sviňa), vybral si si správne. Aspon podľa mňa.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od elwoodblues »

Rocky je zhruba o třetinu těžší. V té dnešní době, kdy každej výrobce kouká ušetřit na kdečem, je tohle docela solidní reference i pro laika. Určitě má kvalitní vnitřek. Jak zaznělo v Jurském parku: -Je to těžký? -Jo. -Tak je to drahý, vrať to zpátky!
A Rocky je asi nejrozšířenější, což přeloženo nejspíš znamená, že byl dlouho nejlevnější z těch dobrých, řekl bych. Ale jinak mě souhlas s výběrem ovšem těší.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od mvaldo »

hnup píše:Rocky nemelie nejako extra dobre (hrudkuje ako sviňa) ...
to ma prekvapilo :(
Ascaso vyzera v pohode, podla mna pravdepodobne dobry vyber :)
Uživatelský avatar
edge
Příspěvky: 12
Registrován: pát 25. pro 2009 13:10:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Steel

Příspěvek od edge »

pred 3 tyzdnami som sa rozhodoval medzi Ascasom Steelom a Rockym, nakoniec vyhral Rocky, asi aj preto ze mam doma Silviu, kazopadne je to velmi solidny mlyncek, celokovovy okrem predneho krytu ... zohnal som ho za 220 euro, zatial velka spokojnost ...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“