Káva z Tchibo

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od primacafe »

Ano Arabka bývá zpravidla kyselejší než Robusta. Ale nemusí, záleží na konkretním pražení.
Kyselost rozhodně není znakem staré, zvětralé kávy.
V podstatě podle kyselosti nemůžete v žádném případě soudit zda se jedná o Robustu nebo Arabiku.
Pokud je káva kyselá, tak jen ten kdo tomu nerozumí, označí takovou kávu za špatnou nebo špatně vypraženou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od RedAce »

Pozor, já nemluvím o aciditě, která v Arabice bude v určité míře téměř pokaždé. Mluvím tu o skutečné kyselosti/trpkosti, která v kávě nemá co dělat a značí buď špatnou surovinu nebo chybu v přípravě (častější). U Tchiba bych ale nevylučoval ani to, že je skutečně na vině surovina.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od primacafe »

Já mluvím o té samé.
Poslední slovo musíte mít pokaždé?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od RedAce »

Pokud mluvíte o kyselosti, která v kávě nemá co dělat a jedním dechem dodáte, že jen neznalec označí tuto kyselost za chybu kávy, tak tomu vážně nerozumím.
Poslední slovo mít nemusím, ale toto mé poslední slovo je. Na cestě za udržením tohoto fóra na přízemní úrovni jste opět dosáhl svého a včas utnul jakékoli debaty nad rámec faktu, že káva je prostě někdy kyselá a basta.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od primacafe »

Jsem nic neutnul, jen jsem zapomněl, že se zde poslední dobou objevilo pár odborníků všeho znalých a rozdávající na fóru rozumy na všech úrovních a všemi směry.
Nejenže o tom nic nevíte, ale ještě neumíte ani číst.
Napsal jsem tam toto " Ano Arabka bývá zpravidla kyselejší než Robusta. Ale nemusí, záleží na konkretním pražení." To znamená, že je to záměr a cíl pražiče.
Domníváte se, že toto fórum vaše příspěvky povznesou nad přízemní úroveň. Ne každý příspěvek za každou cenu je přínosem pro forum.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od dape »

jak píše primacafe, kyselost není znakem zvětralé kávy. Je to dáno zejmna odrůdou a způsobem pražení. Nicméně o kávě Tchibo lze jednoduše a bez nadsáízky říci (psal jsem to zd ena fóru několkrát), že je hnusná, stará a zvětralá, neboť se stačí podívat v jakých dózách a jak dlouho to skladují za přímého osvětlení, ...
Všichni tady řeší, že nejlepší kláva je 6 dní od upražení +-, pak dávají do vakuovaných dóz. Nevím, které kafe Tchibo je horší, to z jejich obchodu, co naváží množství a nebo to, co je komerčně balené.
Ještě je zapotřebí (co vím) dát pozor na to, že 100% arabica nemusí všude znamenat 100% arabica, ale dovoluje se tam několik procent robusty (myslím si, že až do 10%). Pak už záleží jen na solidnosti prodejce. Tedy není 100% všude jako 100%, na některá tvrzení se lze spolehnout (zejména těch soukromých pražičů, u komerrčních bych tomu zase až tak a-priori nevěřil.
Uživatelský avatar
Petr40
Příspěvky: 11
Registrován: pát 07. pro 2012 23:26:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od Petr40 »

V Italii pokud vim se do 5% obsahu Robusty se akceptuje oznaceni100% Arabica , pocitam proto ze to lze povazovat pouze za jakesi "vyladeni" chuti.
Souhlasim s tezi ze acidita, po nasemu kyselost :-) je jen jedna a Tchibo je taky jen jedno, totiz hnusne! Ale jak funguje marketing, uz dvakrat jsem to jejich kafe dostal darem od pribuznych, vedi jak si na kvalitni kave zakladam, vnimaji tu znacku jako "nobl"., kdyz maji tolik reklamy a pekne obchudky:-) Hodil jsem jim to na hlavu a uz dali pokoj:-)))) Joke......
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od Fox_25 »

Petr40
Ovšem trestem největším je tuto "šmakuládu" darujícímu připravit pokud to okolnosti dovolí. Poté se lidé chytají za nos a většinou se dokonce omluví.

Xxxxx
Ale paní z reklamačního ti odpověděla nejspíše správně. Když jsem hodně dávno bral kilovku balenou vakuově tak se chuťově rozhodně nedala označit za starou, nebo zvětralou kávu. Jen byla hrozně kyselá a trpká, trochu se to dalo zachránit přimícháním dobré robusty. Nakonec jsem ji myslím někomu dal, robusty na tohle byla škoda.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Petr40
Příspěvky: 11
Registrován: pát 07. pro 2012 23:26:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od Petr40 »

Tak to zkusim priste:-) se jim zkrouti nehty! , naposledy jsem dostal namlety Davidoff ze supermarketu, kdyz je to vakuove balene, maji na to spotrebu rok a pul nebo dva, byla uz tesne pred expiraci, takze vylozene "fresh". Daroval jsem ji kolegovi v praci aby si z toho varil turka. Me hlavne mrzi ze daji penize jak za kvalitni kavu a pritom je hodi do kanalu.
Mimochodem i ten turek chutna uplne jinak z cerstve namlety dobry kavy. Uz jsem ji doma par navstevam varil kdyz na tom trvali:)
Uživatelský avatar
charliequatro
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:48:44
bydliště: Praha 4, Spořilov
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z Tchibo

Příspěvek od charliequatro »

Nechtěl jsem rozvášňovat fajnšmekry, ale zrnková káva z Tchibo je kyselá, což mi oznámily moje soukromé chuťové pohárky. Proč a nač, je už otázka do diskuze, kterou nechci rozpoutávat. Prostě Tchibo=kyselá
p.s. Zkusil jsem jako experiment kávu z Lidlu, je vzhledná a proti Tchibo - mana nebeská!
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“