Uchovávání kávy v mrazáku

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
martyabc
Příspěvky: 23
Registrován: úte 10. bře 2009 18:12:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od martyabc »

no ale klidně si nechám poradit ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od hnup »

Ja som to kúpil v Metre (Makre) dosť dávno, v akcii, takže to vôbec nebolo drahé, ale cenu netuším. (http://www.dafi-vacuum.com/index.php?go ... 2&model=13)
Mimochodom, tá poľská firma vyrába aj filtračné kanvice Anna.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
martyabc
Příspěvky: 23
Registrován: úte 10. bře 2009 18:12:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od martyabc »

primacafe píše: Věřím tomu, že i u Vás to bude markantní skok na jinou úroveň v kvalitě a sortimentu káv. Zkuste potom tak za měsíc opět Vaši oblíbenou ze supermarketu a dejte vědět. Akdyž si tu ze supermarketu necháte trochu vychladnout (do vlažna), tak ji příště rozmluvíte i svému blízkému okolí.

já jsem vždycky kupovala Illy nebo Carte Noir, ale když už jsem si pořídila nový stroj, tak ten si snad zaslouží něco lepšího :)
Uživatelský avatar
martyabc
Příspěvky: 23
Registrován: úte 10. bře 2009 18:12:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od martyabc »

hnup píše:Ja som to kúpil v Metre (Makre) dosť dávno, v akcii, takže to vôbec nebolo drahé, ale cenu netuším. (http://www.dafi-vacuum.com/index.php?go ... 2&model=13)
Mimochodom, tá poľská firma vyrába aj filtračné kanvice Anna.
a co říkáte na ten můj odkaz?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od primacafe »

Já na něj říkám, že to je ono. A cena? Dosahuje tak desetinu ceny mlýnku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
martyabc
Příspěvky: 23
Registrován: úte 10. bře 2009 18:12:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od martyabc »

tak vakuová nádobka na ruční pohon už je doma a čeká na zásobu kávy :tany:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od primacafe »

Zítra jde k Vám. Snad v pondělí bude na místě.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
martyabc
Příspěvky: 23
Registrován: úte 10. bře 2009 18:12:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od martyabc »

Díky, káva už je doma. bohužel pěna se zatím nekoná. buď dělám něco špatně, nebo to bude rukama. jak se znám, tak je to ta druhá možnost. :(
Uživatelský avatar
r3000
Příspěvky: 19
Registrován: pát 13. čer 2008 17:52:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od r3000 »

Dospěl jsem k názoru, že čerstvě upražená jáva(zrno) v ledničce vydrží týden, potom rapidně zrácí. Jednou se mi toulala káva na poště týden a to pi připadala jaj 14 dní z ledničky. Mražák je podle mne také zabiják chutí. Jestli nekdo se mnou souhlasí, tak dejte vědět, ať si nemyslím, že jsem nějakej divnej.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od DeadMan »

No, nějaký čas jsem zkoušel kávu uchovávat v mrazáku a upustil jsem od toho. Možná, že se mi to jen zdálo, ale káva mi přišla chuťove plošší (ale jako nebyl to nějaký propastný rozdíl).
Fakt je, že zatím jsem nikde nenašel jednoznačnou odpověď na to, zda mrazák kávě vadí či ne. Možná si ještě někdy v budoucnu udělám pokus pro dva.
Ale třeba jsme divný oba dva :-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od David »

Hele, čerstvě vypražená káva vražená do mrazáku a vytažená po měsíci je porád ještě asi tak miliónkrát lepší, než cokoliv koupený v krámě, kde se to válí v horku měsíce.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od DeadMan »

No tak to jo. Ale naštěstí takovou kávu už jsem neměl měsíce, a navíc tu tady snad neřešíme, u takové kávy už je stejně jedno, jak ji kdo skladuje, to už je stejně dávno vyčpělej hnus (většinou).
Ale u čerstvý kávy už dlouho řeším dilema, jak ji skladovat a zatim jsem nedošel k žádnýmu jednoznačnýmu výsledku, každopádně se mi ale trochu příčí dávat ji do mrazáku...
Uživatelský avatar
arnost.dadak
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. dub 2009 13:33:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od arnost.dadak »

Tak už vím konečně,že kávě svědčí spíše pořádná zima než pokojová teplota.A dělá mi ale starost jestli při používání skleněné dozy ,kterou nechávám do večera v pokoji,protože vařím jedno za druhým,jestli tomu neškodí sluneční světlo?Nenechávám kávu rozhodně někde za oknem,ale sluníčko tam svítí přes den vydatně.Není to co dělám chyba? :roll:
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od DeadMan »

No, nevim, jak moc to kávě škodí, ale rozhodně jí to neprospívá. Měla by se skladovat ve tmě.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od Ostmes »

arnost.dadak píše:Tak už vím konečně,že kávě svědčí spíše pořádná zima než pokojová teplota.A dělá mi ale starost jestli při používání skleněné dozy ,kterou nechávám do večera v pokoji,protože vařím jedno za druhým,jestli tomu neškodí sluneční světlo?Nenechávám kávu rozhodně někde za oknem,ale sluníčko tam svítí přes den vydatně.Není to co dělám chyba? :roll:

Trošičku OT, ale jak jsi zjistil co kávě svědčí či nesvědčí? Taky, že děláš jednu kávu za druhou a končíš až večer a v podpisu máš na místo přístroje "jsem začatečník". Nevím přesně kam toto zařadit. Domácí uživatel, vařič kávy v kanceláři, kavárník..... :)

Já kávu melu těsně před přípravou, a zbytek nechávávám v mrazáku. Jednak si myslím (dojmologie), že čerstvost vydrží déle (objednávám 1x měsíčně), ale také se dózy tam lépe schovají....

Ostmes
Uživatelský avatar
arnost.dadak
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. dub 2009 13:33:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od arnost.dadak »

Kávu melu taky před vařením.Ale někdy to neodhadnu a zbytek davám do dozy.Jsem začátečník protože o kávě skoro nic nevím,krom toho co jsem zatím vyčetl od vás na tomto foru.Kávu jsem hodně vařil už dávno před tím,ale hlavně tu supermarketovou,třeba 7-8 hrnků denně.Já byl ale do budoucna chtěl pít spíš kávu jen zrnkovou,protože mi připadá chutnější.Tu ze supermarketu,ale vařím i tak dál,když třeba spěchám.Právě té mám ve skleněné doze větší množství.většinou kupuju 250g.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od David »

Strč to do lednice .. ale steně to nebude ono. Ta káva po vymletí vždycky trochu vyčpí. Ne nějak tragicky, ale zkušený odborník to pozná. Já to dělám tak, že zbytky sesypu, dám do ledničky a někdy z toho udělám v práci zalejvaný.

Mimochodem, zkuste někdy po ránu vyklepat mlejnek (naklonit a zabouchat). To co vypadne, to je minimálně na jedno kafe. A to nepočítám nadrcená zrnka v zásobníku mezi kameny. :!:

Takže ideálně večer domlejt zásobník, vyklepat mlejnek. Jinak je první ranní kafe v principu eklhaft.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od arny71 »

Osobně si nemyslím, že zrnková káva týden po upražení skladovaná v ledničce nějak "rapidně" ztrácí na kvalitě a chuti. Já ji tam mám běžně 14 dnů a žádné problémy nepozoruji.

Co se týče vyklepávání mlýnku, tak zrovna dneska jsem se tím bavil, ale rozhodně jsem z něj nevydoloval 1 porci kávy. Byla to tak 1 plná čajová lžička, a to jsem klepal důkladně (potřeboval jsem dorovnat kávu v misce). ;) Nicméně, můj mlýnek je malý, u větších to může být jiné.
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od xjurasek »

Já osobně si objednávám kávu z primacafe a asi jak jsem pochopil je lepší ji obnjednat po 100g jak pro mě , tak i pro pana Konečného k vůli poštovnému. Balíček vždy vysypu do zásobníku v kávovaru a zbylé balíčky šupnu do mražáku. Výhoda je tam i ta, že nemáte otevřený celý jeden balík ale vždy jen jeden balíček.
Uživatelský avatar
GSX 1400
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: stř 26. bře 2008 16:55:51
bydliště: Náchod
kávovar: Lelit PL41PLUS
mlýnek: ASCASO I-steel

Re: Uchovávání kávy

Příspěvek od GSX 1400 »

Takhle přesně skladuji kávu i já. 100 g. nechám v doze a zbytek do mrážáku.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“