Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

jakou vodu, jaké filtry - jak a čím vodu upravit
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
priklep
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. zář 2010 13:36:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od priklep »

Pozdravujem,

máte niekto skúsenosti s Refill systémom Claris filtrov na vodu? Uvažujem o kúpe nejakého 1000ml balenia. Je možné navŕtať originálnu Jura Claris patrónu a naplniť to tým refill oblasom, alebo je treba si kúpiž celý set aj s novou opakovane naplniteľnou patrónou? Vplyv na kvalitu vody? Funguje to?

ďakujem za rady.
Uživatelský avatar
priklep
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. zář 2010 13:36:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od priklep »

Mám na mysli súpravy pre REPAS Claris filtrov (granule + patróna s možnosťou opakovaných naplnení).
Uživatelský avatar
wek
Příspěvky: 6
Registrován: stř 22. dub 2009 21:15:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od wek »

Používám naplňovací systém. V balení byla originál patrona Jura s otvorem 10mm uzavřeným silikonovou zátkou, 1000 ml lahvička s filtračním materiálem a malá nálevka.
Osvědčilo se mi starou filtrační patronu nevyhazovat, ale navrtat otvor 10mm podle vzoru.
Při výměně pak jednoduše nasypu filtrační materiál do prázdné suché patrony a uzavřu zátkou. Patronu právě vytaženou z kávovaru a ještě mokrou je nutné nechat vyschnout a pak vysypat použitý filtrační materiál. Obvykle je nutné ji pak ještě vymýt.
Filtrační materiál tvoří písek a aktivní uhlí a je prakticky shodný s originálem.
Uživatelský avatar
astra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. led 2010 15:02:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od astra »

Kde se nechá koupit naplňovací system?Nějak se mi nedaří ho nájít přes "google" Díky
Uživatelský avatar
priklep
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. zář 2010 13:36:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od priklep »

ďakujem za reakciu, už som nedúfal, že sa niekto ozve.

Ako dlho refill systém používaš? Kde si objednával? Ebay? Ja som pozeral na ebaji, je tam niekoľko predajcov, všetko vyzerá zhruba rovnako. Ja mám Ena5 cca 1 mesiac a zvažoval som či počas trvania záruky budem investovať do originál. patrón (drahé celkom dosť). Skúšal si aj čistiace tablety od iného výrobcu?

Dík za odpoveď.

Inak do googlu daj: Fill-It Nachfüllsystem JURA Claris blue.
Uživatelský avatar
wek
Příspěvky: 6
Registrován: stř 22. dub 2009 21:15:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Claris filter- naplňovací systém (Jura ENA)

Příspěvek od wek »

nakupoval jsem v něm. ebay a to patronu společně s čistícími a odvápňovacími tabletami. Poštovné z BRD do ČR bylo asi 4€. Pokud se v e-shop ukazuje poštovné jako příliš vysoké, tak po dotazu je vždy správce eshopu aktualizuje na současnou úroveň německé pošty.

Ověření funkčnosti je jednoduché - po vyčištění otevřít kávovar a podívat se jak to dopadlo. Vodu po přelití filtrem ochutnat :-)

Funguje to stejně, jako originál.
Odpovědět

Zpět na „k vodě“