Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

Libuška
Vloženo 02.11.2007 22:06:41

--------------------------------------------------------------------------------
Prosím,můžete mi někdo poradit? Zakoupila jsem si první presovač v životě,výše uvedené značky.Je mi divné,že jednak na presu není žádná pěna, jednak voda teče stále,ačkoli z návodu jsem pochopila že by po 50ml měla přestat-ale nevím,jestli ano nebo ne. Závažnější problém je, že i když zastavím výrobu kávy a odejmu šálek,tak z páky ještě dobře minutu kape voda. Když páku odšroubuji,není káva stlačená, ale zato v páce je spoustu zbytkové vody a káva tam spíše plave. Prosím,je toto normální? Moc děkuji za radu,těšila jsem se moc za přípravu domácího presa a zatím tohle.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 02.11.2007 22:11:59

--------------------------------------------------------------------------------
Nevěšte hlavu, věřím tomu, že kávovar dobrou kávu umí. Je třeba mu jen dodat to co potřebuje. Tak jak to popisujete, v páce máte málo kávy. Kontrola je velice jednoduchá. Čím odměřujete dávku (množství) kávy do misky v páce? Můžete mít odměrku dodávamou ke kávovaru nebo jen lžičkou.
Že máte v páce kávovou břečku místo suchého kávového bobku, je právě malé množtví kávy v páce. A s tím souvisí také to, že není žádná pěna na kávě. Kávovar který popisujete, doufám že se jedná o tento kávovar:

Obrázek

je moderní kávovar s vestavěným mlýnkem. Je zajímavé co popisujete, že nedělá na kávě pěnu. Zrovna tento kávovar má páku vybavenou zařízením pro krémovou pěnu. Většinou takto vybavené kávovary dělají pěnu i při špatně namleté (hrubě) a také při menší dávce kávy. Konkrétně kávovar Cafe Roma De Luxe neznám, ale pokud je mlýnek vybavený dávkovacím zařízením, potom máte vyhráno a po příslušném nastavení budete s kávou určitě spokojená.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 02.11.2007 22:44:40

--------------------------------------------------------------------------------
Podívejte se do návodu, u kávovaru by mělo být nastavení množství vody které se přes kávu protlačí. U některých kávovarů se to dělá tak, že stisknete příslušné tlačítko pro spuštění čerpadla a bez puštění jej držíte. V okamžiku kdy máte hrníček naplněný kávou podle Vaší potřeby, tlačítko pustíte. Přístroj si množství vody zapamatuje a příště jen tlačítko stisknete, hned pustíte a kávy nateče nastavené množství. Možná jste podobný nastavovací předpis při čtení návodu přehlédla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 03.11.2007 22:29:29

--------------------------------------------------------------------------------
naše čtenářka napsala:
Tak tedy zkoušela jsem do páky dát tolik kávy,kolik jste mi poradil - aby při zasunutí páky do přístroje bylo patrno,že se dotýkalo sítka. Při tom mě překvapily 2 věci - aby se to dotýkalo sítka, tak jsem musela dát cca 20 g kávy - bylo to asi 5 kávových lžiček,možná i 6. Zarazilo mě také, že to vrchní sítko je ještě před přípravou presa na jednom místě dost navlhčené-kapala z něj voda,což lepilo tu kávu kterou jsem tam dala na vrchní sítko.
Pak jsem zkusila udělat znovu preso - o pěně se nedá opět mluvit,a po odšroubování páky tam bylo sice vody mnohem méně než dřív, ovšem o slisované a skoro suché kávě se opět mluvit nedá...tak opravdu nevím. Pro úplnost-je to zrnková káva Tchibo exkluzive, mlela jsem jí na 8 a pak jsem to zkoušela i na 4, ale výsledek se moc nezlepšil.
Tak Vám posílám fota té páky,jak jsme se domluvili. Rozměry jsou asi takovéto: průměr páky je 6,5 cm, výška, když je tam sítko, je asi 2,4 cm a bez sítka až na dno asi 3,4 cm.
Tak budu nedočkavě čekat na Váš názor. Prosím Vás umístěte to na forum, já také bych si přála aby z naší korespondence mohlo mít užitek více lidí,které třeba budou mít stejné trápení jako já. Protože věřte,mě to strašně moc mrzí, že jsem si koupila ten nový kávovar a ono to není ono. Stejně si myslím,jestli není rozbitý. Jestli závada není buď že nemá dostatečný tlak nebo v něčem jiném. že z něj kape voda a tak. Také lituji že jsem neobjevila Vaše stránky dříve,protože byste mi určitě poradil jiný kávovar a nemusela jsem mít takové starosti.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

Libuška
Vloženo 06.11.2007 23:28:21

--------------------------------------------------------------------------------
Tak jsem opravdu věšela hlavu SNAD zbytečně.Provozovatel Prima café se se mnou spojil a vysvětlil mi,že chyba nebude nejspíše v kávovaru,ale v druhu použité kávy a v přípravě kávy.Ať jsem dělala co jsem dělala, a to i podle jeho intrukcí,bylo to stále stejné. Byla jsem si jistá,že je kávovar rozbitý. Množství vody v páce, kapající voda, žádná pěna...pak jsem celý milý nový kávovar poslala na zhodnocení do Prima café...k neuvěření. V mém kávovaru provozovatel připravil výbornou kávu s pěnou o které se mi ani nezdálo, v páce žádná voda:-). A to vše "JEN" výběrem kávy a správným namletím. Takže ode dneška už jinou kávu než z Prima café nechci používat a provozovateli tímto VELMI děkuji za nezjištnou pomoc, která mě opravdu potěšila. Hodně krásných prožitků a pohody u šálků výborné kávy všem návštěvníkům přeji :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 07.11.2007 00:25:22

--------------------------------------------------------------------------------
Takže, první osahání kávovaru Café Roma de luxe dopalo velice dobře. Kávovar dobrou kávu udělat umí, když se mu dodá to co potřebuje. Mlýnek v kávovaru je dobrý, malé otáčky mlecích kamenů, šetrně a kvalitně kávu pomelou. O tlak vody se postará vibrační čerpadlo, běžné u všech podobných domácích kávovarů dodává tlak uváděných 15barů. Jako nedostatek bych uvedl použití jedné dvouporcové misky. Pro přípravu jedné kávy, dáváte v podstatě jen půl misky kávy. Páka je však vybavena (nevím zda se dá použít název) zařízením, které výrobce nazývá Thermocream. Jednotlivý výrobci takto upravenou páku, nazývají různě. V podstatě jde o to, že k páce nemusí být dvě misky a uděláte dobrou kávu s malým množstvím kávy v páce (dá se říct, že s jakýmkoliv) a i částečná nepřesnost v hrubosti mletí kávy se tímto odstraní. Zde nazývaný Thermocream, kávu dělal co do chuti, barvy, síly, stejně jako jiné kávovary, to je - dobře. Jen s pěnou jsem nebyl spokojený. Chyběla krémová pevná pěna, obvyklá u kávovarů s běžnou pákou a miskou(sítkem). Pěna byla taková nabublaná, řídká. Přirovnal bych to k našvrdlané jarové vodě. Podotýkám, ale jen ta pěna, káva byla skvělá.
Ještě bych dodal, že u tohoto kávovaru mě zaujala páka, hned při prvním uchopení do ruky. Je to robustní frézovaný kus, velice připomínající páky u PROFI-kávovarů. Průměr misky je totožný s PROFI-kávovary. Takže máte možnost použít misku tohoto průměru z "dospělého" kávovaru. Jen držadlo této páka je o něco měnší proti PROFI-kávovaru. Vždyť i celý kávovar je menší.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Originál vložil primacafe
Vloženo 07.11.2007 07:44:09

Průměr misky je totožný s PROFI-kávovary. Takže máte možnost použít misku tohoto průměru z "dospělého" kávovaru.



Mal som jeden lacný Ariete, miska z neho bola úplne totožná s miskou v Gaggii (Evolution, Baby, ...).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Vloženo 07.11.2007 10:19:05
primacafe píše:Páka je však vybavena (nevím zda se dá použít název) zařízením, které výrobce nazývá Thermocream. Jednotlivý výrobci takto upravenou páku, nazývají různě. V podstatě jde o to, že k páce nemusí být dvě misky a uděláte dobrou kávu s malým množstvím kávy v páce (dá se říct, že s jakýmkoliv) a i částečná nepřesnost v hrubosti mletí kávy se tímto odstraní. Zde nazývaný Thermocream, kávu dělal co do chuti, barvy, síly, stejně jako jiné kávovary, to je - dobře. Jen s pěnou jsem nebyl spokojený. Chyběla krémová pevná pěna, obvyklá u kávovarů s běžnou pákou a miskou(sítkem). Pěna byla taková nabublaná, řídká. Přirovnal bych to k našvrdlané jarové vodě. Podotýkám, ale jen ta pěna, káva byla skvělá.
Ten Thermocream - je to niečo pod sitkom v páke, či špeciálne sitko (s dvojitým dnom a mini dierkou odspodu)? Ja som mal jeden Ariete, ten mal štandardné sitko, pod ktorým bol v páke taký plastový krúžok so silikónovým tesnením, volali to ThermoCream disk či ako. Problém bol v tom, že sa to nedalo používať bez toho "disku", sitko viac zapadlo do páky a potom už netesnilo, voda tiekla všade možne.
U kávovaru Cafe Retro je v návode spomínaná možnosť robiť kávu bez ThermoCream disku, no neviem, či je to totožné s Cafe Roma.
Možno by sa dalo dokúpiť sitko na jednu kávu od Gaggie, to na dve kávy som mal fakt úplne rovnaké (asi od jedného výrobcu).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 07.11.2007 11:38:01
--------------------------------------------------------------------------------
Cafe Roma de luxe. Jak jsem už psal, u tohoto kávovaru je kvalitní těžká páka, stejná jako u profi kávovarů. Do páky jde vložit miska z profi kávovaru i pružinka která misku v páce drží. Vyzkoušel jsem a výsledek bylo špičkoé preso s nádhernou krémovou pěnou. Původní miska dělá kávu o něco horší (slabší). a rozdíl v pěně je nesrovnatelný. Z misky dodávane s kávovarem je pěna taková naprskaná. Tím, že vyměníte misku i s pružinkou v ceně asi 300,-Kč, stává se z tohoto přístroje, velice kvalitní kávovar za rozumnou cenu. Nafotím a nafilmuju a dám do download sekce.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 07.11.2007 20:44:30

--------------------------------------------------------------------------------
Kávovar je odzkoušený, nastavený, zabalený a zítra jde poštou ke své majitelce. To se tady ani moc neohřál. Předkládám Vám pár fotografií. Jsem rád, že jsem si mohl na tento kávovar také sáhnout a udělat si o něm docela slušný obrázek. A obrázky které jsem udělal pro Vás, máte zde:
kávovar hned po vybalení:
Obrázek
s originál (přetlakovou) miskou dodávanou ke kávovaru:
Obrázek
množství kávy (vody) je ve sklínce něco málo přes 100ml
Obrázek
Obrázek
s miskou z profi kávovaru, která do páky přesně pasuje:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a ještě jednou, protože to bylo úplně o něčem jiným:
Obrázek
Obrázek
Do skla jsem to dělal proto, aby bylo vidět, jak vypadá pěna na kávě. Tak kávu vůbec neděláme. To se snad nedá ani pít. Je to samá voda, asi 100ml.
Teď s profi-miskou, ale do hrníčku. Jenomže než jsem to nafotil, tak hodně spadla pěna. Původně jsem focení tohoto hrníčku nezamýšlel.
Takže v hrničku:
Obrázek
Ještě bych přidal nějaké detaily kávovaru:
ovládací panel:
Obrázek
panel a teploměr:
Obrázek
ještě, páka, miska a ten plastový nesmysl, tak jak je dodávané ke kávovaru:
Obrázek
a na závěr, jak vypadájí misky z profesionálního kávovaru:
Obrázek
Ještě mám dělání kávy nafilmované. Jen foťákem (dá se na to podívat),bude to v download sekci a tady - ale to po mě dnes už nechtějte.

Ale už to je zde:
Množství kávy (vody) se sklínce, něco málo přes 100ml
Takže asi 3 normální espressa
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od leňa »

Vloženo 07.11.2007 21:29:54

--------------------------------------------------------------------------------
Tak to vypadá skvěle :-), to bych ani nečekala, že s tím paní pomůžete, to před Vám smekám :-)) a já děkuju za ty fotky. Takže předpokládám, že tento kávovat doporučujete?
Ale ještě mi řekněte, kde dokoupit ty misky a pružinky?
A ještě by mě zajímalo z jakého materiálu je? Četla jsem, že je z plastu. Váš názor na plast? Přece jen, nerez je nerez.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 07.11.2007 22:35:25
--------------------------------------------------------------------------------
Citace:
--------------------------------------------------------------------------------
Originál vložil leňa

Tak to vypadá skvěle :-), to bych ani nečekala, ....
....., kde dokoupit ty misky a pružinky?
--------------------------------------------------------------------------------


Doporučujete - co Vám mám poradit. Tady je každá rada opravdu drahá. Sama vidíte, že kávovar udělat pěknou až velice dobrou kávu umí. Nemusela by se za takovou kávu stydět kdejaká cukrárna, mnohdy i kavárna. Nevím jaký má kávovar bojler. Ale nebudeme tuto otázku zbytečně zveličovat. Samozřejmě nerezový by byl lepší. Když bude hliníkový tak se k němu prostě budete chovat slušně a on taky něco vydrží. Slušně je myšleno, dekalcifikaci prováděl prostředkem k tomu určeným. Né nějaké babské rady jako ocet, citronka (nebo jak se tomu na netu různě říká). Druhý bod slušného chování je - nepoužívat tvrdou vodu (používat vodu zbavenou vápenatých solí). Jako další námět na vybavení kuchyně může být právě sada filtrů na úpravu vody. Budete mít z toho velice dobrou kávu a velice dobrý čaj. Když budete používat vodu z vodovodu, bude třeba kávovar několikrát do roka dekalcifikovat. Možná 4x i víc, záleží na množství vody které přes kávovar proteče. Tato tvrdá (vápenatá) voda, může sama hliníkový bojler rozrušovat. A když nemusíte provádět dekalcifikaci, tak mu to jem prospěje.
Já používám filtry na vodu jak na kávu (kávovar), tak do konvice na čaj. U konvice i kávovaru dělám dekalcifikaci jednou za rok a to proto, že se nedostanu včas zregenerovat změkčovací filtr a třeba měsíc používáme tvrdou vodu.
Jako další bod jestli tento kávovar nebo né je otázka servisu. Ze zkušenosti můžu zodpovědně říct, kdy jste chtěla automatický kávovar, tam je otázka servisu prvořadá a nezbytná. U takovéhoto malého pákového kávovaru nejsou prakticky žádné díly, které by trpěly rychlým opotřebením. Mám kávovarů několik, od maličké Saeco Idea(páka), Saeco Family(automat), Aquaviva (automat), velký profi jednopákový a několik dalších. Saeco (automat) potřebuje opravu tak 2x za rok a nejvíce používaná maličká idea (protože je nejpohotovější), kterou máme asi 7 nebo 8let ještě servis nepotřebovala. Takže otázku servisu bych neklad na první místo. Kávovar má však vestavěný mlýnek. Je fakt, že v Saecu Family je taky mlýnek, už jsem v kávovaru měnil kde co, ale mlýnek stále šlape.
A otázka misek? To snad jen v servisu který opravuje profi kávovary.Ale vzhledem k tomu, že už vím jaká miska tam pasuje, tak v tom nevidím problém. Protože občas služeb servisáka profi kávovárů potřebuji využít, je možné tyto misky sehnat i s pružinkou.
Kávovar je z plastu, takového stříbrného. Nevím, to asi záleží na vkusu (názoru). U některých věcí by mě plast vadil, u kávovaru to nějak nevnímám jako nedostatek. Proč by něl být z nerezu? Nikam nepadá, nikdo do něj nemlátí. Teď mě vůbec nenapadá nějaký důvod proč by měl z toho nerezu být. Zvažte. Vejde se Vám rozměrově tam kam ho chcete postavit?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

Libuška
Vloženo 08.11.2007 22:02:09
--------------------------------------------------------------------------------
Takže vidíte milí milovníci výborné kávy,co dokáže skvělá káva její profesionální příprava. Už se nemohu dočkat,až mi přijde kávovar-to bude zítra,ale ještě více,až mi velice laskavý provozovatel primacafé pošle profi sítko a já SNAD vyrobím tak skvělé preso jako vidíte na těchto fotkách. Určitě Vám o tom napíšu :-)
Libuška
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 08.11.2007 23:01:48

Jak SNAD. Když jsem kávovar viděl co umí, tak žádné SNAD mě ani nenapadlo. Ikdyž se může stát, že to u Vás hned napoprvé nedopadne úplně nejlíp. Chce to trošku praxe. Je to otázkou několika zhotovení kávy a bude to tak jak má být. V nejhorším Vám poradím. Když jsem kávovar viděl a měl v ruce, je taková rada snadnější, než rozdávat rady ke kávovaru který jsem nikdy neviděl.
Ta miska by měla být až v úterý 13.11.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Vloženo 09.11.2007 11:50:04

--------------------------------------------------------------------------------
Citace:
--------------------------------------------------------------------------------
Originál vložil primacafe

Do skla jsem to dělal proto, aby bylo vidět, jak vypadá pěna na kávě. Tak kávu vůbec neděláme. To se snad nedá ani pít. Je to samá voda, asi 100ml.
--------------------------------------------------------------------------------


Mám otázku - keďže je to objem kávy okolo 100ml, je to robené ako dvojité presso, použili ste profi misku na dve kávy? Pri tom prvom spôsobe s originál miskou tam bol "ThermoCream" disk, alebo ste to robili bez neho?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 09.11.2007 13:10:16

--------------------------------------------------------------------------------
Citace:
--------------------------------------------------------------------------------
Originál vložil hnup
Mám otázku - keďže je to objem kávy okolo 100ml, je to ...
--------------------------------------------------------------------------------
Ne je to s miskou na jednu kávu a asi 7 až 8g kávy. Dělal jsem to do skla jen proto aby bylo co fotit. V hrníčku by toho moc vidět nebylo. 100ml je tam náhodou. Chtěl jsem jen aby sklínka nevypadala prázdná. A nikdo to nepil, šlo to hned do odpadu (do umyvadla). První ukázka s originální miskou v kompletní sestavě dodávanou ke kávovaru (i s tím Cream diskem), kávy tam bylo taky asi 8g. Kávy byly obě stejné a stejně dost jemně mleté.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Vloženo 09.11.2007 14:25:12
--------------------------------------------------------------------------------
Citace:
--------------------------------------------------------------------------------
Originál vložil primacafe

Ne je to s miskou na jednu kávu a asi 7 až 8g kávy. Dělal jsem to do skla jen proto aby ...
--------------------------------------------------------------------------------


Dík za odpoveď - teraz mi je to jasné. Aj keď jasné mi nie je, prečo k tomu kávovaru nepribalili aj misku na jednu kávu, tomu fakt nerozumiem. Iba ak by sa pokúšali stlačiť cenu na minimum, ale nie na úkor kvality použitých dielov. No keďže je to štandardný rozmer, nie je problém dokúpiť. (Myslím, že keď si toto fórum prečíta viac ľudí, budete za chvíľu aj distribútor profi misiek :-) )
Doplnené: Keď tak nad tým rozmýšlam, možno je aj odpoveď - miska na jednu kávu asi nefunguje s "thermocream" diskom, potom sa už nedajú robiť žiadne kompromisy v hrúbke mletia. A keďže "thermocream" disk je ich patent...
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

Libuška
Vloženo 11.11.2007 23:08:25
--------------------------------------------------------------------------------
Tak jsem se konečně dočkala a můj kávovar se mi vrátil,zhodnocen od provozovatele PRIMA café jako výborný,a já se těšila,že si dle jeho návodu udělám první dobrou kávu.Na začátek jsem si dala poslat 4 druhy káv. První káva dopadla skvěle.Ani jsem nevěřila,že je ze stejného kávovaru. Pěna jako nikdy předtím(a to prý bude po výměně sítka ještě lepší-zkrátka profi presopěna:-). Když jsem si telefonovala s Prima café,říkal mi "poslouchejte jak krásně vrčí" - o mém kávovaru.A měl pravdu. On opravdu krásně vrčí,navíc skvěle mele a navíc-vyrábí tak skvělou kávu,že byste nevěřili. Opravdu-když se mu dodalo co potřeboval-tedy dobře upraženou kávu od Primacafé, a dobře namletou a správnou dávku,umí zázraky.
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

Libuška
Vloženo 30.11.2007 21:26:49

--------------------------------------------------------------------------------
Od Primacafe jsem si objednala na vyzkoušení 4 druhy. První, který jsem načala, byla Brasil Facenda Lagoa. TAto káva byla výtečná, plná a přitom výrazná chuť, nasládlá,aromatická, moc mi chutnala. Asi to bude můj oblíbený druh, myslím,že se k této kávě vrátím,nebo budu alespoň hledat jí podobné. Další, kterou jsem zkusila, byla Kenya AA. Přiznám se, že na první šálek jsem si říkala, že tohle není pro mě to pravé ořechové. Už podle vůně,jak po namletí, tak podle šálku, šlo o kávu výrazné, spíše ostré chuti, někde mezi hořkostí a silným aroma. Ale když jsem jí vychutnávala, musela jsem ocenit její kvalitu. Přesto,že není nasládlá a lehká (takové chuti prereruji), tak i tahle káva je výborná,zase nějak jinak. Po 5. šálku už jsem jí přivykla a i tahle káva mi vysloveně chutná. Další druh,který jsem zkusila, že Colombia Medellin. To je myslím něco mezi první a podruhé jmenovanou. Ostrá až skoro agresivní vůně, ale zároveň závan sladkosti, takhle mi ta káva připadá. Tahle áva se s člověkem přímo mazlí aby si jej připoutala...ale i téhle se to podaří :-).
4. druh, X-presso, jsem ještě neotevřela..ale brzy i na ní přijde řada a pak zase napíšu..
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

scully
Vloženo 10.12.2007 13:35:14

--------------------------------------------------------------------------------
Zdravím všechny příznivce kvalitní kávy. Vlastním stejný kávovar o kterém se píše v tomto tématu, pouze černé barvy. Rád bych se podělil o své zkušenosti s tímto kávovarem. Vzhledem k tomu že již od začátku co jsem si přístroj pořídil(cca 1 měsíc) používam kvalitní kávu, nemohu si na chuť kávy z tohoto přístroje stěžovat. S přístrojem jsem velmi spokojen, káva z přístroje je velice chutná, záleží na tom kolik kávy si dáte do misky, dle toho je také silná. Vyhovuje mi kávomlýnek vestavěný do tohoto přístroje, nastavení hrubosti mletí je 1-15. Bohužel k tomuto kávovaru je dodávána pouze 1 dvouporcová miska s Cream diskem. Pokud tedy dělám pouze jednu kávu a dám do misky množství na jednu kávu 7-8g, je vždy po udělání kávy v misce voda. Více kávy do misky nedávam, vzhledem k tomu že má tento kávovar dávkovač mleté kávy na cca 7g. Zkoušel jsem dát do misky dvě dávky (cca 15g), ale i tak se káva úplně nedotýkala horního sítka v hlav kávovaru, tzn že do sítka které je dodávané k tomuto kávovaru se vejde více jak 15 g kávy, řekl bych že se to rovná skoro 2Oti g. Káva z tohoto přístroje s tímto sítkem je dobrá pravděpodobně díky Cream disku, kde asi moc nezáleží na tom kolik kávy se do misky dá. Druhý problém u tohoto sítka, přesně jak popisoval a zkoušel pan Konečný je pěna. Díky kvalitní kávě vypadá pěna docela hezky, ale je vysoká pouze pár milimetrů. Tedy závěr k tomuto kávovaru je že dělá moc dobrou kávu a použité originál sítko k němu dodávané namá vliv na chuť kávy z něj, pouze výška pěny není to co by měla být. "Profi" misku mam již objednanou a těším se až budu mít pěnu jako pan Konečný.
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“