Kávovar AEG PE 8038M

Domácí pákové kávovary AEG
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od David »

Tak postupně nastavovat hrubší, dokud to nezačne téct.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od primacafe »

Zufi píše:...asi mu dávám co proto.
Jestli se voda přes kávu neprotlačí, namá smysl nechávat čerpadlo běžet. Ale jinak mu tento stav chodu neublíží.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zufi
Příspěvky: 7
Registrován: ned 11. led 2009 22:15:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od Zufi »

Myslíte, že když budu přecházet z jemnější na hrubší, tak to poteče, když jsme diskutovali to, že na na maximu hrubosti vytekly jen 2 kapky?
Zítra to vyzkouším.
Myslíte, že pomůže, když odmontuju a vyčistím horní sítko, na kterou se nasazuje páka? Nechci odmontovávat ale nic, co by mi pak neumožnilo záruční servis.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od primacafe »

Nastavování mletí tím způsoben jak se chystáte nemá význam. Pokud je vám jasné, kdy nastavíte mletí s maximální hrubostí a neteče nic, můžou to být snad jen dvě věci. Buď mlýnek neumožňuje nastavení potřebné hrubosti, nebo tlak vody je nedostačující.
Takže asi servis.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od pedro13 »

Před návštěvou servisu bych asi ještě vyzkoušel použít mleté kafe,co to bude dělat.Nebo zkusit jiný mlýnek,třeba i nějakou starou ETU.Pro ověření jestli je to skutečně blbě nastaveným mlýnkem.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od primacafe »

S tou starou Etou bych byl velmi opatrný. ETA kromě toho, že nějak mele, tak to kafe taky šudlá. Neznám žádnou Etu která by byla použitelná pro mletí na espresso.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od Ostmes »

pedro13 píše:Před návštěvou servisu bych asi ještě vyzkoušel použít mleté kafe,co to bude dělat.Nebo zkusit jiný mlýnek,třeba i nějakou starou ETU.Pro ověření jestli je to skutečně blbě nastaveným mlýnkem.
Vetsin metych kav je hrubsi nez je potreba na presso. Pokud tedy kavovar nepotlaci ani kupovanou mletou kavu, tak je problem nekde v masine.

Ostmes
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od pedro13 »

primacafe píše:S tou starou Etou bych byl velmi opatrný. ETA kromě toho, že nějak mele, tak to kafe taky šudlá. Neznám žádnou Etu která by byla použitelná pro mletí na presso.
Měl jsem na mysli aby prostě vyzkoušeli jinak namletou kávu,jestli bude nějaká změna.Neříkám že ETA je vhodná pro mletí na presso,to vím z vlastních zkušeností že není a nikomu bych ji nedoporučoval jako mlýnek k presovači.Ale když někdo nemá jinou možnost na čem by namlel kafe v různých stupních hrubosti,pro otestování jestli to vůbec poteče,tak pro toto může posloužit i ETA.Aspoň mě to šlo,i když do ideálu to mělo daleko.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od David »

Zufi píše:Myslíte, že když budu přecházet z jemnější na hrubší, tak to poteče, když jsme diskutovali to, že na na maximu hrubosti vytekly jen 2 kapky?
Zítra to vyzkouším.
Myslíte, že pomůže, když odmontuju a vyčistím horní sítko, na kterou se nasazuje páka? Nechci odmontovávat ale nic, co by mi pak neumožnilo záruční servis.
A fakt je to nejhrubší? Jaký numero je na mlýnku? Co to dělá, když se namele na prostředek stupnice? Skama jste? Pokud z práglu, tak bych se mohl příčtí týden podívat.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Zufi
Příspěvky: 7
Registrován: ned 11. led 2009 22:15:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od Zufi »

Tak jsme vyzkoušeli koupenou mletou kávu a taky nic. Kafe neteče.

Ten mlýnek je na maximu hrubosti, protože otočný knoflík už více doleva nelze otočit. Číslování tam uvedeno není pouze piktogramy velkých a malých zrn.

Dneska jsme volali servisákovi. Přijede ve čtvrtek. Pokud si nebude vědět rady, využijeme vaši nabídku. Jsme totiž z Prahy.

Díky všem za poradu.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od David »

Já leda tak okouknout, jestli z toho těče espresso nebo něco jiného a jaké to má teploty - do techniky se moc nehrabu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
romanbohacek10
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:01:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od romanbohacek10 »

prosím o radu, po kávovaru zn. Krups jsem zakoupil zánovní AEG PE 8038m. Již jsem u tohoto vestavěného kávovaru vyzkoušel všechny možné způsoby přípravy espressa, ale dosud se mi nepodařilo udělat dobrou kávu s pěknou pěnou. Zřejmě stejný problém, který tu řešil uživatel Zufi. Vyzkoušel jsem různé stupně mletí - káva buď proteče a je to překapávaná silná káva bez pěny nebo prostě neprokape. Upozorňuji, že tolik káv a pokusů kolik jsem provedl asi neprovedli ani ve firmě AEG a o kvalitě užitých káv nemůže být ani řeč - mnoho kávy v cennách kolem 600 Kč za kg proteklo do umyvadla. K tomuto mohu jen říci, že kávovar Krups (15 bar)- pákový mi vždy připravil výbornou kávu s 2 cm pěny i z obyčejné Jihlavanky a přístroj v hodnotě přes 20.000,-Kč nedokáže připravit kávu na které bych si pochutnal. Již jsem provedl celkové vyčištění přístroje, ale nic nepomohlo. Kávovar AEG (18 bar)pouze umí připravit velmi dobrou mléčnou pěnu, kterou naopak kávovar KRUPS nikdy nevyšlehal a v mléce byla pachuť po plastu či gumové hadičce. Dále jsem u kávovaru AEG porovnal sitko v páce na kávu s kávovarem Krups. U zn. Krups pouze 1 dírka u zn.AEG nespočet. Proto jsem provedl i pokus a z alobalu vystříhnul kolečko a udělal pouze 1 díru asi 0,5 cm a vložil do spodní části sítka a následně připravil kávu. 100% zlepšení stavu-již pěkná pěna, ale kávovar i tak připravuje velmi nevypočítatelně několik dobrých káv a jindy voda neproteče a to za zcela stejných podmínek(zdá se mi, že hrozně záleží na přitlačení kávy v sítku). Když zkusím nechat protéci vodu bez kávy voda vytéká přerušovaně a jakoby prská a to i když připravuji pouze horkou vodu(jako by se někde přisával vzduch)a tak předpokládám závadu v čerpadle, které však běží nebo.Prosím o sdělení vašich zkušeností případně odpověd od uživatele ZUFI jak vyřešil svůj problém. Děkuji za jákýkoliv typ či zkušenost s opravou u přístroje AEG. Po této zkušenosti bych se osobně IHNED vrátil ke zn. KRUPS, kdybych neměl v kuchyňské lince díru po tomto vestavěném kávovaru.Děkuji za info.
Uživatelský avatar
cimrosek
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26. pro 2008 17:36:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od cimrosek »

Zdravím,
zde přítomné a a rád bych požádal technicky zdatné v kávovarech o radu s tímto kávovarem.Skoda že předchozí žádající o pomoc nenapsali jak dopadli rád bych se o svém stroji poučil.
Pošlu také adminovi na email návod k použití aby ho mohl zařadit do databáze.
Vlastním tento stroj dva roky,koupen z ebaY na popud fotek z prvního příspěvku,celkem spokojenost a neřešil problémy jako předchozí uživatelé, je to o čerstvé kávě,hrubosti mletí a naplnění v páce.
Dělám 1až2 kavy denně a jednou za pul roku odvápnuji ,používám totiž britex konvici.
Ted jsem ale měl montážní zápal a při čištění odmontoval sítko sprchy a byl tam takový mazung a dírky v sítku mi připadají ucpané,tak po letech hurá na forum a zjistil jsem že se používá takz. backflashing (pisu z hlavy) detergentem do slepé misky ale musím mít třícestný ventil,moc jsem toho o něm nenašel tak jsem dám nějaké foto a jestli by mi někdo poradil jestli ho tam mám,a mohu provádět čištění slepou miskou.
Tedy jsem rozebral a zjistil že přívod do vibračního čerpadla a do bojleru havy číslo 1,2 je mi jasný,tedy mimo ventilu pod č.1 ten asi bude el. uzavírat hlavní přívod ze zásobníku vody.
Dál bych ještě snad pochopil že asi na konci propojení mezi hořejškem bojleru na trubičce číslo3 a mezi hadičkou číslo8 je ten el. třícestný ventil,
číslo 4 vývod z bojleru boční
číslo5 je výdej vody a páry,
číslo 6 muže tam být nějaký ventil tlaku?
číslo 7 je vývod zpět do zásobníku s vodou,
a číslo8 je přepad do odkapavací misky.
Není mi jasné jak a kudy,co ji kde zadržuje a kdy pouští vodu,a jak prochází při jednotlivých stavech, výdej horké vody, výdej páry a v jakých stavech se voda tlačí zpátky do nádržky přes číslo7 a kdy do odpadní misky přes číslo8.
Je totiž v hadičce číslo8 u odpadní misky vidět nějaký orezlý bordel, zkoušel jsem zespodu proštourat ale drátek tam nedostanu.Myslíte že je to nějaký ventilek ktery se otvírá tlakem,nebo je to jen total zabetonované?
Pak jsem se všiml že hadička je plná vody,a já netuším kdy ji tam kávovar tlačí,protože mám pocit že jí v té odkapávací misce moc nevídám.
Tak bych rád věděl že vše pracuje jak má,koupil jsem z druhé ruky a třeba ani o něčem nevím.
Ještě jsem si vzpoměl ale to jsem považoval za normální, když vyndám páku do pár vteřin po extrakci tak mám v páce nad pukem trošku vody,když počkám minutu,dvě,tři z páky jestě něco vykape a pak vyndám páku a puk je seshora suchý.
Každopádně hadičku vypojím a nějak propláchnu.
Už jsem objednal i budík tlaku na páku abych věděl kolik kávovar tlačí.
Uf, už to smolím přes hodinu,snad jsem na nic nezapoměl
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od JMK »

Má někdo tento kávovar v provozu a je spokojen? Jakou dělá tento kávovar kávu? Díky.
Uživatelský avatar
venab
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. pro 2017 16:15:50
bydliště: zlin
kávovar: tchibo,saeco, delongi,aeg
mlýnek: delongi25

Re: Kávovar AEG PE 8038M

Příspěvek od venab »

nemáte někdo servis manuál?
Odpovědět

Zpět na „AEG“