Kyselost kávy

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Kyselost kávy

Příspěvek od Fox_25 »

Ke mě se dostal ekvádor z pražírny dos mundos v praze, dost světle pražený, acidita byla vyšší a velmi příjemná. Ofiko popis: Sladké tóny mléčné čokolády s oříškovým nádechem a dlouhou dochutí. Nic z toho se nekoná, místo toho káva chutná po višních a borůvkách, prostě silné ovocné tóny s dozvukem citrusu. Majitelka kavárny kde jsem na tuto kávu narazil taky nechápe popis, nicméně zákazníkům velmi chutná. Když je upražena do hněda tak přetrvávají ovocné tóny s mírnější kyselostí. Je zajímavé že brazilské kávy světlejší pražení nesnesou a jejich kyselost je velmi nepříjemná a káva se stává poměrně dost trpkou.

Mě přijde že dost pražíren vezme obecný popis chuti kávy a jak chutná káva po pražení se nestarají.

A bohužel/bohudík, PC konkurenci skutečně nemá, paní Konečná praží opravdu výborně.

dslecinka
Ono podle mě stačí kávu upražit tak jak se má, případně ji označit jako vhodnou pro přípravu alternativ. Je celkem na prd koupit si za tisícovku kilo kávy a pak zjistit že z toho jde velmi blbě udělat espresso.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“