Úprava vody a pH

jakou vodu, jaké filtry - jak a čím vodu upravit
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
dslecinka
více pokročilý
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Úprava vody a pH

Příspěvekod dslecinka » Ne 24. Bře 2019 12:52:10

Tohle jsem fakt nikdy neřešil. Plus se nedomnívám, že by zrovna plochý teplotní profil byl svatým grálem...

KvdW Speedster se flushovat nemusí. Společně se Spiritem a SlimJimem asi teplotně nejstabilnější kávovar na trhu. O tom proč, píše Kees na svých stránkách, jsou tam i obrázky.

Pákové dippery by splňily požadavek na nízkou spotřebu vody, ale tam je zas trochu problém nasekat za sebou na jedné grupě víc kafí bez delšího čekání...

j.bill
silně pokročilý
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Příspěvekod j.bill » Ne 24. Bře 2019 15:51:00

danst napsal:U HX, i když je vyladěný, je potřeba vždycky nějaký větší proplach na začátku( 150-300ml?). U mně je to 20-50ml, jak zrovna sepnu spínač. A pak samozřejmě jako u všech, na spláchnutí zbytků kávy z hlavy.
....

Momentálně na nevyladěné Bricolettě mám 50-150ml podle toho, jak brzo od zapnutí kávovaru začnu.Když je teplota uvnitř hlavy ještě nižší, je to méně a naopak. Objem výměníku Bricoletty je 100ml. Opláchnutí sítka hlavy cca 20ml. Tou horkou vodou pak opláchnu páku popřípadě konvičku.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!

dslecinka
více pokročilý
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Příspěvekod dslecinka » Ne 24. Bře 2019 17:58:53

ještě chci dodat že u toho Grimacu La Uno jsem neodpoštěl před extrakcí vůbec a bylo docela jedno, jak dlouho kávovar stojí. vždycky se to nakonec ustálilo kolem 93-94 °C a případný menší hrb (k 96 °C) na začátku si myslím, že není na škodu (nahrne trochu víc energie do jinak poněkud chladné namleté kávy, která to v klidu absorbuje).

mab
kávovar: Profitec pro300, aeropress, moka konvička, filtr
mlýnek: Rancilio Rocky, Nuova Simonelli MDX, ceramill

Příspěvekod mab » Po 25. Bře 2019 9:52:39

A co takhle Profitec 300 co mám já? Je to DB odpouštění neřeším a po nahřátí můžu dělat espresso jedno za druhým.
Díky vysokému příkonu stíhá vyrábět i páru na šlehání více konviček po sobě. Beru domácí provoz, kdy málokdy dělám víc než 4 kapučína najednou.
Kupuju balenou vodu, ať nemusím řešit úpravu kohoutkové a spotřeba je v pohodě.

Danste, pokud se vyskytneš tady v okolí, klidně přijeď vyzkoušet.

danst
silně pokročilý
kávovar: BZ09- upgraded, Technivorm Moccamaster, Aeropress
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 stepless, Mazzer Mestre, Handground

Příspěvekod danst » Po 25. Bře 2019 10:56:39

Díky za odpovědi, budu ignorovat menší hrb na začátku v případě většího počtu kafí, pořád mi vychází, že z hlediska rychlosti nahřátí a stability nemám důvod měnit. Naopak, pokud se z různých důvodů nedostanu k přípravě a kávovar 1/2 hodiny stojí, nic se neděje, nepřehřívá se.
Ale ten Grimac mně velmi mrzí, měl jsem to vzít, mohl jsem si jedno dát do práce a jedno nechat doma. Za blbost se ale platí. Ty parametry vypadaly dobře.

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Vrátit se na “k vodě”