Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

problémy (všeho druhu) s mlýnkem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od Altex »

Zdravím,

mám na tento rok naplánované nekupovat novou grafickou kartu, ale chci si pořídit raději mlýnek na kávu. Ranní a večerní telocvik s Porlexem není uplně na škodu, ale vidím tam rezervy s nedostatečnou možností nastavení hrubosti mletí.

Studoval jsem si recenze zde i na dalších webech u několika nejběžnějších mlýnků na trhu a defakto u všech si lidé stěžovali nebo konstatovali, že v mlýnku zůstává docela dost zbytkové kávy (třeba i 1g kafe se dá vyškrábnout špejlí nebo kartáčkem). Tomu bych se chtěl vyhnout, jak z pohledu údržby, tak toho, že z dlouhodobého hlediska je to vyhozený peníz.

Kávovary v hledáčku
- IBERITAL CHALLENGE
- Rancilio Rocky
- Gaggia MDF
- Piccino
- Graef CM 800
Na co jsem se ještě nedíval, tak jsou mlýnky Ascaso, ale taky vypadají zajímavě.

Defakto čeho chci dosáhnout je to, že když budu mít naváženu dávku kávy a šoupnu ji do mlýnku, aby propadla celá řekněme s odchylkou na desetinu gramu. Nechci mít totiž kávu v zásobníku a postupně mlýt, ale spíš udržovat v utěsněném kontejneru bokem a odsypávat.

Poradí někdo?


edit: rozpočtem jsem do 8000CZK
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od wladas »

Ako prve si precitaj temu Mlýnek s minimálním zbytkem kávy po mletí
Ziadas od mlynceka nieco na co nieje projektovany.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od j.bill »

Altex píše:
Kávovary v hledáčku
- IBERITAL CHALLENGE
- Rancilio Rocky
- Gaggia MDF
- Piccino
- Graef CM 800
Na co jsem se ještě nedíval, tak jsou mlýnky Ascaso, ale taky vypadají zajímavě.
Takové kávovary ani neznám. A jak prosím Tě vypadá to "Piccino" :? :lol:
_ _ _
Každý elektrický mlýnek zanechává nějakou kávu uvnitř. Dá se tomu hodně pomoci třeba úpravou vymetacích ramének. Osobně mám zkušenost s KitchenAid a La San Marco a z obou vypadne přibližně tolik mleté kávy, co tam nasypeš (+-0,2g). Když je ale rozdělám, z KA vyhrabu tak 3g a z SM asi 6g. U SM by to šlo určitě vylepšit a to na hodnotu blížící se nule. Mám ale na práci důležitější věci a tohle neřeším.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od Altex »

Jo, tak ten thread jsem kompletně přehlídl a to jsem tam hodinu četl příspěvky v té sekci.

@j.bill - díval jsem se zde - http://kavovary.cz/ - takový přehled předraženého low endu :)


Mno, $3000 na mlýnek nemám. Žačínám zvažovat postavit si mlýnek vlastní, z toho co čtu, tak asi ruční, ale s vytřepávacím mechanismem a jemnější možností nastavení než má Porlex :) Asi koupím nějaký nefunkční elektrický a trochu ho přebuduju.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od j.bill »

Aha Fracino, na toho jsem zapomněl.
Zkusil bych na hraní třeba nějaký pokažený kvalitnější automat. Z toho vykuchat mlýnek s motorkem a můžeš začít s pokusy takřka zdarma...
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Elektrický mlýnek a zůstatky kávy po mletí

Příspěvek od primacafe »

potřebné na foru už je
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „k mlýnku“