Výber kávy - Arabica

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pakro
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13. čer 2013 12:06:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Výber kávy - Arabica

Příspěvek od Pakro »

Zdravím, už som si kedysi raz objednal kávu z primacafé a bola fakt na úrovni, ale bola to Robusta a pre tento krát by som si chcel zakúpiť kávu Arabica, vzhladom na moj biednu znalosť sa potrebujem s vami poradiť ktorú vybrať, kávu pijem cca 3 krát denne, melem si v ručnom mlynčeku značky Lodos a na prípravu používam filtrovanú vodu, to je asi pri výbere kávy vedlajšie ale chcem tým len zdôrazniť, že na kvalite kávy mi dosť záleží, takže vopred vďaka za rady.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Výber kávy - Arabica

Příspěvek od David »

Pokud máš rád sladší kávy, tak bych sáhnul po nějaké Brasil (santos, facenda lagoa), pokud kořenité tak něco z Afriky, třeba Ethiopia Mocca Sidamo, pokud více kofeinové, trochu drsnější, tak Mexico nebo Peru, pokud jemnější, tak Colombia Medelin; luxus za přijatelný peníz je pak Austrália Skybury. Pokud bys chtěl, aby ti to pěkně fungovalo s mlékem, tak podle mého je výborná CUBA TURQUINO LAVADO. Je třeba dodat, že každý má jiné chuťové preference, jinou vodu, mlýnek a kávovar, takže - při zachování základních kávových charakteristik - můžeš mít dost odlišné výsledky od třeba mých.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Výber kávy - Arabica

Příspěvek od primacafe »

Lépe bych to neseřadil.
Já spíš třídím kávy na můžu a nemusím. Pokud se jedná o běžnou konzumaci a není potřeba to pitvat. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Pakro
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13. čer 2013 12:06:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Výber kávy - Arabica

Příspěvek od Pakro »

Díky David, pokúsim sa si postupne časom odskúšať každú z nich, teraz už mám na niaku dobu pokoj s tým, akú kávu vybrať.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“