AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Domácí pákové kávovary AEG
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Příspěvek od generator »

Pro zacatek okopiruji postrehy, ktere jsem napsal na srovnavacim portalu HEUREKA:

Již druhá reklamace se stejnou závadou ...
Soudruzi v číně asi někde udělali chybu a přístroj hned po koupi nešel zapnout. Takže putoval zpět. Po cca 14ti dnech používání se ta samá porucha objevila znovu. Takže jsme opět bez kávy a čekáme na vrácení z druhé reklamace. Trochu to zamrzí, když vstanete, chcete si vychutnat ranní šálek pressa, zapnete přístroj a nic ...

Pokud je přístroj funkční, tak k němu nemám zásadnější výhrady. Připravené esspresso je vynikající, stejně tak i mléčná pěna. Jako u všech pákových přístrojů, velice záleží na mletí kávy. Než jsme přišel na to, že můj mlýnek mele na stupeň 1 nejjemněji, tak jsem několik dávek kávy zkazil. Mslel jsem, že stupeň 6 je nejjemnější a strašně se divil, proč je esspresso slabé a bez pěny.
Pokud nechcete mlýt vlastní kávu, tak lze docela dobré presso udělat z porcované kávy v podech. Příjdete, ale o rituál, kdy už při otevření piksly se zrnky ucítíte tu úžasnou vůni kvalitní kávy, která po umletí ještě zintenzivní a provoní vám celou kuchyni.

Update:
Po vracení z opravy, kdy se závada v servisu neprojevila, jsme vařili kávu asi 4x. V pátek ráno zapnu ... a nic. Našli jsme v Ústí nad Labem zaruční servis, takže místo anabáze s poštou, jsme pressovač odvezli rovnou tam.

31.5.2010:
Takze po mesici v servisu na treti oprave, se zavada projevila, ale AEG-ELECTROLUX nedokazalo sehnat nahradni dil. Cekam na dodani servisniho protokolu a vracim prodejci se zadosti navraceni penez. Timto jsem s levnymi pressovaci skoncil a objednal si Gaggia New Baby Twin
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Příspěvek od generator »

Nejsem úplně ortodoxní kafemilec. Do nedávna jsem kávu nepil. Protože instant nebo turek mi prostě nechutnaly. V Drážďanech jsme si ale oblíbili italskou zmrzlinárnu, kde jsem si zvyknul ke vynikající zmrzlině dát i jejich presso. O tom, že presso se s turkem nebo instantem vlastně ani nedá zařadit do stejné kategorie nápojů, tady nebudu psát ... to by bylo házení hrachu na zeď. Takže jsem se rozhodl, pořídit si "něco" na takové to domácí kávování. Snoubenka je na tom s kávou velice podobně a tak jsem pro začátek objednal tenhle malý Electrolux, s tím, že to bude tisíckrát lepší, než ta instantní žaludová bžunda co děláme návštěvám, které jsou na to ovšem zvyklé a presso by je asi zabilo. Bohužel to byl náraz na držku. Presovač nešel zapnout, když se vrátil z opravy poprvé, tak zapnout šel, ale asi jenom třikrát. No Sice ještě nemám vrácené peníze, ale snad se nebude megaobchod.cz moc cukat a při uznané závadě a neopravitelnosti mi peníze vrátí. Jelikož jsme experimentátoři, tak nám teď doma straší několik druhů kávy a čeká na semletí a vypití.

Jinak ten přístroj, když fungoval, tak dělal nápoj, který opravdu předčil instant a turka. Vím, že zdejší fundamentalisté by to asi ani nepili, ale za ty peníze to nebylo špatné ... kdyby fungoval. Druhý test levného přístroje jsem ale radeji neriskoval. Viděl jsem tenhle EEA250 rozdělaný a moje hračky z dětství jsou udělané bytelněji.
Tento týden snad dorazí New Baby Twin a snad to zase nebude černý petr se závadou.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Příspěvek od primacafe »

Doufám, že se opravdu dočkáme pokračování. Bylo by zajímavé sledovat Váš vývoj. Zátím jdete dobře. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Příspěvek od Redmann »

Teším sa keď budete mat Gaggiu a spravíte si podarené espresso. Vtedy uvidite a pochopíte ten rozdiel medzi tou chutnou kávou z Electroluxu a espressom. :-)
Myslím to úplne bez irónie, pred zhruba pol rokom som to sám absolvoval...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: AEG-ELECTORLUX EEA250 - Příbeh levného presovače

Příspěvek od generator »

Ja jsem jeste takova povaha, ze neprahnu vylozene po standardu. Schvalne kdyz narazim nekde na "zajimavou" kavu, tak ji chci ochutnat. Nemyslim tim ochucene nebo navonene kavy, ale spis nejake exoticke smesy. Pravidelne dame dvojite presso z obchodu CONTIGO (fairtrade produkty ).

Kód: Vybrat vše

http://www.contigo.de/contigo/cms/front_content.php?idcat=34
Delaji tam presso z jejich "Esspresso Brazil". Pracovne tomu s Alenkou rikame asfalt. Kdyz si date prvni dousek, tak odprisahnete, ze po druhe to do ust nestricete. To je tak neskutecne silne "kafe", ze paralizuje chutove poharky. Druhy dousek je jako kdyby jste pili jiny napoj. Po celodenni couračce po Drazdanech to ale přijde vhod. Kedysi (asi Hamburg) jsem byl nedostatkem otevřených kaváren koupit povzbuzovák u Starbucks a to mně opravdu nechutnalo.

No uvidíme jak na tom bude Gaggia. Asi nastane laborovaní s mletím a tak podobně. Pak výměna mlýnku ... sakra já na to auto snad nenašetřím :)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
14u24me
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 20. kvě 2010 17:54:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: AEG-ELECTORLUX EEA250

Příspěvek od 14u24me »

Asi před 5 lety jsem koupil kavovar AEG-Electrolux 250 ve stříbrném nerezu a musím říct jednu věc - překvapilo mě kolik toho vydržel. 5 let 2-3 kávy denně. Nemám ho na přípravu klasického espresa ale na takové to snídaňové kafe, které s espresem nemá moc společného. Předtím ke stejnému účelu sloužila levná Rowenta (kombinovaný přístroj na espresso a překapávanou kávu) a ta vydržela asi 1 rok. To že kávovar různě drnčí a hrčí nijak neřeším, to k tomu prostě patří - co by taky člověk chtěl za 3 tisíce.
Odpovědět

Zpět na „AEG“