Jak působí káva na zdraví?

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
AnnaK
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. led 2019 16:15:54
bydliště: Praha
kávovar: Nespresso Krups Essenza Mini
mlýnek: Používám kapslový kávovar

Jak působí káva na zdraví?

Příspěvek od AnnaK »

Dobrý den, jdu sem s docela asi často řešenou otázkou obecně, ale říkám si, že zde vypadáte jako odborníci a mohli byste mi o tom trochu něco říct. Jde mi o to jak vlastně kafe působí na zdraví a tělo člověka. Vždy jsem měla za to, že kafe samozřejmě neni nejzdravější, ale nijak neškodí.. dneska jsem si četla tento článek a je tam popsáno hodně názorů o tom, že kafe je i není moc dobré.. tak mě to zavrtalo brouka do hlavy. Piju denně 2-3 kafe což snad ještě neni tolik, ale nejsem na nich závislá, takže připadné omezení bych zvládla. Piju jenom obyčejné kafe z kapslí od Nespressa, což by taky nemělo být nic silného ne? Díky za případné postřehy..
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Jak působí káva na zdraví?

Příspěvek od robertSVK »

No..., ja sa mojej ženy pri rannej káve zo žartu pýtam, ako sme na tom dnes, aby som vedel ako sa mám po káve cítiť. Aké sú nové trendy, či už káva zasa škodí, alebo ešte nie, a tak. Už to totiž nestíham sledovať, stále sa to mení.Tak ako okolo vajec, žuvačiek, vína...
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Jak působí káva na zdraví?

Příspěvek od dslecinka »

píše manžel: několikrát se mi stalo, že jsem se týdny, ba měsíce, cítil unavený - především po mastném jídle a nebo kávě. česká doktorka mi vždycky zkontrolovala krev, pronesla něco o vyšší hladině bilirubinu, a předepsala léky na "opravení" jater + dietu... stalo se mi to celkem 3x od nějakých 15 do 25 let. no, a nedávno jsem se cítil podobně, ale to už jsem byl přestěhován do Německa. moje nová doktorka na mě koukla (zkracuji to - událo se během 2 návštěv po sobě), udělala mi krevní testy, a pak rovnou i sonograf jater; kouká na monitor a říká, že mám játra krásný, rovnoměrný, struktura dobrá. a že prej jestli piju kafe. já že prej jo, když jsem barista (a hodně - klidně i 6-8 šálků denně při cca 60 kg váhy). tak mi řekla, že to je dobře a ať ho piju dál, že je to na játra dobrý.
inu mám vrozenou vadu (gilbertův syndrom) a holt mi játra produkují trochu méně enzymů a občas mi zůstává více bilirubinu v krvi, než by bylo "normální".

ale pořád si myslím, že má pravdu, když říká, že je kafe na játra dobrý.

jistě, když se to přežene, tak můžete mít trochu vyšší tlak a podobně... inu - libovolný lék se v přílišném množství stává pomalu jedem :)
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Jak působí káva na zdraví?

Příspěvek od danst »

Už by se to mohlo jednou pro vždy uzavřít,
káva je stimulans (droga) s mnohočetnými pozitivními účinky, u pravidelných pijáků s velmi rychlým nástupem tolerance na nežádoucí účinky a s vyjímkou nestandardně reagujících osob (ale to je u čehokoli) naprosto bezproblémová. Dávka se nejlépe řídí osobním komfortem, pijte, dokud je vám to příjemné. Pokud se to přežene, malá pauza to vyrovná.
Nezačínejte znovu s mýty o rakovině apod. Nic není jen černé nebo bílé. Malé množství akrylamidu je vyváženo velkým množstvím antioxidantů, proto je na tom káva dobře. Pečené potraviny jsou na tom hůř a přesto je jí miliardy lidí.
Tvrzení žádný alkohol, kávu a cigarety má, co se týče kávy , pravdivé jádro v tom, že pokud se špatný fyzický a psychický stav oragnismu pokouším nakopnout jen kávou, ne pohybem, lepší stravou a snížením stresu, pak je to špatně.
Pak by se tady mohlo taky znovu napsat, co káva a mléko ? A bude to zase o koze a voze.....
Kdo o tom nic nevíte, klidně si čtěte mraky článků na síti o tom, jak je káva zlá nebo hodná, stejně lepší odpověď nenajdete.

A buď ji chcete pít, tak pijte, nebo nechcete. V obojím případě vám žádné rohy na hlavě nenarostou. :hnup:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jak působí káva na zdraví?

Příspěvek od primacafe »

Domnívám se, že by se to tímto příspěvkem opravdu dalo uzavřít i tady.

Dál už jen pro čtení.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“