Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Thomas píše:Prosím jde do té páky v Plus verzi taky dát "profi" mistička, nebo pouze do DeLuxe?
Pokud má stejný průměr páky jako Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329, tak určitě. Já z jmenovaných kávovarů nemám ani jeden, mám jen profi-misky(sítka).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od zdenok »

primacafe píše:Vloženo 07.11.2007 11:38:01
--------------------------------------------------------------------------------
Cafe Roma de luxe. Jak jsem už psal, u tohoto kávovaru je kvalitní těžká páka, stejná jako u profi kávovarů. Do páky jde vložit miska z profi kávovaru i pružinka která misku v páce drží. Vyzkoušel jsem a výsledek bylo špičkoé preso s nádhernou krémovou pěnou. Původní miska dělá kávu o něco horší (slabší). a rozdíl v pěně je nesrovnatelný. Z misky dodávane s kávovarem je pěna taková naprskaná. Tím, že vyměníte misku i s pružinkou v ceně asi 300,-Kč, stává se z tohoto přístroje, velice kvalitní kávovar za rozumnou cenu. Nafotím a nafilmuju a dám do download sekce.
akeho priemeru je to sitko? 58mm?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Kávovar Ariete Cafe Roma De Luxe má průměr misky 58mm (vnitřní)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ferc
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09. kvě 2008 18:17:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od ferc »

S tímto kávovarem Ariete jsem zatím spokojen. V kombinaci s PrimaCafé, originální přetlakovou miskou a tím "zbytečným" kusem plastu se mi daří vytvořit chutnou kávu s kvalitní jemnou pěnou. Přesto jsem si objednal profi jednoporcovou misku; snad proto, že jsem se chtěl při vaření kávy posunout o kousek výše. Nicméně mi to s touhle miskou vůbec nejde. I když jsem mlýnek nastavil na 0 (nejjemnější mletí), misku naplnil tak, aby se "cedník", ze kterého teče voda, lehce otiskl do kávy a kávu jsem pořádně upěchoval, doba extrakce 25ml je od stisknutí tlačítka tak 5s. Místo husté kávy s pěnou vyteče nenapěněná břečka. Podotýkám, že s původní miskou se mi daří a doba extrakce se pohybuje kolem 20s. Nemáte někdo přímo zkušenosti s touto jednoporcovou miskou a nebo tip, kde by mohl být problém? Kávovar se mi zdá být v pořádku a postup také. Možná se ptáte, proč to vůbec řeším, vždyť s původní miskou jsem spokojen. Je to proto, že do originální misky se musí cpát znatelně větší množství kávy, aby dobře fungovala. Děkuji na případnou pomoc.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Nevím jak jsou nastavené mlýnky u těchto kávovarů. Důležitá je výchozí (nulová) poloha. Předpokládám, že snad dobře. Pokud protíká káva rychle a mletí už zjemnit nejde, přidejte kávy.
Nebo přestavit mlýnek.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od zdenok »

Chcem sa opytat ci je normalne ze pri pouziti parnej trysky(napenovanie mlieka) vyteka mnozstvo vody aj z misky pre pripravu kavy (paka nie je nasadena a podla navodu ani nema byt)
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od arny71 »

Já měl doma zatím 3 pákové presovary a u všech to bylo tak, že na začátku vytváření páry ze sítka trochu vody vytekla, ale nic dramatického to nebylo a po chvilce už nic neteklo, (při samotném napěňování rozhodně nic ze sítka neteklo).
V práci na automatu Seaco jsem při dělání cappuccina žádný únik vody nikde nezaznamenal.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

zdenok píše:Chcem sa opytat ci je normalne ze pri pouziti parnej trysky(napenovanie mlieka) vyteka mnozstvo vody aj zo sitka pre pripravu kavy (paka nie je nasadena a podla navodu ani nema byt)

u mna to mnozstvo vody je tak 5 kvapiek .....


co sa tyka jednoporcoveho sitka, mam ho aj ja.. s podobnym uspechom :-( .. ale skorej je to koli tomu, ze paka sa neda poriadne dotiahnut, to jednoporcove sitko, ako keby bolo vyssie .. neviem presne, ale rozdiel vo velkosti oproti originalnej miske su stotiny, desatiny milimetra ....

zato z dvojporcovym sitkom, je to uplna parada :-) ja pijem dvojtu, takze mne u nas je jednoporcova tak akurat pre svokru ...... :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

A používaš thermocream disk? Lebo ten je stavaný len na misku dodanú s kávovarom...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

ferc píše:...misku naplnil tak, aby se "cedník", ze kterého teče voda, lehce otiskl do kávy a kávu jsem pořádně upěchoval, doba extrakce 25ml je od stisknutí tlačítka tak 5s...
Málo kávy, daj tam plnú misku
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Už jsem to psal, aby přidal kávy a nic. Tak to asi vzdal, nebo přidal kávy a dělálo to co má a tak proč by sem ještě něco psal. Takle funguje většina čtenářů. Když svůj problém vyřeší tak z fóra zmizí a na to, že by se mohli podělit o svoje zkušenosti, trochu zapomínají. Zapomínají hlavně na to, že jsou tady další kteří teprve začínají a hledají rady.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vinea
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. úno 2008 19:22:22
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od vinea »

Také mám tento kávovar a po zakoupení zrnkové kávy z Primacafé a zároveň i dvouporcové profi misky se mi podařila uvařit skvělá káva s nádhernou pěnou na první pokus, barva i výška pěny je stejná, jako je na videu, které je na první stránce s použitím profi misky. Kávu jsem namlela na stupeň 2, přesně podle rady pana Konečného. Do té dvouporcové misky jsem dala 16g kávy a upěchovala. Doba extrakce 30ml byla 25 vteřin a od první chvíle tekla oříšková crema. První káva, kterou jsem zkusila, byla Colombia Medellin Supremo, teď se chystám si pomlet a udělat Brasil Facenda Lagoa, tak jsem zvědavá, jestli nastavení mlýnku zůstane stejné nebo s ním budu muset pohnout.Káva byla skvělá, jen nejsme s manželem zvyklí na tak silnou, koncentrovanou kávu, takže jsme ji museli zjemnit trochou mléka a trochu i přisladit.
Uživatelský avatar
ferc
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09. kvě 2008 18:17:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od ferc »

primacafe píše:Už jsem to psal, aby přidal kávy a nic. Tak to asi vzdal, nebo přidal kávy a dělálo to co má a tak proč by sem ještě něco psal. Takle funguje většina čtenářů. Když svůj problém vyřeší tak z fóra zmizí a na to, že by se mohli podělit o svoje zkušenosti, trochu zapomínají. Zapomínají hlavně na to, že jsou tady další kteří teprve začínají a hledají rady.
Omlouvám se, že reaguji se zpožděním, v poslední době jsem neměl moc času se kávovarem zaobírat a experimentování s jednoporcovou miskou jsem dočasně odložil. Dneska jsem to opět zkusil, poznatky jsou následující: Jednoporcová miska je trochu vyšší, takže ze začátku se mi ji vůbec nedařilo do kávovaru uchytit (otočit pákou). Problém jsem vyřešil hrubou silou (je třeba opravdu pořádně zabrat) - misku několikrát naprázdno utáhl a zase povolil a miska či kávovar se po čase přizpůsobily, takže teď je to ok. Kávy jsem dle rady přidal maximum (!) - maximum, co šlo utáhnout (víc už přidat opravdu nešlo). Kávu jsem taktéž maximálně upěchoval = na mnohokrát a celou svou vahou. Výsledkem byla (snad) docela slušná káva s uspokojující pěnou, avšak doba extrakce 25ml byla pouze 12s, lépe jsem to nedokázal. Po dokončení byla káva v sítku suchá a tvrdá na kámen (předpokládám, že přesně tak by to mělo být). Takže, kde je problém? Používám kávu Prima Café Presso, mlýnek mám nastaven na 0. Jak již někdo zmiňoval, je možné, že mlýnek může být z výroby špatně seřízen a mele moc nahrubo. Máte někdo zkušenosti se seřizováním mlýnku a pokud ano, je toto možné provést svépomocí? Ještě plánuju vyzkoušet namlet najemno v nějakém jiném mlýnku. Případný úspěch nebo nové poznatky samozřejmě čtenářům tohoto fóra sdělím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Tak to je skvělé, že jste se ozval. Aspoň se pohneme o kousek dál. A je dost pravděpodobné, že stejný případ řeší i další majitelé tohoto docela pěkného kávovaru. I ten kávovar co jsem měl v rukách, tak mě na něm trochu zaskočilo také to, že jsem musel nastavit docela mlýnek dost blízko k nule. Odpovídalo by to opravdu špatně nastavené nulové poloze mlýnku. Jenomže kávovar co jsem měl (půjčený) byl úplně nový a tak by bylo nevhodné se v něm hned vrtat.
K misce a páce: pokud je nová miska ze silnějšího materiálu než původní, nebo má nová miska lehce prohnutý okraj, jde těžko páka zatáhnout do hlavy kávovaru. Ale přišel jste jak na to. Pokud bude káva dobře namletá (bude mít vhodnou hrubost), a dáte do misky správné množství kávy asi +- 1gram, tak nemusíte nic v misce lisovat. Takže z Vašeho postupu jak popisujete, je zřejmé. že káva byla dost hrubá. Předpokládám, že jednoporcovou misku máte od nás. Tyto misky jsou ty nejmenší které jsem zatím viděl (7g). Miska je dost mělká a tím i při 7g vychází dost nízká vrstva kávy, proto je třeba použít kávu jemněji mletou jako u misky do které vejde 9g a vrstva kávy je silnější. Já sám mám jednoporcové misky tři, a při výměně kávovaru Saeco za Gaggia, jsem asi týden řešil podobný problém jako většina začínajících zde na fóru. Nedařilo se mě udělat stejnou kávu jako jsem dělával ze Saeca. U toho to bylo snažší protože byl menší průměr sítka a tím vycházela káva v silnější vrstvě.
K mlýnku: vzhledm k tomu, že jsem tento kávovar rozdělaný neměl, nevím přesně jak vypadá uvnitř a čím je aretovaná krajní nulová poloha. Jedině že se na to podíváte sám, nebo se najde někdo kdo to měl už rozdělaný, popřípadě to i nastavoval. Jinak nastavení výchozí (nulové) polohy není nic složitého. Chystám se o tom napsat do stránek, ale stále bojuju s časem.
Jestli s tím má někdo zkušenost a chce to třeba napsat sem, nebo jako článek do stránek (bylo by vhodnější), tak budu jen rád. A Vašim příspěvkům do stránek se meze nekladou, jen se stačí se mnou domluvit na nastavení přístupu do stránek.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. kvě 2008 20:15:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od karel »

Zdravím, vlastním Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329 a sháním profi misky na jednu a dvě kávy. můžete mě poradit, kde se dají koupit? Dík za info
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Originál miska dodávaná ku kávovaru je prakticky to isté ako profi miska na dve porcie. Potrebné je len vyhodiť ten zázrak "thermocream disk".
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
vinea
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. úno 2008 19:22:22
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od vinea »

hnup píše:Originál miska dodávaná ku kávovaru je prakticky to isté ako profi miska na dve porcie. Potrebné je len vyhodiť ten zázrak "thermocream disk".
Není úplně stejná, v té originální misce je dole jen jedna dírka, není to takové sítko jako v té profi a navíc bez toho thermocream disku v páce nedrží, ale to by možná zachránila jen pružina.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Mal som jeden Ariete, ten nemal pretlakovú misku, len ten umelý zázrak.
Tak teda beriem späť a odvolávam, čo som neodvolal.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
lukinda
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. úno 2008 16:36:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od lukinda »

Zdravím,
řešil jsem problém s nastavením nulové pozice u mlýnku na tomto kávovaru. Nejprve jsem kontaktoval servis,ale posléze jsem se rozhodl to řešit sám. A můžu říct,že je to jednoduché. Nejprve jsem nastavil hrubost na nejnižší hodnotu. Při pohledu zhora do zásobníku na zrnkovou kávu uvidíte dva šroubky. Po vyšroubování lze zásobník vysunout směrem nahoru.Pod ním se nachází vlastní seřizovací mechanismus mlýnku, kolečko s dírkama, do kterých se uchycuje zásobník. Zkontrolujte ve kterých dírkách byl zásobník uchycen. Celé nastavení nulové (či nejnižší) hodnoty spočívá v nasazení a přišroubování zásobníku do dírky o jedndnu či více poloh proti směru hodinových ručiček (podle toho o kolik chcete zjemnit mletí). Po nasazení zásobníku tedy máte nyní nastavenou vyšší hrubost mletí, než před jeho sejmutím a můžete ji snížit. Snad tato rada pomůže.
Přeju hezký den. Lukáš
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od zdenok »

primacafe píše:Kávovar Ariete Cafe Roma De Luxe má průměr sítka 58mm (vnitřní)
tak som si zohnal jedno aj dvojporcovu misku u nas v BA tany , stalo ma to aj s pruzinkou 218 Sk. Ked by to niekto potreboval tak mozem odporucit p. Kapuša, tel. 0905723650.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“