Krups XP4000

Domácí pákové kávovary Krups
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
montysek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. úno 2015 17:14:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP4000

Příspěvek od montysek »

Dobrý den,

našla jsem tuto diskusi, vím, že je stará, ale zkusit to musím..... Vlastníme Krups XP4050 - vím, že to není žádný zázrak, ale bohužel z mateřské si dlouno nic lepšího nepořídím.... ale je to lepší než nic nebo mletá Jihlavanka :blee:

Cca týden po odvápnění (durgol - espresso) začala kapat voda mezi plasem a spařovací jednotkou (viz foto)...

Tajně doufám, že to bude jen blbina - snadno opravitelná (těsnění??) .. ale dokud mašina dělá kafe, tak se mi do servisu nechce dávat a ani rozebírat se nám ho zatím nechce.

Tak se tedy ptám jestli se tu s tím někdo nesetkal a neobjasnil příčinu, či neporadil s demntáží toho čumáku.
A jestli to má vůbec smysl spravovat...

díky moc za rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Krups XP4000

Příspěvek od gekonko »

Mam rovnaký typ a už mi tiež tečie popri hlave tak ako Vám.
Ešte keď to nerobil som si ho zo zvedavosti otvoril, no už aj ten kryt bola fuška dať dolu a keď som videl to vnútro tak som zhrozil. Všetko je to tam strašne natesno a je to tam samý plast.
KrupsXP4050 zozadu.jpg
KrupsXP4050 zhora.jpg
KrupsXP4050 hlava.jpg
KrupsXP4050 prepinac.jpg
Skúsim sa na to pozrieť ešte raz a urobiť kávu, keď bude otvorený možno to nakoniec nebude náročná oprava.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
montysek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. úno 2015 17:14:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP4000

Příspěvek od montysek »

gekonko
Díky moc za fotky... tomu kdo tohle vymyslel, bych asi urazila ruce, kdybych ho našla...

Bojím se toho, když hlava rosí, tak aby nedošlo ke zkratu, máme prcka 2,5 roku pryč a kávovar miluje, sám ho zapne, připraví mlíko a přepíná na přípravu pěny a kávy... tak aby ho to náhodou nekoplo... ale vypadá to, že kabely budou snad všechny nad tou hlavou. Jak já uplně nemiluju hlučnost a vibrace Krupsu, tak dítě je z toho nadšené....



jen tak pro ostatní:
Hodně se tu mluví o kvalitě kávy... je to podle mě dost subjektivní hodnocení...
Nám káva chutná, i z dost často haněného Krupse, i když tedy chvíli travalo než jsme si osvojili "rituál" přípravy kávy.
I tchyně mi kafe z naší mašinky pochválila a záviděla krásnou mléčnou pěnu, co dělá (mají automat Saeco).

Naši dostali Nespresso a tedy musím říct, že mi tedy asi chutnají kávové patoky, protože mi z nespressa káva nechutná, má takový hořký dojezd, ať se udělá ristretto a nebo voluto či roma...
Uživatelský avatar
lukasun
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24. kvě 2015 13:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP4000

Příspěvek od lukasun »

Dobrý den,
mám tento přístroj již několik let. Káva mi chutná, jen poslední dobou se mi pod přední pravou částní dělá loužička. Četl jsem, že je to těsněním, jen se chci ujistit jestli to je těsnění v zásobníku na vodu (u pružinky).
Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP4000

Příspěvek od morseee1 »

lukasun píše:Dobrý den,
mám tento přístroj již několik let. Káva mi chutná, jen poslední dobou se mi pod přední pravou částní dělá loužička. Četl jsem, že je to těsněním, jen se chci ujistit jestli to je těsnění v zásobníku na vodu (u pružinky).
Dík za odpověď.
ehm .. no .. skúsim naleštiť vešteckú gulu ..


co tak aspon skontrolovat opticky to tesnenie + okolie ci je zatecene vodou? dost by to pomohlo ..
Uživatelský avatar
lukasun
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24. kvě 2015 13:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP4000

Příspěvek od lukasun »

teaneni vypada ok, pod nadobkou je voda. Zkousel jsem tesneni od pruzinky vytahnout, ale je tam spatny pristup.
Odpovědět

Zpět na „KRUPS“