Změny chuti

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
pm73
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. srp 2010 21:04:42
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od pm73 »

Podle tabulky sklizně ,kterou má konkurence (nebudu jmenovat ) na svých stánkách, to tak vychází.
Teoreticky, pokud je sklizeň od prosince do dubna( Guatemala) ,proč by se káva nedala koupit už v lednu ,ale až v květnu?
Taky by mně to zajímalo.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Změny chuti

Příspěvek od FANDA »

To je dotaz z pondělního článku na IDnes?

No je to tak, že sklizeň je v Guatemale na přelomu roku, takže Guatemalská káva podávaná na začátku roku v kavárně musí být ze sklizně loňské (nebo předloňské :) ) neb ta čerstvě sklizená není ještě na cestě do pražíren, ale odpočívá u farmáře v pytli.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od Rujir »

Otazka je, co vam na tom vadi? Aj ti najortodoxnejsi kavickari tvrdia, ze zelena kava sa moze bez problemov skladovat 15 mesiacov, uprazena 15 dni a pomleta 15 minut.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od mill »

Je jasné, že každý bude do nebes vychvalovat to, co se nejvíc hodí do krámu. U konkurence jsem se taky dočetl, že Illy (myslím si, že to bylo u Brasil dattera) nechávají kávu rok odležet. Tak kde je teď pravda?
Já jsem velmi vděčný za to, že nám malým zákazníkům vychází primacafe natolik vstříc, že pro každého praží i těch blbých 100g po objednávce a odesílá ihned. Tak se k nám dostane opravdu čerstvě pražená káva, což se mi po mých zkušenostech jeví jako to nejpodstatnější, včetně kvality suroviny. Vyzkoušel jsem snad už všechny české pražírny, mnohdy mi ze tří vzorků přišly dva staré, respektive minimálně 14 dní po upražení. Což je znát a na tomhle si trvám, ventilek neventilek.
Pokud pražírny jedou na jedné 5-ti kilové pražičce, je to určitě dobré pro velkoodběratele v porovnání třeba s Illy aj., ale pro malé odběratele není jiné cesty, než si počkat, až se zase bude pražit zrovna jeho káva v jeho objednávce, a tím pádem druhá či třetí odrůda čeká už vypražená.
Článek jsem nečetl, ale matně tuším, o co se jedná.
P.S: jojo, PR je mocná čarodějka. Šikovný článek zvedne návštěvnost stránek mnohdy i o stovky procent.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od Trixy »

děkuji za vysvětlení...určitě sem zde nepsal tento dotaz s tím abych nějak poškodil Prima café,ale kvůli tomu,abych dostal odpověď od odborníků...ono PC ani poškodit nejde,jak píše uživatel mill-v čr neexistuje lepší pražírna než ta která vám vypraží i blbých 100g,jen aby byla káva čerstvě vypražena a zákazník byl max. spokojen...komu čest tomu čest...
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od mill »

Nejsem odborník ani jsem nemyslel, že chcete poškodit PC. Nejlepší zkušenost ale udělá každý sám, když si párkrát obědná i odjinud. Většina pražíren bude tvrdit, že zasílá ihned po vypražení, ale zatím kromě PC to nesplnil nikdo. A troufnu so tvrdit, že starou kávu poznám. Obzvláště pří přípravě espressa je to znát jasně, stejně jako se to pozná na vůni kávy po otevření sáčku. Ostatní alternativní metody se mi nezdají tak náročné na čerstvost (provozuji hlavně FP a vac pot)
Co se týká skladování, pokud je sklad dobře klimatizován, není se zelenou kávou problém ani po ročním skladování.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Změny chuti

Příspěvek od Trixy »

odjinud mě zatím moc ani nenapadlo objednat,jelikož sem byl vždy max. spokojen...jediné v čem mě PC trošku zaráží je balení v kterém je káva přepravována...kdyby byl ze sáčku odsát vzduch,bylo by to asi ku prospěchu věci,otázkou je jestli je to realizovatelné...každopádně PC is best
Odpovědět

Zpět na „ke kávě“