Káva z obchodu v čase núdze

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Lucifer »

Tak jestli muzi svoji trochou do mlyna - nejvetsi zklamani z Budejickeho TH KAFFEE - jejich Carrera Charme:

Obrázek

- nemuzu si pomoct, ale smrdi hned po otevreni - proste "kourem", spaleninou, brutalne uprazene "do cerna" (nevidel jsem tmaveji uprazene kafe), pit se to neda. Pres to ze je udajne cerstve prazene (dle potisku 3 dni pred koupi) tak krema vicemene nikde. 2 pokusy, ale fakt to nejde - zbytek namlet a darovan komusi "na turka".

Naopak prijemne prekvapeni - aneb kdyz Nejvyssi da i motyka vystreli - Albert Excellent Espresso, koupeno vicemene nahodou/ze zvedavosti kdysi v nejakem z Albert supermarketu. Nemam foto, stribrny 250g pytlik s "ventilem". Prijemne voni, chutna drahe polovine nejlip z veskerych "komercnich" kav. Prazeno v Holandsku.
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od historik »

zunicka píše:
Rujir, ja som dnes našla takúto stránku s kávou _http://www.kavovary-kava.sk//index.php?cPath=1_17 , kamenná predajňa je v Blave na Žilinskej ul. č. 1, možno by si si tam niečo vybral....
Títo predávajú kávu Semiramis z maďarskej pražiarne - väčšinou tak mesiac starú.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od zunicka »

qqbofi: podľa mňa je piteľná káva Popradská Columbia, tiež sa dá zohnať aj dva týždňe po pražení. V čase núdze ju kupujem. Nikoho neurazí,dá sa piť, nie je horká ani kyslá. Ale samozrejme že je to veľmi subjektívne a tiež je samozrejmé, že na primacafe nemá žiadna iná káva!
Uživatelský avatar
kaven
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10. srp 2010 14:28:35
bydliště: Námestovo
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od kaven »

Popradskú Colombiu som tiež vyskúšal, ale u mňa bola neskutočne kyslá. Samozrejme, vždy sa v regále poprehrabávam, aby som našiel čo najčerstvejšiu. Po určitom čase som ju vyskúšal znova - výsledok bol te istý (skratka bolo to, ako keby som si urobil kávu s citrónom). Je možné, že u mňa je problém s vysokou teplotou (do budúcna chcem vymeniť termostat 107 st. C za 100 st. poprípade nižší - podľa toho čo sa mi podarí zohnať).
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od hnup »

Mám tiež tú istú skúsenosť, neskutočne kyslá káva.
Ešte k tomu môjmu "odporúčaniu" popradskej štandardky - treba to brať v zmysle: Načo kupovať hnus za 20€/kg (a viac), keď môžem kúpiť taký istý hnus za 8-9€/kg.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od zunicka »

Fíha, tak to sa čudujem. Ja som dosť citlivá na kyslosť, všetky značky ako Lavazza, Segafredo, Illy a podobne boli veľmi kyslé. Ale táto popradská sa mi zdala v pohode,hm....
Uživatelský avatar
kaven
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10. srp 2010 14:28:35
bydliště: Námestovo
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od kaven »

Mne kyslosť v káve veľmi vadí a po odskúšaní mnohých typov káv z bežného obchodu musím dať za pravdu hňupovi - teraz, keď mi dojde tzv. lepšia káva, tak sa prehrabem v regáli s popradskou štandard (75g - ozaj sa dajú nájsť aj cca 2 týdne staré). Crema je perfektná. Chuť - nič moc, ale nie je to až taký hnus ako píše hňup. S trochou cukru a smotany je niekedy omnoho lepšia ako veľa iných značkových káv z hypermarketov a hlavne - ani náznak kyslosti. A je skoro zadarmo.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od rastino7 »

skusal uz niekto : New York Extra ? Alebo Riobu z Metra ? Da sa to pit, ked clovek zozenie cerstvu ?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Redmann »

Mal som Rioba Platinum. Príšerná kvalita zŕn, strašná chuť.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Marcela »

Já teď mám Riobu zlatou a v nouzi to jde , kyselou kávu také nemám ráda. Ta platinum mě také nechutnala . Ale každý má jinou chuť . Ale když espresso osladíš a dáš mléko - můžes si udělat meltu a vyjde to levněji ! Ale všichni se shodneme PRIMA CAFE je nejlepší ! Marcela :ucta:
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od mleitgeb »

Souhlasím s Luciferem, v Českých Budějovicích pražírna TH KAFFEE je opravdu šílenost. Nepitné, odzkoušeno opakovaně. Káva je spálená, hořká až trpká, pálí z ní žáha. Absolutně nedoporučuji! V prodejně je hodná paní prodávající nemající o kávě ani páru.
Druhá pražírna v ČB v Panské ulici, naproti cukrárně Sluníčko, je přesný opak. Káva je vždy čerstvá, sympatická, velmi příjemná majitelka praží denně v malých množstvích, které rychle prodá. Praží trochu světlejší kávu - City roast. Nemusí vyhovovat každému a ne na všechny použití. Postupně rozšiřuje nabídku. Stojí za vyzkoušení.
Zatím ale také musím konstatovat, Prima je nej.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od rastino7 »

tak som namiesto Rioby kupil v metre narychlo toto :

Kód: Vybrat vše

http://www.globalcoffeegroup.pl/supremo_colombiano.html
500g / cca 10 eur :

uvidime...


takze som ju otvoril a bolo v sacku toto :

Kód: Vybrat vše

http://img834.imageshack.us/img834/3157/p1060756n.jpg
podľa mňa, totálne nedopražené...chuť hrozná, musel som to vybrat zo stroja
Naposledy upravil(a) rastino7 dne sob 25. čer 2011 12:21:13, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Lucifer »

mleitgeb píše:pražírna v ČB v Panské ulici, naproti cukrárně Sluníčko, je přesný opak. Káva je vždy čerstvá, sympatická, velmi příjemná majitelka praží denně v malých množstvích, které rychle prodá. Praží trochu světlejší kávu - City roast. Nemusí vyhovovat každému a ne na všechny použití. Postupně rozšiřuje nabídku. Stojí za vyzkoušení.
Zatím ale také musím konstatovat, Prima je nej.
Souhlas, v te Panske je to OK - jen bych rekl ze holcina potrebuje jeste nejaky ten rok praxe. Doufam ze vydrzi, v ramci C.B. je to zatim nejlepsi kafe.
Uživatelský avatar
zambrotta.g
Příspěvky: 22
Registrován: pát 24. pro 2010 22:56:46
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od zambrotta.g »

Rioba Platinum je super káva. Co vám na ni nejede? Kyselost je minimální. Je lahodná a nemá žádné pachy.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Marcela »

No jak , už výše píšu každému chutná něco jiného , nic proti riobě nemám, chutnala mi dokud jsem neochutnala kávu z Primacafé . Všechny ostatní vypiju , ale nenadchnou.Jsou takové bez chuti a vůně, ale to dělá ta dlouhá doba skladování . Hrnečky od Rioby mám také. Marcela :ucta:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od primacafe »

To nedělá jen doba skladování, ale i použitá surovina a způsob pražení.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od ondrada »

Tak tak, specialni pomaly zpusob prazeni, ktery vynalezl Arnost Dadak, dava prece jedinecne aroma a chut kave Dadak, ktera je tim padem nejlepsi, ne? ;-)
Uživatelský avatar
thesilentman
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. srp 2010 16:18:02
bydliště: Brno
kávovar: BEZZERA UNICA PID (2011-2020 Gaggia Classic, 2006-2011 Lidl)
mlýnek: Macap M5

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od thesilentman »

Tiez som si presiel v casu nedostatku cerstvo prazenej kavy skusanim vsetkym moznych znaciek z obchodu a vacsinou to boli vyhodene peniaze. Jedine znacky, ktore dokazem vypit, su New York a Starbucks. Su rovnomerne prazene (Starbucks dost tmavo), maju pekne zrna a minimum bordelu. Od NY mi najviac chuti New York Extra XXXX, naopak Cristoforo Colombo a Cafe Crema su dost zvlastne, s vyraznou orieskovou chutou, tie velmi nemusim. Starbucks ma docela slusnu Guatemalu a Bali a aj ich Espresso zmes je pouzitelna a aj ked nie je nijak zvlast vyrazna, rozhodne nie je zla.
Uživatelský avatar
vonvierhoefen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. srp 2011 14:56:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od vonvierhoefen »

Já osobně piji kávu od TH KAFFEE v Českých Budějovicích providelně a musím konstatovat, že je vynikající. Na doporučení od známích jsem ji ochutnal a mohu doporučit všem ať ochutnají také. Určitě jedna z nejlepších jaké jsem kdy měl. V žádném případě z ní nebolí žaludek a ani nepálí žáha což se schoduji se všemi komu jsem ji doporučil a kdo ji kdy ochutnal. Nádherně voní a chutná úžasně. A ještě k osobě pani prodavačky v obchodě Káva čerstvě pražená na Mlýnské stoce. Její znalosti o kávě jsou absolutně dostačující, u kávy kterou prodává mi vždy ochotně poskytne veškeré informace od zemně původu, přez chuťovou charakterystiku, případně oblast z které ta káva pochází atd. Takže naprostá spokojenost. Jak říkám je na každém ať tam zajde se přesvědčit na vlastní kůži jestli kecam.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od ringo »

2 vonvierhoefen: Byl jsem se na vlastní kůži několikrát přesvědčit, a superlativy opravdu nejsou namístě.
Káva je skladována v regálu při pokojové teplotě v papírovo-celofánových sáčcích. Sáčky nenesou datum pražení, a ani obsluha nemá šajna, kdy přibližně byla káva pražena. Ze čtyř vzorků byly tři cítit žluklým olejem, tedy starší než je zdrávo, všechny byly silně pražené. Pouze jedna - Adventní směs - byla slušně pitelná a celkem čerstvá.
Paní ví o kávě a její přípravě naprostou tužku. Jediné, co se člověk dozví, je, že směs je ze čtyř druhů arabiky (což píší na obalu), a že opravdu krásně voní a skvěle chutná. Hezký, ale to mi pán s hrnkem Jihlavanky řekne taky.
A příprava kávy na automatu, sorry, to je špatný vtip, nehledě na to, že i z automatu se dá vytřískat mnohem lepší shot.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“