LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

problémy (všeho druhu) s mlýnkem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
xyendax
Příspěvky: 30
Registrován: úte 19. dub 2011 0:24:16
bydliště: Praha 9
kávovar: La Cimbali Bistro (r.v. 1992)
mlýnek: Quamar Q50 S

LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od xyendax »

Zdravím,

málem jsem se zbavil mlýnku na 380V, naštěstí mi pedro13 napsal, že přepojit na 220V zřejmě jde (ještě jednou dík) - stačí prý kondenzátor správných parametrů (zřejmě 12.5uF/450V) a jednu fázi hodit přes něj. Dnes jsem ho tedy rozmontoval a vypadá to takto:

Obrázek

Obrázek


Chci se zeptat, zda v té krabičce je onen kondenzátor o a zda to zvládnu sám nebo zda mám zajet k elektrikářovi (tip na nějakého kompetentního uvítám - Praha a okolí).

Díky za radu či tip a fajn den...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od primacafe »

Nevím v jaké krabičce. Jestli myslíte to plexisklový na spodním obrázku. Tak to kondenzátor není. Je to relé. A v žádném případě se do toho nepouštějte protože to nezvládnete. (jak vidno). Měl by to dělat někdo kdo ví co dělá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 25. srp 2011 11:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od J.J. »

xyendax píše:........zda v té krabičce je onen kondenzátor ......
Vzhledem k otázce silně doporučuji obrátit se na odborníka. Chyba může mít tragické následky. Schéma zapojení mlýnku je na konci tohoto manuálu.

Kód: Vybrat vše

http://www.lapavoni.it/PDF/MAN_MacinaComm.pdf

Měl by to snad zvládnout každý slušný elektrikář, snad by bylo nejlépe obrátit se na nějakého servisáka gastro vybavení.
Uživatelský avatar
xyendax
Příspěvky: 30
Registrován: úte 19. dub 2011 0:24:16
bydliště: Praha 9
kávovar: La Cimbali Bistro (r.v. 1992)
mlýnek: Quamar Q50 S

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od xyendax »

...to je právě to - na servis kávovarů či elektrikáře jsem se obrátil a neuspěl - evidentně jsem neměl štěstí.
Do elektriky sahat nebudu, pokud to není jen o přehození drátů jako jsem to udělal u svého sporáku 220/380V ;)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od pedro13 »

No ono je to víceméně přehození drátů,ale těžko někdo takhle laikovi poradí na dálku.
Ještě takový detail,ten kondenzátor v té vaši 3-fázové verzi není.Ten tam bude potřeba dodat.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od Fox_25 »

Tak jsem taky šťastným majitelem tohoto mlýnku. Nevím o kolik mele lépe/hůře než gaggia MDF, ale gaggia už je ve skříni. Je to prostě kus poctivé práce. Stačilo vyčistit a promazat doser teď funguje výborně. Zakoupen samozřejmě jako nefunkční.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
xyendax
Příspěvky: 30
Registrován: úte 19. dub 2011 0:24:16
bydliště: Praha 9
kávovar: La Cimbali Bistro (r.v. 1992)
mlýnek: Quamar Q50 S

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od xyendax »

Vzpomněl jsem si na známého, který má vlastně firmu na kondenzátory apod.... Příští týden bude mlýnek hotov, dají tam kondenzátor a vymění relé, co spíná pomocné kontakty.
Investice do 400,- za materiál + lahev za práci :-)))

Už se těším až ho budu mít na lince - v garáži, kde jsem ho měl kvůli třífázové zásuvce, jsem nemohl tolik laborovat s nastavením a vždy sem si mlel cca 10 deka do zásoby,
ted to bude "jiné kafe" :-)))
Uživatelský avatar
xyendax
Příspěvky: 30
Registrován: úte 19. dub 2011 0:24:16
bydliště: Praha 9
kávovar: La Cimbali Bistro (r.v. 1992)
mlýnek: Quamar Q50 S

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od xyendax »

2 Foxi25:

budu rád za Vaše reference a porovnání s MDF mlýnekm, což je takový zdejší etalon ideálního mlýnku pro domácí použití :-)
...stále nad ním přemýšlím, hlavně kvůli úspoře míste na lince a designu (libí se mi ten podstavec pod kávovar a mlýnek Gaggia).
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od Fox_25 »

Nevím jak moc to bude mít ode mne vypovídající hodnotu ale budiž.

Řekl bych že srovnávat ani moc nepůjdou vzhledem k určení. Hlavně obsluha M1 je pro mě mnohem snadnější než MDF. Kvalita mletí je stejná, ale u M1 člověk hned zjistí jak namlel protože výpusť není zakrytá. M1 také mnohem méně hrudkuje, prakticky vůbec. Stejně tak nehrozí že by zůstaly zbytky v zásobníku, dá se "vytočit" do posledního zbytku, v MDF toho dost zůstane. Další věc je spotřeba, zatímco M1 mele rychle(nepálí kávu) tak žere 500W(má výkon půl koně), MDF se spokojí se 100W a pomalejším mletím. Carimali má také mnohem snadnější údržbu, jeho rozborka sborka i s čištěním zabere cca půl hodiny.
Místa samozřejmě sebere hodně, ovšem já jsem tím smířen.


Střeva M1

Kód: Vybrat vše

http://www.cafeparts.com/productDetail2.asp?CatID=3427&ItemID=50558
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od vilose »

Mohol by si uverejniť obrázok mlecích kameňov? Zaujímalo by ma, ako sú brúsené.
Priemer by mal byť 64mm, t.j. ako Mazzer Super Jolly.
S tým vymletím do posledného zbytku je to pravda. Tiež som odstránil zakrytovanie tuho tunelíka, aby som z neho mohol vyškrabať zostatok. Keď je ten tunelík prázdny, tak vyhadzovače po obvode spodného kameňa rozvíria vzduch tak, že vyfúkajú kávu do posledného zbytku. Teda v prípade, že zàsobník je bez ďalšej zrnkovej kávy.
Platí že koľko sa vhodí, toľko sa zomelie s presnosťou na desatiny gramu.
V prípade takéhoto spôsobu používania je to aj istá výhoda oproti doserless mlynčekom.
Kávu je možné odchytiť pred dopadom do dosera do vhodnej plochej plastovej nádobky.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: LA PAVONI ZIP / CARIMALI M1

Příspěvek od Fox_25 »

Nechtěl jsem ho čistit tak brzo ale zkusím to i s fotoreportem.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „k mlýnku“